PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شرايط ورود به دانشگاه علوم و فنون هوايي شهيد ستاري

ژنرال خلبان محسن
24-11-2005, 20:32
دانشگاه علوم و فنون هوايي شهيد ستاري تهران در آزمون سراسري سال 84 در رشتههاي زير دانشجو ميپذيرد: مهندسي برق(الکترونيک ومخابرات), مهندسي نگهداري هواپيما, مهندسي هوا فضا, خلبانی،ناوبری, مهندسي تکنولوژي فرماندهي و كنترل هوايي(موشک،اطلاعات عمليات،کنترل شکاری) , مهندسي كامپيوتر(نرمافزار)،مهندسی مراقبت پرواز ـ و مديريت(دولتي و بازرگاني).

دانشگاه علوم و فنون هوايي شهيد ستاري

نشاني : بزرگراه آيت الله سعيدی-سه راه آذری-خيابان شمشيری-دانشگاه هوايي

تلفن6693400

دورنگار: 6693442

مشخصات کالبدي

دانشگاه مذكور، در ضلع جنوبي فرودگاه مهرآباد در غرب تهران با فضايي به مساحت تقريبي 2170000 مترمربع و بازير بناي 100000 مترمربع با دارا بودن 000 48 متر مربع فضاي سبز از امكانات ساختماني وسيع اي برخوردار است ، كه بخشي از اين امكانات شامل 128 واحد مسكوني براي اسكان كادر هيأت علمي و كاركنان آموزشي و همچنين خوابگاههاي انفرادي و گروهي براي دانشجويان مي باشد

سال تاسيس1367

تاريخچه

اين دانشگاه، در سال 1367 به منظور تأمين نيروي انساني كارشناسي و كارشناسي ارشد در تخصصهاي عالي عملياتي فني و اداري نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران تأسيس گرديده است

رئيس دانشگاه سرتيپ دوم فرهنگ نهاوندی

نوع وابستگي دولتي(نيروی هوايي ارتش جمهوری اسلامی ايران

تقويم دانشگاهي

شروع : مهرماه - پايان : تيرماه سال

دانشکده ها

کتابخانه مرکزي

نشاني پرديس دانشگاه

تلفن6696181

كتابهاي فارسي و غير فارسي2700جلد

مجلات و فصل نامه هاي ادواري

دوفصلنامه پيام شمس و مجله پژوهشي دانشجويي فارسي و غيرفارسي : 150 عنوان

نام بانكهاي اطلاعاتي

بانك اطلاعاتي نمايه شامل متن كامل مقالات بيش از 100 عنوان مجله فارسي

انواع مشاوره

مرکز مشاوره روانشناسي باليني

تلفن 14_ 6612811 (داخلي 300

مركز خدمات رفاهي و پشتيباني

تلفن6650073

انواع خدمات رفاهي دانشجوئي

فروشگاه تعاوني مصرف دانشجويي و فروشگاه تعاوني شمس

تعداد خوابگاهها

خوابگاه گروهي50 (عمومي ) 40 خوابگاه سوئيت (2 يا 3نفره

تلفنخانه14-13-6612812

شایان ذکر است که مصاحبات گزینشی دانشگاه هوایی در چهار مرحله می باشد:1-معاینات پزشکی-2-آزمون قوای

جسمانی -3-مصاحبه ی حفاظت اطلاعات-4مصاحبه ی عقیدتی .سخت ترین وطولانی ترین مرحله ،معاینات پزشکی می باشد

دانشگاه علوم وفنون هوايي هر ساله از بين داوطلبان کنکور دانشجو می پذیرد ؛ دانشجویان پس از مدت تحصیل با درجه ی ستواندومی وارد عرصه ی کار در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران می شوند.هدف از پذیرش دانشجو نه فقط تربیت متخصصان ،بلکه تربیت افسران متخصص ومتعهد می باشد.کسی که وارد این دانشگاه می شود ؛ متعهد می شود

که 30سال خدمت صادقانه در ارتش نماید.دانشجوی پذیرفته شده در دانشگاه پس از ثبت نام دیگر حق تغییر رشته به دانشگاه دیگر را ندارد وتنها می تواند انصراف دهد.در صورت انصراف نیز باید هزینه ای که نیروی هوایی متحمل شده ،بدون کم و کاست عودت دهد.

دانشجویان پذیرفته شده ابتدا در اوایل مهر ماه برای طی دوره ی «بی ام تی»(بیسیک میلیتیری ترینینگ){آموزش نظامی پایه}حدوداً سه ماهه ، به یکی از یگانهای نیروی زمینی اعزام می گردند وپس از بازگشت تا شروع ترم جدید یک ترم فشرده را در پیش خواهند داشت.لذا کسانی که ضعف قوای جسمانی دارند و یا اینکه روحیه ی بالایی ندارندبا مشکلات عدیده ای مواجه خواهند شد

ژنرال خلبان محسن
25-11-2005, 16:47
بزرگترين اشتباه شما اين است كه خلباني را يك شغل عجيب و دست نيافتني تلقي مي كنيد و اين به دليل شايعات و تبليغات غلط در مورد اين شغل و شرايط ورود آن در ايران و نبود اطلاعات زياد و نبود طرفدار زياد نسبت به ساير مشاغل براي اين شغل در ايران است.

اگر:

1-علاقه

2-توان جسماني حداقلي براي فرد سالم از ديدگاه عمومي

3-عدم بيماري هاي ارثي - خوني - لا علاج و عفونت هاي دهان و دندان مانند سستي لثه ها و جوش خوردگي ميناي دندان دندان به فك كه براي شما دردهاي دوره اي ايجاد مي كند ( و نه دندان پر كرده!!!)و عدم سابقه ي شكستگي جدي استخوان ها يا شكستگي مفاصل و ضعف قابل توجه چشم ها و بيماري هاي عصبي و رواني :o

4-قد بالاي 170 سانتيمتر

5-روحيه ي مقاومت در برابر شرايط سخت و تسليم ناپذيري و روحيه ي نظامي

6-سن زير 20 سال

داريد مي توانيد خلبان جنگنده شويد و اصلا چيز عجيي نيست! شغلي است مانند ساير شغل ها اما با شرايطي متفاوت و سختي ها و امتيازات مخصوص به خود

من هم تا روزي كه شخصا در آزمون ها شركت نكرده بودم تفكري كه جامعه در من القا كرده بود در من هراس ايجاد مي كرد.

اگر واقعا به خلباني علاقه داريد حتما سري به دانشگاه ستاري بزنيد و با دانشجويان خلباني آن جا صحبت كنيد

شايد اصلا پشيمان شويد!

Su34
25-11-2005, 18:24
ژنرال خيلي متشكر از پستتون كه منو اميدوارتر و مصمم تر كرد. :wink:

ژنرال خلبان محسن
25-11-2005, 22:08
سلام. من شرکت کردم تو آزمونش.اصلا استاندارد نیست. چون یه مشت دکتر بی سواد گذاشتن واسه معاینه. اگه استاندارد باشه من اولین نفر قبولیام.

اما من شركت كردم و قبول هم شدم! پزشك ها بر اساس نتيجه ي آزمايشات اظهار نظر مي كنند نه چيز ديگري! تمامي معاينات در بيمارستاني معتبر به نام بعثت يا مبعث انجام شد و معاينات هم همانجا صورت گرفت و تنها يك دكتر مسول انجام يك معاينه نبود!

قبول نشدن شما دليل بر استاندارد نبودن معاينات نيست! 8) :|

ژنرال خلبان محسن
25-11-2005, 23:40
رتبه ي كنكور ورود از رشته ي رياضي بايد زير ده هزار باشد :idea:

ژنرال خلبان محسن
09-12-2005, 12:36
1-پرشدگي دندان مشكلي ايجاد نخواد كرد.

2-شماره ي عينك يا آستيكماتيسم مشكلي ايجاد نخواهد كرد.

3-به تاپيك اول بخش نظامي يعني: كساني كه مي خواهند خلبان شوند بخوانند مراجعه نماييد.

ژنرال خلبان محسن
18-12-2005, 20:24
براي خلباني نظامي بايد چشم هاي ما 10/10 باشد اما پرشدگي دندان همچنان اشكالي نخواهد داشت.

صمد
18-12-2005, 20:39
محسن خان واسه مهندسي نرم افزار كه نمره چشم نمي خواد در ضمن امتحاناتش كي شروع مي شه

شاتر
22-12-2005, 22:50
ديد دور شما بايد 20/70 باشد. حداقال

عشق پرواز
22-12-2005, 22:51
ديد دور شما بايد 20/70 باشد. حداقال

يعني چي ؟

شاتر
22-12-2005, 23:22
سلام پسرم. ببين چشم دو مر حله براي ديد فاصله چكاپ مي شه. 1) نزديك كه بايد 10/10 باشه و 2) Distance vision كه بايد مينيمم 20/70 باشه. البته فاكتورهاي ديگه اي هم هست كه حالش نيست بنويسم.

مصطفي66
23-12-2005, 06:34
سلام دوستان

من هم برای رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه شهید ستاری و همچنین رشته خلبانی دانشگاه افسری امام علی مجاز شده ام.برای رشته مهندسی هوافضا 35نفر میخوان که2039نفر رو مجاز اعلام کرده اند ودر رشته خلبانی هلیکوپتری هم 10 نفر میخوان که 640 نفر رو مجاز اعلام کرده ا ند :shock:

حالا ببینید چه جوری انتظار قبولی از من بالاست مناینقدر امیدوارم که از الان دارم خودم رو تو کلاه خلبانی میبینم.

8) :wink:

شاتر
23-12-2005, 07:59
ببين پسرم زياد اميد وار نباش چون در صورت مردودي افسرده و پريشان مي شي

ژنرال خلبان محسن
23-12-2005, 16:01
1-چرا در رشته ي خلباني شهيد ستاري مجاز نشديد؟

2-اگر سابقه ي بسماري خاصي در خانواده ي شما نيست و شرايطي كه گفته شده ( در تاپيك اول انجمن) داريد به قبول شدنتان مطمين باشيد. چرا كه عده اي كه همه ي شرايط را داشته باشند در ايران از هر 1000 نفر 10 نفر هستند.

black ripper
05-03-2006, 20:34
يكي از دلايل عدم قبولي عده ي كثيري داشتن بيش از 4 دندان پر شده و يا داشتن عمل جراحي و يا بخيه روي بدن است. كبودي هاي مشكوك و ناراحتي هاي تنفسي بيماري عصبي و مصرف پروپر آنولل عدم شرايط مناسب جسماني و قدرت بدني و ... از جمله شايع ترين علل مردودي افراد در اين آزمايش هستند.

به ياد داشته باشيد مصاحبه ي حضوري بر نتايج آزمايشات هم تاثير گذار خواهد بود و ممكن است باعث چشم پوشي از موارد جزيي شود.

پرنده سپيد
18-04-2006, 19:07
براي ورود به اين دانشگاه بايد داوطلب در كنكور چه رتبه اي را كسب كرده باشد؟(چه رياضي و چه تجربي)

با تشكر

ديسكاوري
21-04-2006, 19:50
=D>

محمدخلبان
21-04-2006, 21:44
ببخشيد انحراف بيني و يا عمل بيني مشكل ساز مي تونه باشه؟

مجيد گاگوول2
22-04-2006, 20:24
ببخشید می خواستم بدونم که اگر کسی بیماری سینوزیت و یک کم نفس تنگی داشته باشه باز هم می تونه قبول بشه؟

Su34
22-04-2006, 21:29
ببخشيد انحراف بيني و يا عمل بيني مشكل ساز مي تونه باشه؟

ببخشید می خواستم بدونم که اگر کسی بیماری سینوزیت و یک کم نفس تنگی داشته باشه باز هم می تونه قبول بشه؟

انحراف بيني يك مورد منفي است.

سينوزيت و آسم هم به عنوان دو مورد غير قابل قبول هستند كه در مورد

سينوزيت اگر درمان بشه مشكلي ايجاد نميكنه و سينوزيت به راحتي با

مصرق دارو قابل درمان است.

BY : G:H

محمدخلبان
22-04-2006, 21:56
خب انحراف بيني به راحتي با عمل جراحي حل مي شه

؟؟؟؟؟؟

مگه نه؟؟؟؟

mehrshad_r
03-05-2006, 17:01
با سلام

قبول شدن در رشته خلباني انچنان هم اسان نيست. بنده 2 با كنكور امتحان دادم فقط براي رشته خلباني. ولي هر 2 بار بعد از كلي مهاينه و چك جسماني و 2 هفته آمدن و رفتن در مصاحبه عقيدتي سياسي رد شدم چون شلوار پاكو ميپوشيدم و نماز جمعه نميرفتم. البته اين موضوع مال 18 سال پيش هستش يعني سال 1368 وشايد اونموقع خيلي سخت ميگرفتن الان راحت شده

maj.moses
03-05-2006, 20:45
الانم مصاحبه عقيدتي سياسي هست اتفاقا خيلي هم گير مي دن يعني مثل بقيه ي شغلا شما بايد (( معتقد به ولايت مطلقه ي فقيه باشيد و التزام عملي به آن داشته باشيد)) سوالاي مذهبي و سياسي و هوايي كه از همه كمتره. اين مصاحبه اصلي ترين قسمت ورود به نيرو هواييه.

ناوچه قهرمان پيكان
06-05-2006, 00:22
آقا يكي به سوال من جواب بده ... من هيچ مشكلي ندارم فقط انحراف بيني دارم ...

آيا شانسي واسه خلبان شدن دارم ؟

اگه عمل كنم چي؟

حالا نشدم ميرم نيرو دريايي :lol: چه فرقي ميكنه؟ :wink:

Zohair
13-05-2006, 11:15
سلام.آقا ببخشيد من فكر مي كنم حداقل توي ايران خلباني شغلي دستنيافتنيه.من خودم رفتم براي معاينه پزشكي اولا كه حدود هزار نفر پذيرش كرده بودن. به راحتي توي هر اتاق معاينه پزشكي خيلي راحت دكتر ها با يك نگاه ساده و مسلما عدم معاينه دقيق افراد رو رد مي كردن باورتون نميشه شايد در عرض يك ساعت ما 1000 نفر شديه حدود 300 يا 400 نفر.بسيار بد بود.و رفتار بدي با بچه ها داشتن.يا علي

سينا-خ
15-05-2006, 19:52
اگر ممكنه در مورد نيروي هواوي سژاه هم توضيح بديد . با تشكر .

مجيد گاگوول2
19-05-2006, 11:51
با سلام :

در کل از چه رشته هایی میشه وارد دانشگاه شهید ستاری شد.

( ریاضی............تجربی.............انسانی ..............فنی و حرفه ای )؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون.

ناوچه قهرمان پيكان
19-05-2006, 22:11
با سلام :

در کل از چه رشته هایی میشه وارد دانشگاه شهید ستاری شد.

( ریاضی............تجربی.............انسانی ..............فنی و حرفه ای )؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رياضي.................... :D

اميرحسين65
20-05-2006, 16:39
رياضي....................

تجربي هم ميشه مديريت قبول شد @};-

روزبه متال
21-05-2006, 15:15
من با نظر ژنرال خلبان محسن موافقم.

روزبه متال
21-05-2006, 15:16
من با نظر ژنرال خلبان محسن موافقم.

maj.moses
21-05-2006, 15:28
يه زماني تجربي هم براي خلباني مي گرفتن. الانو نمي دونم. مثلا سرهنگ ضيايي ديپلم تجربي داشته سال 69 اومده تو نيروهوايي خلباني خونده. الان متقاضي خلباني مگه زياده؟ عمرا زياد نيست. محاله. آخه تو اين اوضاع مگه مخ كسي عيب كرده . اونايي كه هستنم به زور موندن. الان تا يكي بره متقاضي بشه رو هوا مي برنش.

سلطان آسمان
21-05-2006, 17:10
maj.moses,

اما من شنيدم كه متقاضي ها خيلي زياده و خيلي سخت ميشه قبول شد

maj.moses
21-05-2006, 19:46
احتمالا اخبار قديمي به شما ميرسه :-? :wink:

Reza6662
21-05-2006, 21:26
maj.moses,

زماني برادرم متقاضي خدمت در IIAF شده بود. در اون زمان ايشان وقتي براي معاينات پزشكي مراجعه مي كنند با انبوه متقاضيان مواجه ميشه. (سال 1356) :-??

سلطان آسمان
22-05-2006, 10:36
maj.moses,پس يه كم به خودم اميدوار شدم

راستي چقدر براي شهريه ميگيرند؟

ناوچه قهرمان پيكان
22-05-2006, 11:01
,پس يه كم به خودم اميدوار شدم

راستي چقدر براي شهريه ميگيرند؟

واسه خلباني نظامي يه چيزي هم بهت ميدن. مگه دانشگاههاي ارتش شهريه ميگيرن؟؟؟؟ :-w

بامداد
07-06-2006, 09:55
من باربد 18 سالمه و امسال اگه براي كارداني قبول بشم بعد از دو سال مدرك فوق ديبلم ميگيرم و اون موقع 20 سال تمام دارم .ايا ميتونم همون سال شهيد ستاري امتهان بدم.. [-O<

بامداد
07-06-2006, 14:52
جوابم و ندادين :cry:

658600
07-06-2006, 22:13
من بايد يه چيزيو بهتون بگم

براي تجربي خلبان نمي گيرن

وبعد اينكه متقاضي تا دلتون بخواد داره خيلي خيلي هم سخته اولاٌ غير مسلمان نمي گيرن وبعد يه سوالاي ديني مي پرسن كه آدم گيج مي شه (مثلاٌ از من پرسيدن كفن زن چند قسمته و از اين جور سوالا ديگه)

ضمناٌ باربد جان حداكثر سن براي خلباني 20 سال هستش و فقط از طريق آزمون سراسري دانشجو مي گيرن

بامداد
08-06-2006, 10:32
ممنون همشهري :wink:

سلطان آسمان
08-06-2006, 20:34
ما كه نفهميديم. آخرش بايد كنكور شركت كنيم تا بتونيم بريم شهيد ستاري يا مدرك پيش دانشگاهي هم قبول ميكنن؟ :-??

بامداد
08-06-2006, 22:41
جريان اينكه شهيد ستاري براي تكميل ظرفيت دانشجو مي گيره چيه؟....شبكه 1 تبليغ ميكنه..و.مي گه مدرك پيش دانشگاهي رياضي ؛ تجرب؛: انساني؛ ميخواد؟

تا همين خرداد مهلت داره؟

شبكه 1 رو حتمن نگاه كنيد

ژنرال خلبان محسن
10-06-2006, 13:37
دانشگاه هاي افسري ارتش جمهوري اسلامي ايران از اين پس با شرط معدل و كنكور داخلي دانشجو مي پذيرند. هيات مركزي گزينش ارتش جمهوري اسلامي ايران آگهي به شرح ذيل را از طريق سيماي جمهوري اسلامي و هفته نامه ي ويژه ي اطلاع رساني اشتغال (( بازار كار )) و طي شماره ي هاي 266 و 267 منتشر كرد. به تبع اين موضوع دانشكده هاي پرواز ارتش ج.ا.ا. نيز به همين ترتيب دانشجو خواهند پذيرفت. مطالب زير به نقل ار نشريه ي بازار كار مي باشند:

http://i6.tinypic.com/13z1rlw.jpg

http://i6.tinypic.com/13z1rvq.jpg

ژنرال خلبان محسن
10-06-2006, 13:42
جدول رشته هاي مورد تدريس در دانشگاه هاي افسري و نيازهاي اين دوره از جذب دانشجوي افسري

http://i5.tinypic.com/13z1xxj.jpg

ژنرال خلبان محسن
10-06-2006, 14:14
امتيازاتي كه به يك دانشجوي افسري تعلق مي گيرد:

http://i6.tinypic.com/13z25x1.jpg

مدارك مورد نياز:

http://i6.tinypic.com/13z27bq.jpg

http://i6.tinypic.com/13z2842.jpg

http://i6.tinypic.com/13z28g2.jpg

http://i5.tinypic.com/13z28t1.jpg

ژنرال خلبان محسن
10-06-2006, 14:19
و در آخر شما براي ارسال مدارك به فرم زير نياز داريد:

http://i5.tinypic.com/13z2u1i.jpg

ژنرال خلبان محسن
10-06-2006, 14:22
دليل بزرگ بودن سايز تصوير فرم حفظ كيفيت هنگام چاپ است. لططفا براي استفاده ي اعضا از اين فرم سايز آن را تغيير ندهيد.

ژنرال محسن

20/3/1385

كيومرث
11-06-2006, 14:05
من ديپلمم را در الكترونيك گرفتم هالا چه جوري مي تونم وارد دانشگاه نيروي هواي بشم

بامداد
12-06-2006, 14:00
يعني ديگه از طريق ازمون سراسري نيست؟...

براي خلباني حداكثر بايد چند سالت باشه؟

خواهش مي كنم جوابم بدين :(

بامداد
12-06-2006, 14:06
يعني هر سال اينجوري ديگه؟ :-??

wahidn
12-06-2006, 20:28
با سلام اين چند روزه تو تلويزيون خبر دادن كه كساني كه ديپلم علوم تجربي و انساني و رياضي دارن مي تونند با فرستادن مدارك در آزمون مربوطه شركت كنند و وارد دانشگاههاي ارتش بشوند

اما من ديپلم كامپيوتر دارم :( :(

مي خواستم بدونم با وجود اينكه من ديپلم كامپيوتر دارم مي تونم وارد دانشگاه افسري ارتش شوم يا نه؟

با تشكر

cybersaber
12-06-2006, 22:16
گویا ارتش تو روزنامه کیهان برای خلبانی جنگنده اگهی پذیرش دانشجو زده!!!کسی خبر بیشتری داره؟

عشق پرواز
13-06-2006, 22:38
عالي شد . از دست كنكور لعنتي راحت شديم . و كارمون به وزارت علوم تحقيقات و فناوري نيوفتاد .

Hafez
13-06-2006, 23:54
عالي شد . از دست كنكور لعنتي راحت شديم . و كارمون به وزارت علوم تحقيقات و فناوري نيوفتاد .

آره بابا.خدايااااااااا ممنونم =D>

بامداد
14-06-2006, 00:28
خلبانان هم بايد حداكثر 22 سال داشته باشي؟.......خواهش مي كنم جوابم و بدي.. [-O< [-O< [-O<

Barkhia
14-06-2006, 00:32
خلبانان هم بايد حداكثر 22 سال داشته باشي؟

با توجه به مطالب و تصاوير سن لازم براي تمامي رشته هاي مورد نظر در بند هفت اطلاعيه ذكر شده است :

http://i6.tinypic.com/13z1rlw.jpg

ناوچه قهرمان پيكان
14-06-2006, 22:38
بايد بري درجه دار بشي يا اينكه ليسانستو بگيري بعد بري اونجا استخدام بشي البته هر سال استخدامي از دانشگاههاي ديگه ندارند .

حالا اگه يك تماسي هم با قسمت گزينش ارتش بگيري و ازشون بپرسي ضرر نداره ...

خودشون بهتر از همه راهنمايي ميكنن. :D

سينا-خ
13-07-2006, 10:31
این غیر قابل باور هست :cry: من خبر نداشتم :cry: من تو اولویت هستم . کجا این خبر درج شد ؟ حالا من باید یک سال دیگه صبر کنم ؟ :cry: من رو حساب کنکور 3 ماه از جام تکون نخوردم و حی خوندم تا خلبانی قبول شم ولی حالا :cry:

سينا-خ
13-07-2006, 10:34
خلبانی تمام خواسته و ارزو و امید و هدف و اینده من بود . سالها برای رسیدن بهش تلاش کردم ولی حالا باید اینجوری بشه . حالا دوباره یک سال از عمرم رو باید رو بیکاری طلف کنم تا اگر سال دیگه قر جدیدی اضافه نکنن بتونم تو ازمونش شرکت کنم . من تمام شرایط رو دارم ولی دیر فهمیدم . :(

مطهر
13-07-2006, 11:34
سلام

مي خواستم راجع به دانشگاه مالك اشتر بدونم

انگار اسال ظرفيت شو خيلي كم كرده و مي گن از سال آينده هم ديگه دانشجوي كارشناسي نمي گيره.به نظر شما چه سياستي در كاره؟

كفير
01-08-2006, 22:02
آيا اين دانشگاه رشته هي كارشناسي ارشد هم دارد

اگر دارد شرايط ادامه تحصيل چگونه است

كفير
01-08-2006, 22:04
انگار اسال ظرفيت شو خيلي كم كرده و مي گن از سال آينده هم ديگه دانشجوي كارشناسي نمي گيره.به نظر شما چه سياستي در كاره؟

من خودم كه امسال ارشد شركت كردم ظرفيت كارشناسي ارشد در اين دانشكاه خيلي زيادتر شده.

بامداد
02-08-2006, 00:12
توي نرم افزار سامان رشته نوشته براي خلباني حداكثر بايد 20 سال داشته باشي...حتي اگر سربازي رفته باشي.....اين اطلاعات مربوط به كنكوره 85 است....ژس سن 22 سال منتفي است...و باز هم نا اميدي براي من... :cry: :cry: :cry:

كيارش
02-08-2006, 02:31
من كه تو ام اگرفقط كارت اقامت كانادا را داشته باشم مي تونم برم تو ارتش ؟؟؟ :-? :?: :-?? :(

كفير
02-08-2006, 08:11
من كه تو ام اگرفقط كارت اقامت كانادا را داشته باشم مي تونم برم تو ارتش ؟؟؟

در فرمي كه براي دانشگاه مالك اشتر براي رشته هاي كارشناسي ارشد من دارم حتي در آن آمده كه آيا از اقوام درجه اول شما به خارج از كشور سفر كردند و دليل سفر چه بوده

و شما بايد در فرم مشخصات اقوامي كه به خارج رفتند را بنويسيد

همچنين در فرم آمده كه آيا شما گذرنامه داريد؟

مصطفي66
02-08-2006, 23:18
با سلام

بنده امسال از طریق آزمون داخلی برای استخدام در ارتش و نیروی هوایی اقدام کردم.

در مورد سن باید بگم که داوطلبین رشته خلبانی شکاری حداکثر باید متولد شش ماهه دوم سال 1365 به بعد (برای امسال) باشند.

یعنی اگه شما بخواهید که سال آینده در این رشته داوطلب بشوید باید از شش ماهه دوم 66 به بعد متلد شده باشید !!!

یعنی دانشجوی خلبانی شکاری روز اول تحصیل نباید 20 سال تموم داشته باشه.

:o :cry:

مصطفي66
02-08-2006, 23:33
حالا اومدیم و سن شما برای خلبانی مناسب بود.

میمونه 72 مورد تست پزشکی که از همه مهمترش چشم با 12 مرحله مختلفه.

بعد از چشم میرسیم به گوش که اونم ماجرایی داره.

حالا اگه اینا رو قبول شدی فکر نکنی خلبان شدی رفت !!

باید بری نوار مغز و بعد قلب و عروق

حالا اگه اینا رو قبول شدی فکر میکنی خلبای!! نه هنوز مونده

میری برای ارتوپدی و خیلی ملیح رد میشی و کسی هم به جواب نمیده

تازه اگه سرسختی بکنی صدا میزنن دژبان بیاد شما رو بیرون کنه.

اگه اون 72 مورد رو قبول بشی و مصاحبه عقیدتی و ومصاحبه حفاظت رو هم قبول بشی بازم خلبان نشدی!!

باید صبر کنی اسمت رو توی روزنامه بزنن.

اگه اسمت رو توی روزنامه دیدی یه وقت حول نکنی تموم روزنامه های اون دکه رو بخری!!

باید بزی یه دوره دو ماهه رزم مقدماتی!!

اگه توی اون هم رد نشدی بازم هنوز خلبان نیستی!!

حتما میپرسین پس کی خلبان میشم؟؟

وقتی که سردوشی رو دریافت کردی بعد درسش رو هم خوندی بعد که نشستی پشت PC-7 یا یه همچین چیزی انوقت خلبانی.

:x: :D =D>

مصطفي66
02-08-2006, 23:57
میدونی میخوام چی بگم ؟

میخوام بگم من هم مثل شما بودم . عاشق خلبانی. اونقدر که هر وقت صدای هواپیما میاد میپرم تو حیات و تا اونجا که میشه تماشا میکنم. انقدر که شب کنکور هم خواب خلبانی رو دیدم. اونقدر که همه فامیل و دوست و آشنا وحتی بقال محله هم میدونست که من به چی علاقه دارم. اما...

اما میدونین وقتی بعد از این همه دردسر و برو بیا میری تو بیمارستان بعثت (اونجایی که خیلی ها ازش دل خوشی ندارن) و به خاطر یه مشکلی که خودت هیچ تقصیری تو اون نداشتی و به طور مادرزاد و طبیعی با تو بوده (دید سه بعدی و برجسته بینی) یا به خاطر چیزی مشابه این روی اسمت براحتی خط میکشن و در خروجی رو بهت نشون میدن چه حالی بهت دست میده؟

من بهت جواب میدم دیگه پاهات تکون نمیخورن. همینجور هاج واج موندی و نمیفهمی چرا؟توی اون گرما (معمولا امتحان خلبانی وسط تابستونه)حتی اگه ده تا لیوان هم آب بخوری بازم گلوت خس خس میکنه .برمیکردی به شهرت یا روستا .اما فکر اون هنوز هم روی کارات تاثیر میذاره.توی دو روز دوبار تصادف میکنی!!(برای من که اتفاق افتاد) و باز هم نمیدونی از چی باید بنالی!!

اما از همین الان به خودت بگو خلبانی یه هدف اصلی نیست. بلکه یه علاقه است که یه خورده زیاد بهش بها میدی. با واقعیت ها کنار بیا. ببین این همه انسان موفق خلبان نشدن تو هم یکیش. اصلا اگه تو خلبان شدی بعدش میخوای چی کار کنی؟

اگه برای این سوال هنوز جواب درستی نداری پس باور کن که از روی علاقه و هوس زودگذر میخواهی بری توی این رشته. میدونین خیلی ها بودند که با همین باور رفتن خلبانی و بعد از چند سال (ماه) کشیدن بیرون؟

میتونی بری بپرسی.

خلاصه خواستم بهت گفته باشم که بعد مثل من نشی. اگه که اینجوری خودمونی و پرور صحبت کردم منو میبخشین.

ممنون

@};-

بامداد
16-08-2006, 22:23
من با دانشگاه شهيد ستاري 2 روز پيش تماس گرفتم شرايط سني به اين ترتيب است:حد اقل سن 17 سال و حداكثر سن 22 سال و در صورت انجام خدمت سربازي 24 سال...66699262.دانشكده پرواز....پس دوست عزيز مصطفي66 اشتباه ميكته....ميتونين خودتون تماس بگيرين....صحبت كردن در مورد واقعيت ها خوب است ولي كمي هم اميدوارانه تر صحبت كنيد.....ممنون....باربد.

imported_Haj hossein
31-08-2006, 23:53
من كه تو ام اگرفقط كارت اقامت كانادا را داشته باشم مي تونم برم تو ارتش ؟؟؟ :-? :?: :-?? :(

نه عزيز نمي توني چند وقت پيش من موسسه انصار(وابسته به سپاه) امتحان دادم قبول شدم جز اولين نفرا ولي چون فاميل درجه1 و 2 خارج از كشور داشتم نتونستم برم كار كنم من و حتي گفتم پاسپورت دارم قبل از اينكه بپرس در مورد فاميل كلي سيم جيم كرد و پاسپرتم و خواست اگر از ايرن خارج شده باشي كه واويلااا يك بار هم ميخواستم برم دانشگاه افسري سپاه گفت سفر خارجي داشتي گفتم دبي مسول انداختم بيرون اين در حالي است كه پسر عموم خلبان هلي كوپتر ارتش نروژ هست هميشه ايران هم مياد و همه جا ميرهو كلا اين رسم حفاظت اطلاعات نيست اين يك اشتباه بزرگه در هر صورت توكلت خدا باشه هميشه....

كيارش
01-09-2006, 00:19
[quote="كيارش":3150kcu6]من كه تو ام اگرفقط كارت اقامت كانادا را داشته باشم مي تونم برم تو ارتش ؟؟؟ :-? :?: :-?? :(

نه عزيز نمي توني چند وقت پيش من موسسه انصار(وابسته به سپاه) امتحان دادم قبول شدم جز اولين نفرا ولي چون فاميل درجه1 و 2 خارج از كشور داشتم نتونستم برم كار كنم من و حتي گفتم پاسپورت دارم قبل از اينكه بپرس در مورد فاميل كلي سيم جيم كرد و پاسپرتم و خواست اگر از ايرن خارج شده باشي كه واويلااا يك بار هم ميخواستم برم دانشگاه افسري سپاه گفت سفر خارجي داشتي گفتم دبي مسول انداختم بيرون اين در حالي است كه پسر عموم خلبان هلي كوپتر ارتش نروژ هست هميشه ايران هم مياد و همه جا ميرهو كلا اين رسم حفاظت اطلاعات نيست اين يك اشتباه بزرگه در هر صورت توكلت خدا باشه هميشه....[/quote:3150kcu6]

يعني خلباني باي باي ؟٬؟٬؟٬؟!؟!؟!؟!؟ :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :( :cry:

بامداد
03-09-2006, 13:47
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Persian Phoenix
23-09-2006, 14:45
آقايون عزيز، يكي به من يه جواب درستدرمون بده:

من متولد نيمهي اول سال 1365 هستم، اگه بخوام براي سال تحصيلي آينده برم دانشگاه ستاري، براي خلباني، آيا مشكل سني دارم يا نه؟ در ضمن من دانشجو هستم، اگه بخوام انصراف بدم مشكلي پيش مياد يا نه؟

قربون دست اون عزيزي كه با دستاش جواب منو تايپ ميكنه؟

فعلأ باي!!!

Persian Phoenix
23-09-2006, 14:47
آقايون عزيز، يكي به من يه جواب درستدرمون بده:

من متولد نيمهي اول سال 1365 هستم، اگه بخوام براي سال تحصيلي آينده برم دانشگاه ستاري، براي خلباني، آيا مشكل سني دارم يا نه؟ در ضمن من دانشجو هستم، اگه بخوام انصراف بدم مشكلي پيش مياد يا نه؟

قربون دست اون عزيزي كه با دستاش جواب منو تايپ ميكنه؟

فعلأ باي!!!

:x:

كيارش
23-09-2006, 18:26
من خود كشي مي كنم :cry: :cry: :cry:

كيارش
23-09-2006, 18:28
اين رسمش نبود

نمي تونم اين جا تحصيل كنم بيام اون جا :x: راستي پارتي چقدر مفيده ( قوي) ؟؟؟ :D :D

Persian Phoenix
27-09-2006, 03:15
خواهش ميكنم يكي به پست من جواب بده. خيلي برام حياتيه. خواهش ميكنم! [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O<

Persian Phoenix
27-09-2006, 03:18
يكي به من جواب بده!!!!!!!!!! تو رو به جون هر كي كه دوست دارين! [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O<

imported_Haj hossein
27-09-2006, 04:12
يكي به من جواب بده!!!!!!!!!! تو رو به جون هر كي كه دوست دارين! [-O< [-O< [-O< [-O< [-OO< [-O< [-O< [-O<

شما يه تماس با دانشگاه شهيد ستاري بگير فكر نكنم مشكلي باشه ولي بايد هفته نامه بازار كار بگيري تا آگهي بزنن فكر كنم بعد از عيد باشه در ضمن اگه خبري باشه تو مركز استخدام يا هسته گزينش شهرتون آگهي ميزنن

imported_Haj hossein
27-09-2006, 04:13
خواهش ميكنم يكي به پست من جواب بده. خيلي برام حياتيه. خواهش ميكنم! [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< [-O<

شما يه تماس با دانشگاه شهيد ستاري بگير فكر نكنم مشكلي باشه ولي بايد هفته نامه بازار كار بگيري تا آگهي بزنن فكر كنم بعد از عيد باشه در ضمن اگه خبري باشه تو مركز استخدام يا هسته گزينش شهرتون آگهي ميزنن

Co-Pilot
28-09-2006, 09:56
سلام من 2 تا دندون كشيده و يك دندونه پر شده دارم آيا ميتونم وارد ارتش شم

وارد ارتش كه آره ولي نيروي هوايي و خلباني رو نه

محمد 3 ستاره
28-09-2006, 17:27
من ميخوام بدونم از منابع امتحاني كسي چيزي بلده اگه بلده ممنون ميشم اگه به من بگه :!:

محمد 3 ستاره
28-09-2006, 17:36
سلام من 2 تا دندون كشيده و يكي پر شده دارم آيا ميتونم وارد نيروي هوايي بشم

داوود
29-09-2006, 07:14
محمد 3 ستاره با اين وضه دندان ها نميشود رفت توي نيروي هوايي و به تمام كساني كه مي خواهند بروند در نيروي هوايي خلبان شوند تنها چيز مهم داشتن پارتي است.

alishahrag
02-10-2006, 15:42
يك سوال داشتم؟ بجز رشته هاي خلباني هليكوپتر و هواپيما كه در اين ليست هستش. براي بقيه رشته ها هم بايد شرايط جسماني خاصي داشت؟ مثل نيروي هوايي يا حفاظت اطلاعات؟ آيا اين رشته ها زير مجموعه هاي تخصصي تري ندارند؟

alishahrag
02-10-2006, 21:35
كسي نيست جواب ما رو بده؟ :cry: :cry: :cry: :cry:

داوود
03-10-2006, 07:48
يك سوال داشتم؟ بجز رشته هاي خلباني هليكوپتر و هواپيما كه در اين ليست هستش. براي بقيه رشته ها هم بايد شرايط جسماني خاصي داشت؟ مثل نيروي هوايي يا حفاظت اطلاعات؟ آيا اين رشته ها زير مجموعه هاي تخصصي تري ندارند؟

بله اما نه به اندازه خلباني مثلا بايد چشم 10/8 مورد قبوله و كساني هم كه بخاطر معافيت پزشكي دارند نميتوانند وارد ارتش بشوند و دندان هم كاري ندارند.

alishahrag
03-10-2006, 09:31
ممنون از جوابتون @};-

داوود
03-10-2006, 13:08
كسي از سن پ سال چيزي نميدونه

آيا 20 سال 5ماه قابل قبوله وايه خلباني

يك بزرگوار جواب بده @};- @};-

بله

موش
16-10-2006, 09:27

redcard
16-10-2006, 13:57
دوست عزیز موش سلام

عزیز من یه مطلبی عنوان کن

شکلک خالی خلاف مقررات سایت هستش.

یاعلی

mojahed14
09-11-2006, 14:08
سلام....از بچگي تا بحال عشق پرواز داشته ام...براي ورودبه دانشكده ستاري خيلي سوالات از هر جايي پرسيده ام ولي نميدان چطوره ...هركسي يه جوابي ميده...خواهش ميكنم به اين سوالم پاسخ دهيد:من ديپلم كارداني پيوسته الكترونيك {ازهنرستان}گرفته ام..الان ترم دوم دانشگاه هستم دارم الكترونيك ميخونم....متولدپانزدهم شهريور1365 هستم...ميتوانم به دانشكده ستاري بروم؟؟؟

somebody
09-11-2006, 14:17
دوست عزیز خوش آمدی

شما یا باید معدل دیپلم ریاضی یا تجربی بالای 17 باشد ودر آزمون هوش و زبان قبول بشوید سنتان هم مناسب است.

ولی در خدمت نیروی هوایی کمی پارتی: فرزند شهدا و آزادگان و جانبازان و بسیجی و سپاهی فعال باشی و همیشه آماده جانفشانی برای ج.ا.ا و رهبر باشی

البته در قدیم رطبهء زیر3000 سراسری میگرفت الآن نمیدانم

mojahed14
09-11-2006, 18:26
به سوال که پرسیدم یکی جواب درست بدهد.ممنون

somebody
10-11-2006, 12:21
دوست عزیز این تاپیک پیوست مطلب قبلی(شرایط ورود به دانشگاه ستاری) در همین انجمن هست به طور کامل توضیح داده شده امیدوارم به جوابت برسی.

mojahed14
10-11-2006, 18:29
سلام.ببخشین.من مدرک دیپلم کاردانی پیوسته(فنی و حرفه ای)رشته الکترونیک دارم.فقط در این مورد توضیح دهید.ممنون

farid1368
16-01-2007, 17:13
دماغ شکسته باشه اشکال نداره

بامداد
19-02-2007, 08:56
اگهی پذیرش سال بعد کی میاد؟؟؟؟؟؟؟

hamidreza6620
19-02-2007, 15:34
سلام، من دانشجوي مهندسي عمران دانشگاه ضنعتي شريفم. ولي علاقه ي خاصي به هوانوردي و هوافضا دارم. ميتونم وارد دانشگاه شهيد ستاري بشم؟ واسه ما تخفيفي چيزي هم ميدن يا نه؟

flightland
28-02-2007, 06:37
سلام خدمت همه عزیزان

خلبان علیرضا روزگار هستم از دانشگاه united star آمریکا.

به همه بگم که با توی ایران موندن و دست رو دست گذاشتن و به امید دانشگاه شهید ستاری نشستن خلبان نمیشن.

من 1 بار دانشگاه شهید ساری رفتم.

تست معاینات پزشکیش رو قبول شدم ولی تویه مصاحبه ردم کردن.

میگفتن چون خاله و داییات و بابات خارج هستن قبول نیستی.

بخاطر همین تصمیم گرفتم روشنو کم کنم و برم انگلیس، بعد از 1 سال فمیدم با انگلیس به جایی نمیرسم. پس زدم و تنهایی رفتم کانادا و همون موقع خلبانی قبول شدم.

از زندگیم راضیم و میخوام راهو برای همه باز کنم.

اگه کسی سؤالی داشت ازم بپرسه.

این سایتمه:www.flightland.co.sr

:)

به این ایمیل سؤال بپرسین: airezaroozegaarm@yahoo.com

irufo
28-02-2007, 15:41
ببخششید flightland، حداقل مطالب وبلاگتون رو از جایی کپی میکردید منبعش رو هم مینوشتید!!!!!!!!!!!!!!

میشه توضیح کامل بدین دروسی که شما دارید در دانشگاه united star آمریکا چی ها هستند؟

با تشکر

somebody
28-02-2007, 16:04
flightland عزیز به این فروم خوش آمدی امیدوارم از اطلاعات این فروم بهره ببری.

بامداد
28-02-2007, 20:03
با سلام خدمت جناب اقای FLIGHT LANDمی خواستم بدونم که اگه می شه توضیحی در مورد چگونگی کمکشون ( باز کردن راه برای پرواز با وجود نداشتن پول ) به ما بدن و همچنین اون سالی که شرایط پزشکی رو قبول شدن چند نفر حدودا این مرحله رو رد کرده بودن در اون سال؟؟؟؟ :-? :-? :-? :-?

mamad_kap
04-04-2007, 13:32
هر كي ميخواد وارد د انشگاه شهيد ستاري بشه بايد پيشدانشگاهي داشته باشه اونم رياضي اما دانشگاه افسري ارتش هر سه رشته رياضي تجربي و انسانيم ميگيره

mamad_kap
05-04-2007, 15:58
دانشگاه علوم و فنون هوايي شهيد ستاري در سال 1368 به همت شهيد سرلشكر منصور ستاري و به منظور تربيت افسران جوان و تحصيلكرده براي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران گشايش يافت . پيش از ساخت اين دانشگاه، افسران نیروی هوايي دوره آموزش خود را در دانشگاه افسري امام علي (ع) طي مي كردند و سپس با انتخاب تخصص براي طي دوره مخصوص رسته اي راهي پايگاه ها و سايت هاي پدافندي مي شدند.

شهيد ستاري براي ساخت اين دانشگاه با كشمكش هاي فراوان با شتاد مشترك ارتش و وزارت علوم مواجه بود اما سرانجام موفق شد و اين دانشگاه در همسايگي پايگاه يكم شكاري و در انتهاي خيابان شمشيري تهران احداث شد.

روال ورود دانشجويان به اين دانشگاه تا سال 84 از طريق كنكور سراسري بود كه از سال 85 و با اتخاذ تدابير جديد از سمت هييت گزينش و استخدام آجا كنكور از شروط ورود به اين دانشگاه حذف و تنها مدرك پيش دانشگاهي جايگزين آن شد و اين بدان معني بود كه اين دانشگاه از پوشش علمي وزارت علوم خارج شده است و بعبارت ديگر ورودي 84 اين دانشگاه آخرين نسل مهندسان و تحصيلكردگان اين دانشگاه هستند كه مجوز شركت در كارشناسي ارشد و بالاتر را دارا هستند.

دانشكده ها :

*دانشكده پرواز : اين دانشكده به دو گروه خلباني – ناوبري و گروه مراقبت پرواز تقسيم ميشود كه اين سه رشته (خلباني – مراقبت پرواز – ناوبري ) را پوشش مي دهد.

*دانشكده مديريت : اين دانشكده مربوط به رشته هاي مديريت دولتي و مديريت بازرگاني است.

*دانشكده كامپيوتر : اين دانشكده افسران رايانه نهاجا را تربيت مي كند.

*دانشكده تكنولوژي فرماندهي و كنترل هوايي : عنوان كلي رشته هاي اين دانشكده كه در سالهاي دور دانشكده پدافند نيز گفته ميشد ، تكنولوژي فرماندهي و كنترل هوايي است اما سه گرايش دارد كه به ترتيب اهميت و ارشديت عبارتند از : الف ) كنترل شكاري ب) عمليات موشك 3) اطلاعات عمليات

*دانشكده هوافضا : در اين دانشكده افسران تعمير و نگهداري هواپيما و هوافضا تربيت مي شوند.

*دانشكده برق : اين دانشكده رشته برق با دو گرايش قدرت و مخابرات را پوشش مي دهد.

*دانشكده علوم پايه : در اين دانشكده دروس عمومي رشته هاي مهندسي نظير انواع دروس فيزيك ، رياضي ، آزمايشگاهها ، معادلات ديفرانسيل و ... تدريس ميشود.

*دانشكده معارف اسلامي : در اين دانشكده دروس عمومي مصوب گروه معارف نظير انديشه اسلامي 1 و2 ، ريشه هاي انقلاب اسلامي،اخلاق اسلامي و ... تدريس ميشود.

*دانشكده زبانهاي خارجي : در اين دانشكده دروس عمومي و اختصاصي زبان هر رشته تدريس مي گردد.

امكانات دانشگاه :

دانشگاه هوايي يك دانشگاه شبانه روزي است و امكانات زندگي نظير مسگن و خوراك به عهده ارتش جمهوري اسلامي ايران است. اما در مورد ساير امكانات دانشگاهي مي توان به سالن سينما جهت نمايش فيلم و برگزاري جشن ها و مرنامه هاي جمعي ، سايت اينترنت واقع در دانشكده رايانه ،استخر شنا ، زمين ها و سالن هاي ورزشي با امكانات مطلوب و ... اشاره كرد.

پوشش دانشجويان :

نظر به نظامي بودن دانشگاه پوشيدن البسه نظامي جهت تردد به قسمت هاي مختلف دانشگاه ضروري است.

لباس كنوني دانشجويان اين دانشگاه لباس و شلوار پلنگي شكل با تركيب رنگ هاي آبي ، مشكي ، خاكستري و سرمه اي است و همچنين لباس رسمي و فرم نيروي هوايي ارتش براي مراسمات ، تردد و برنامه صبحگاه عمومي رسمي دانشگاه كه در روز هاي شنبه هر هفته انجام ميشود مورد استفاده قرار مي گيرد.

درجات و ارشديت دانشجويان :

سنوات خدمت و تحصيل هر دانشجو را مي توان از روي درجه آكادميك وي فهميد.دانشجويان دانشگاه هوايي به چهار گروه سال يك ، سال دو ، سال سه و سال چهار تقسيم ميشوند و روي سردوشي آنان هر خط نماينده يك سال ميباشد بنابراين دانشجويان جديد الورود پس از اخذ سردوشي داراي يك خط روي هر كدام از شانه ها و در كنار آرم دانشگاه هوايي كه روي سردوشي آنهاست خواهند بود. طبق مقررات نظامي احترام به ارشد تر هر دانشجو بايد به دانشجوي سال بالاتر اداي احترام به شيوه مصوب عمومي ارتش كند براي مثال يك دانشجوي سال سه از دانشجوي سال يك و دو احترام گرفته و به دانشجوي سال چهار احترام مي گذارد.سرپيچي يا سستس در مسايل اينچنيني همواره شخص ارشد تر را در موضع غالب قرار داره و به ضرر پايين دست تمام خواهد شد.

برنامه عمومي دانشجويان در دانشگاه هوايي :

بيداري مصوب آجا ساعت 0500 صبح و خاموشي مصوب ساعت 2200 شب است و بايستي رعايت شود.

دانشجويان سالهاي يكم دوم وسوم در خوابگه هاي 25 الي 30 نفره كه وسيع است زندگي ميكنند. از بهم پيوستن چند خوابگاه دريك ساختمان قرار دارد گروهان يا يگان بوجود مي آيد كه توسط يك افسر پياده نيروي هوايي در مقام فرمانده آن يگان دانشجويي رهبري مي شود.دانشجويان سال چهارم در سوييت هاي چهار نفره اسكان دارند و دانشجويان خلباني از سال سوم وارد سوييت ميشوند. فرمانده موظف است با اجراي رهبري صحيح مشكلات يگان را مرتفع كند و به نوعي در جايگاه سرپرست دانشجويان است. ساعات حضور دانشجويان در كلاس ها صبج ها از 0800 تا 1130 د عصر ها 1400 تا 1730 مي باشد كه شخص با توجه به واحد هاي اخذ شده ممكن است در طول روز كلاس داشته يا نداشته باشد.

براي دانشجويان به غير از سال چهار، تحصيل شبانه روزي است و خروج از دانشگاه بدون اخذ برگه خروج كه با طي مراحل اداري و از سمت فرمانده انجام ميشود ممنوع است. تنها روز هاي دوشنبه هر هفته از ساعت 1400 تا 2100 ترخيص عمومي است و دانشجويان به كارهاي خود در بيرون از دانشگاه ميرسند. در انتهاي هفته نيز روز هاي پنج شنبه و جمعه در اختيار دانشجويان است.

بما در مورد دانشجويان سال چهار ، هر روز از ساعت 1400 تا 2100 و چهارشنبه ساعت 1400 تا جمعه ساعت 2100 در اختيار اين دانشجويان مي باشد.

ساعات صرف صبحانه نهار و شام نيز از پيش تعيين شده است و مطابق ساعت صورت مي گيرد.

با تشكر از خبرگزاري مهر به خاطر عكس هاي جالبشان

aviator_shiraz
05-04-2007, 17:28
دوست عزيز وضعيت شما هم دقيقا مثل من ....من رو هم اول نااميد كردن ولي كسي كه عشق داره راه رو پيدا مي كنه ......راه شما اينه كه اول بايد فوق ديپلمت رو در يكي از اموزشكده ها ي فني بگيري و بعد از اتمام دوره فوق ديپلم شما مي تو نين به عنوان كسي كه ديپلم رياضي داره در ازمون ارتش شركت كني من دارم همين كارو مي كنم اخه من هم ديپلم كامپيوتر داشتم ....من براي بدست اوردن اين جواب ساده دو هفته دوندگي كردم (مشاوره اموزش و پرورش )....تشكر يادت نره....موفق باشي :wink: :wink: :wink:

mamad_kap
06-04-2007, 09:49
هر كي ميخواد در مورد دانشگاه شهيد ستاري و دانشگاه افسري ارتش بيشتر آگاه بشه ميتونه ازوبلاگ نيروهايي مسلح ديدن كنه حتما به نتيجه ميرسه در مورد تمامي رشته ها بحث شده

www.iaf.blogfa.com (http://www.iaf.blogfa.com)

askadrane eshgh
06-04-2007, 17:39
ا سلام به تمامي عاشقان پرواز

كسانيكه دوست داريد پرواز كنيد

من عضو گروه اسكادران عشق مي تونم براي ورود به اين رشته كمك بزرگي به شما بكنم هر اطلاعاتي كه بخواهيد

چه سپاه چه ارتش چه ازاد

وسايررشته ها

09132343299

MAHDI13692007
18-08-2007, 21:08
به نام خدا
نیروی هوایی نیروی الهی است (امام خمینی)
از اونجایی که می دونم خیلی کسانی به دنبال مقاله ای کامل در مورد خلبانی نیروی هوایی ایران می باشند واطلاعات صحیح در مورد این رشته در این سایت و سایتهای دیگروجود ندارد جهت آشنایی کامل با این رشته و دانشگاه ستاری سعی کردم تا به روزترین و صحیح ترین گفتنی ها را بگم

قبل از هر چیز باید اطلاعاتی در مورد نیرو هوای ایران(IRIAF) بدانیم
ایران در سالهای که هنوز تغییر رژیم صورت نگرفته بود (حدودا 15 سال قبل از انقلاب اسلامی) به فکر تجهیز نیروی هوایی افتاد و تا سالی که انقلاب صورت گرفت این روند ادامه داشت. طی این مدت این نیرو که نیرو هوایی شاهنشاهی نام داشت و توسط امریکا پشتیبانی می شد وکار آموزش خلبانها هم در این کشور صورت می گرفت (البته فقط 2سال دوره تکمیلی) به سومین نیرو هوایی دنیا تبدیل شده بود اما...
بعد از تغییر رژیم دولتمردان و رهبران ایران به مخالفت با آمریکا پرداختند که موجب انعقاد قرارداد تحریم انقلاب به ویژه تحریم هوایی ونظامی شد
پس ازآنکه جنگ با عراق شروع شد هواپیماهای عراقی به پایگاههای هوایی ایران حمله کردند و خساراتی البته ناچیز به نیروی هوایی وارد کردند ( البته اینم بدونید که در عوض روز بعد 140 هواپیمای جنگنده ایرانی مواضعی را در عراق هدف قراردادند) از اینجا بود که تضعیف نیرو هوایی سر حال و پر توان ایران به طور عملی شروع شد و همینطور در طول دوران 8 ساله جنگ این مشکلات فزونی یافت و پس رفت این نیرو آغاز شد از جمله این مشکلات تامین قطعات یدکی و همچنین نیازبه خلبانان ماهر و تکنسین های متخصص بود که خلبان سرلشگر ستاری به فکر تاسیس دانشگاه پرواز در ایران افتاد تا آموزش خلبانان مورد نیاز ارتش و پرسنل نیرو هوایی را در کشور به طور کامل برطرف کند سرانجام این دانشگاه در نزدیکی فرودگاه مهراباد به همت وی با نام دانشگاه پرواز تاسیس شد که بعد از شهادت ایشان به نام دانشگاه شهید ستاری به نوعی تغییر نام داد
بعد از اتمام جنگ ضربه اساسی وارده به نیرو موجب شد تا فرماندهان وقت به فکر جبران این خسارات براید
که عاقبت ان ورود هواپیماهای چینی و روسی به ناوگان هوایی نظامی کشور شد تا در کنار هواپیماهای باقیمانده آمریکایی اصل نیرو هوایی ایران را تشکیل دهند که تا کنون این طیاره ها در حال خدمت بوده اند وبعضی انها در حال رسیدن به سن باز نشستگی اند و بعضی دیگر از جمله 5 فروند سی 130 سقوط کرده اند و تعدادی برای تامین قطعات دیگری اوراق شده اند در حال حاضر ناوگان بسیار فرسوده ای در اختیار ارتش است این در حالی است که مقامات ایرانی به فکر خود کفایی و تولیدات بومی برای تقویت نیرو هوایی اند که با این روال انتظار ورود هواپیمای ایران140 و جنگنده های صاعقه وآذرخش به این ناوگان دور از انتظار نیست
یک آمار از نوع هواپیماهای موجود در IRIAF
F14 * آمریکایی
F4/D/E*
F5/E/F*
C130*
707* B
747* B
MIG21چینی
MIG23روسی
MIG29
SU20
SU22
SU24
MIRAG F1 پناهنده از عراق طی عملیات صحرا در جنگ اول خلیج فارس
Falkon20
شاید مواردی دیگر...
اما برای ورود به نیرو هوایی باید بگم که بعد از تاسیس دانشکده پرواز تا سال 82 پذیرش داوطلبان از دو گروه آزمایشی تجربی و ریاضی به صورت نیمه متمرکز از طریق کنکور سراسری بود(برای خلبانی) در سال83 بدلیل اینکه دانشجویان با مدرک دیپلم تجربی در فراگیری آموزشها نسبت به دارندگان دیپلم ریاضی ناکارامد تر بوده اند بنا شد تا فقط دارندگان دیپلم ریاضی اجازه انتخاب این رشته را داشته باشند. بعد از 2سال یعنی برای سال85 به بعد(خود سال 85 هم شامل می شود) تغییری در شیوه پذیرش داوطلبان دانشگاههای افسری پدید آمد دلیل اول این بود که این دانشگاه ها از نظارت وزارت علوم خارج شدند ودلیل دیگر چون داوطلبان ورود به این دانشگاهها می بایست دوره 45 روزه آموزش نظامی را بگذرانند و بعد از دریافت سر دوشی شروع به تحصیل کنند باعث شد این تغییرات ایجاد شود تا دانشجویان ترم جدید را از اول مهر شروع کنند
این آزمون سال 85 در 27 خرداد برگزار شد و در سال 86 در 6 اردیبهشت پس بنابراین هنوز این آزمون تاریخ مشخصی ندارد وکمی مجهول الزمان است پس علاقه مندان باید از اواخر بهمن ماه گوش به زنگ باشند تا دچار مشکل ثبت نام نشوند
اما کمی درمورد آزمون: 1- حد اکثر سن 20سال برای ثبت نام(برای خلبانی) –حداقل معدل کل 14-سعی کنید اگر از خانواده شهدا(درجه 1) یا آزادگان یا نظامیان یا جانبازان نیستید حداقل کارت فعال بسیج بگیرید -منبع سولات همان منبع سوالات کنکور سراسری است -شما برای ثبت نام ممکن است بسته به شهری که در آن زندگی می کنید مجبور شوید به شهری همجوار سفر کنید- نتایج این آزمون حدودا 3 الی 4 هفته بعد مشخص می شود بعد ازآن طبق برنامه زمانی که از طرف حوزه امتحانی به شما می دهند باید به تهران -میدان جنگ مراجعه کنید اما در آنجا چه خواهد گذشت...
این مرحله که عمدتا 3روز در تهران برگزار می شود شامل موارد زیر است:
1-معاینات پزشکی(8-9 مرحله در روز اول):
قبل از هر چیز به داوطلب یک کارت می دهند(1000تومان از او دریافت می شود) که هنگام مراجعه به هر پزشکی باید آن را همراه داشته باشد
1-پس از ورود به سالن داوطلب لباسهایش را در آورده و به صف مراجعین به پزشک اول می پیوندد آنجا در صورت متعادل نبودن وزن و قد یا وجود جراحات ناشی از تیغ یا چاقو یا فاصله بین دو زانو بیش از یک عرض قنداق تفنگ یا شکشتگی قسمتی از بدن فرد مردود می شود (کارت او مهر وامضا نمی شود )
2-پزشک دوم : در اتاقکی مخصوص دکتر بیضه ها و آلات جنسی داوطلب را معاینه می کند اگر سابقه بیماری ms یا چسبندگی داشته باشد یا اینکه افرادی که عادت خود ارضایی دارند مردود می شوند
3-پزشک سوم: داوطلب به چشم پزشک مراجعه کرده و چشم او در سه مرحله میزان دید(10/10) آستیکمات(تا25صدم اشکال ندارد) و کور رنگی معاینه می شود
4-پزشک چهارم : دندان پزشک دندانها و لثه های داوطلب را معاینه می کند در کل قانون است افرادی که بیش از 4 دندان پر شده دارند یا یک دندان کم دارند مردود شوند و اما گاه این گونه است و گاهی نه که توسط همان دکتر تشخیص داده می شود همچنین افونتهای دهان و دندان موجب امضا نشدن کارت فرد می شود
* همه افرادی که مسواک نمی زنند دچار بیماری دهان و دندان هستند
5-پزشک پنجم : قلب داوطلب را معاینه کرده و اکو می گیرد فشار خون او نیز گرفته می شود در صورت وجود بیماری قلبی و فشار خونی داوطلب مردود می شود
6-پزشک ششم: اعصاب داوطلب را می سنجد ( شخص ایستاده و دستان خود را رو به جلو باز نموده اینجا دکتر از او سوالاتی می پرسد(مثلا اسفند را از چب بگو و... که شاید 5دقیقه سوال بپرسد) در صورت لرزیدن دستها بنا به تشخیص دکتر فرد از ادامه مراحل باز می ماند
7- پزشک هفتم: حلق و بینی داوطلب را معاینه کرده که فقط با نظر او داوطلب پذیرفته یا رد می شود( از جمله مردودی ها افراد دارای بیماری آسم تنگی نفس و سینوزیت هستند)
8-گوش داوطلب معاینه می شود
* از آنجایی که مراجعه کننده زیاد است و در طول همان روز بیش از 1000نفر معاینه می شوند بعضی دکترها از قبیل چشم پزشک و اعصاب و دندان شاید داوطلبانی را خیلی سخت گیرانه مردود کنند
* افراد دارای چثه کوچک و خیلی لاغر بنا به دلایل بی جهت مردود می شوند
2-روز دوم(تست ورزش )
1-چند دور دویدن دور یک میدان بزرگ 2- شنا 3- دراز نشست 4- توانایی انجام ورزشهای کششی (همه به نظر ناظر بستگی دارد)
3-روزسوم(آزمون دینی و عقیدتی و حفاظت اطلاعات)
داوطلب باید از مسائل دینی اطلاع کاملی داشته باشد (مرور رساله توصیه می شود) همچنین اطلاعات سیاسی نظیر شناخت وزرا شناخت ریس جمهوریهای گذشته و ریس جمهور کشورهای همسایه شناخت کار سه قوه و... الزامی است سرانجام داوطلب قبول شده باید منتظر اعلام نتایج در روزنامه باشد تا نامش را به عنوان قبول شده نهایی در روزنامه ببیند

اما بعد از قبول شدن نهایی
از آنجایی که تمامی داوطلبان ورود به دانشگاههای افسری باید دوره آموزش نظامی را بگذرانند و بعد از آن شروع به تحصیل کنند قبول شده گان نهایی باید در محلی که از طریق مراجع مربوطه اطلاع داده می شود برای گذراندن این دوره اقدام کنند
شروع دوره اوایل مرداد است که تقریبا مدت 2 ماه طول میکشد طی این مدت در پادگانی مخصوص (شبیه بیابان) چادر های چند نفره زده می شود و هر کس می تواند 2 پتو داشته باشد و شب را سحر کند چون فصل تابستان است شب های سرد و روزهای گرم امری عادی است و سحرگاها برای اقامه نماز صبح ساعت 3.5(سه ونیم ) بیدارشدن اجباری می باشد و در طول روز دویدنهای طاقت فرسا و سینه خیز رفتن با اسلحه و بشین پا شو با اسلحه بالای سر و امثال اینها تجربه می شود بد نیست بدونید در این مدت خانواده های شما نمی توانند خبری یا تماسی با شما داشته باشند تا بعد از به پایان رساندن دوره که در محضر فرمانده کل قوا و مقابل قران سوگند یاد می کنید و سر دوشی می گیرید
اما پس از یک استراحت کوتاه پعد از دریافت سر دوشی تحصیل در دانشگاه ستاری آغاز می شود:
این دانشگاه همان طور که در بالا گفته شد در سال68 به همت سرلشگر خلبان منصور ستاری در نزدیکی مهراباد و پایگاه هوایی یکم تاسیس شد در سال 85 این دانشگاه از زیر نظر وزارت علوم خارج شد و شرط ورودی آن داشتن مدرک پیش دانشگاهی و شرکت در آزمون اختصاصی شد و از ان پس این دانشگاه به دانشگاهی کاملا نظامی تبدیل شد تا فارغ التحصیلان (کارشناسی) دیگر اجازه شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را نداشته باشند و ملزم به ماندن حداقل 8سال وحداکثر30 سال در ارتش باشند
رشته ها و دانشکدهای موجود:
*دانشكده پرواز : اين دانشكده به دو گروه خلباني – ناوبري و گروه مراقبت پرواز تقسيم ميشود كه اين سه رشته (خلباني – مراقبت پرواز – ناوبري ) را پوشش مي دهد.
*دانشكده مديريت : اين دانشكده مربوط به رشته هاي مديريت دولتي و مديريت بازرگاني است.
*دانشكده كامپيوتر : اين دانشكده افسران رايانه نهاجا را تربيت مي كند.
*دانشكده تكنولوژي فرماندهي و كنترل هوايي : عنوان كلي رشته هاي اين دانشكده كه در سالهاي دور دانشكده پدافند نيز گفته ميشد ، تكنولوژي فرماندهي و كنترل هوايي است اما سه گرايش دارد كه به ترتيب اهميت و ارشديت عبارتند از : الف ) كنترل شكاري ب) عمليات موشك 3) اطلاعات عمليات
*دانشكده هوافضا : در اين دانشكده افسران تعمير و نگهداري هواپيما و هوافضا تربيت مي شوند.
*دانشكده برق : اين دانشكده رشته برق با دو گرايش قدرت و مخابرات را پوشش مي دهد.
*دانشكده علوم پايه : در اين دانشكده دروس عمومي رشته هاي مهندسي نظير انواع دروس فيزيك ، رياضي ، آزمايشگاهها ، معادلات ديفرانسيل و ... تدريس ميشود.
*دانشكده معارف اسلامي : در اين دانشكده دروس عمومي مصوب گروه معارف نظير انديشه اسلامي 1 و2 ، ريشه هاي انقلاب اسلامي،اخلاق اسلامي و ... تدريس ميشود.
*دانشكده زبانهاي خارجي : در اين دانشكده دروس عمومي و اختصاصي زبان هر رشته تدريس مي گردد.
در طول تحصیل دانشجویان دانشگاه به صورت شبانه روزی هستند و کمک هزینه تحصیلی هم دریافت می کنند ومی توانند از امکانات موجود از جمله سالن سینما اینترنت استخر شنا باشگاه بدن سازی زمین چمن و... استفاده کنند
دانشجویان باید هنگام تردد لباس و شلوار پلنگي شكل با تركيب رنگ هاي آبي ، مشكي ، خاكستري و سرمه اي را به تن داشته باشند و همچنين لباس رسمي و فرم نيروي هوايي ارتش براي مراسمات ، تردد و برنامه صبحگاه عمومي رسمي دانشگاه كه در روز هاي شنبه هر هفته انجام ميشود مورد استفاده قرار دهند.
در محیط دانشگاه هر دانشجو باید به شیوه عمومی مصوب ارتش به دانشجوی ارشدتر احترام بگزارد که سرپيچي يا سستی در مسايل اينچنيني همواره شخص ارشد تر را در موضع غالب قرار داره و به ضرر پايين دست تمام خواهد شد.
برنامه عمومي دانشجويان در دانشگاه هوايي :
بيداري مصوب آجا ساعت 0500 صبح و خاموشي مصوب ساعت 2200 شب است و بايستي رعايت شود.
دانشجويان سالهاي يكم دوم وسوم در خوابگه هاي 25 الي 30 نفره كه وسيع است زندگي ميكنند. از بهم پيوستن چند خوابگاه دريك ساختمان قرار دارد گروهان يا يگان بوجود مي آيد كه توسط يك افسر پياده نيروي هوايي در مقام فرمانده آن يگان دانشجويي رهبري مي شود.دانشجويان سال چهارم در سوييت هاي چهار نفره اسكان دارند و دانشجويان خلباني از سال سوم وارد سوييت ميشوند. فرمانده موظف است با اجراي رهبري صحيح مشكلات يگان را برطرف کند. همچنین دانشجویان برای خروج از دانشگاه باید مرخصی ساعتی بگیرند اما روزهای دوشنبه و پنج شنبه از ساعت 2تا 9 دانشجویان می توانند به کارهای خود در خارج دانشگاه بپردازند
اما درمورد سال آخر: داوطلبان در این سال بنا به نمرات مکسبه تقسیم بندی می شوند در این سال نیرو هوایی اعلام میکند که به خلبانانی برای چه هواپیماهایی احتیاج دارد مثلا میگه امسال 5تا برای فانتوم 2تا برای سی 130 و... که استادان بنا به مهارت شما و نیاز نیروی هوایی دانشجویان را تقسیم میکنند تا این سال را روی هواپیمای مشخص شده آموزش ببینند ( شرکت ساها متعلق به نیروی هوایی از اینجا خلبانان مورد نیازرا جذب می کند)
البته تمام آموزشها در تهران نیست یه قسمتی هم در اصفهان است بعد از دانش آموختگی دانشجویان فارغ التحصیل شده با درجه ستوان دومی به شهرهایی که هواپیما تخصصی اونها در انجا وجود دارد اعزام می شوند در ضمن در طول مدت خدمت شاید چند بار شهری که در آن زندگی می کنید عوض شود اینم بدونید که در مدت 30 سال شما می توانید از منازل آپارتمانی که در شهرک های نیرو هوایی هستند استفاده کنید.
وسلام العلیکم

این بود مقاله ای کامل در مورد خلبانی هواپیما در نیروی هوایی ایران اما:
1-همانطور که مشخصه باید یک فرد مستعد وعلاقه مند به خلبانی در نیروی هوایی ایران سختیها و ملامتهای زیادی را تحمل کند از زندگی آزاد و مهندسی باید چشم پوشی کند و زندگی پر خطر خلبانی و نظامی را در شهر هایی همچون چابهار امیدیه(بخاطر گرمی هوا) و ازاین قبیل را با هواپیماهای 30-40 سال پیش( آن هم شاید هر چند روزی 1ساعت) تجربه کند و در قبال آن هم حقوقی 600 -700 تومانی دریافت کند ولی همه این سختیها به اندازه لحظه ای که برای اولین بار تیک اف می کنید چیزی نیست
2-این مطالب را برای سرد کردن کسی ننوشتم هدف این بود تا علاقه مندان با چگونگی زندگی نظامی و خلبانی آشنا شوند تا عده ای ارتش را شروع خوشی و با کلاسی ندانند و اوهام غلطی که در ذهن دارند برطرف کنند تا مانند خیلی افرادی که اینگونه وارد ارتش می شوند بلافاصله پشیمان نشوید

در آخر برای شفای بیماران و برآورده شدن حاجت حاجتمندان صلوات چرا که هیچ چیز جز این دو انسان محتاج به آن را خوشحال نمی کند

mojtaba1367
18-11-2007, 00:28
سلام خسته نباشين من يه سوال فني داشتم
سوال:توي دفترچه آزمون سراسري زده كه افرادي كه داراي مدرك قوق ديپلم هستن با تمام رشته ها يا حداقل رياضي ميتونن شركت كنن حالا من ميخواستم ببينم دانشگاه شهيد ستاري هم اين چنين هست يا كلا ارتش.
javascript:emoticon('@};-')
rose

faghih
04-12-2007, 15:27
سلام آیا دانشجویان سال اول دانشگاه سراسری هم می توانند امسال در آزمون ورودی شرکت کنند؟
مهلت ثبت نام و روز آزمون کی میباشد

jet_pilot
19-06-2008, 11:42
جناب آقاي قهرماني... بنده دانشجوي خلباني دانشگاه شهيد ستاري هستم.
دانشگاه هوايي 2 ساله كه ديگه دانشجوي مديريتي نداره. ( از ورودي 85 به بعد) چه دولتي و چه بازرگاني.
آقاي سال يك ، شما دا. اف هستيد؟ درسته؟ چون صبحگاه دانشگاه هوايي دوشنبه ها نيست. :D

luckystar
19-06-2008, 12:40
دا . اف يعني چي ؟

omid=pilot
16-01-2010, 23:58
با سلام خدمت دوستان علاقه مند!!!
با این که خود من علاقه چندانی به نظامی بودن و خلبانی نظامی ندارم ولی شایسته دانستم خبری را که امروز شنیدم و دیدم را به اطلاع دوستان علاقه مند برسانم!!!
امروز در حالی که یکی از دوستان در حال مطالعه روزنامه بازار کار بود ناگهان چشمم به اطلاعیه پذیرش دانشجو افتاد. در اطلاعیه توضیحات کاملی از تاریخ ثبت نام،رشته ها،دانشگاهها و... آمده است و در میان رشته ها خلبانی شکاری(نیروی هوایی_دانشگاه شهید ستاری) و خلبانی بالگرد(نیروی زمینی_ دانشگاه امام علی(ع)) به چشم میخورد.
علاقه مندان میتوانند برای کسب اطلاع بیشتر به روزنامه بازار کار مورخه88/10/26 مراجعه نمایند.

با آرزوی موفقیت برای تیز پروازان امروز و فردای ایران اسلامی:-79

sokho72
25-06-2010, 20:54
كم داشتن دندون مشكل ايجادد ميكنه؟

یه دندون کم داشته باشیم قبولیم؟

Navid Tomcat
27-06-2010, 21:26
خير دوست عزيز نبود يك دندان باعث بروز حالت تهوع در ارتفاعات بالا براي خلبان ميشود

Bravo
27-06-2010, 22:21
یه دندون کم داشته باشیم قبولیم؟

درصورتیکه یک دندان کم داشته باشید میتوانید بوسیله ایمپلنت نسبت به کاشت دندان اقدام کنید.البته این به شرطی است که دندانهای ردیف بالا و پایین کاملا روی هم چفت باشد.

sokho72
05-07-2010, 21:28
سلام به همه ي خلبانان عضوشده در اين انجمن و همه ي دانشجويان خلباني*من يه دندون كم دارم و ميخوام خلبان ارتش بشم*آيا تو آزمون قبولم و آيا براي پزشكها هيچ فرقي نميكنه كه چه دندوني كشيده شده و اين دندون كشيده شده تو پرواز مشكل درست ميكنه يا نه؟

Navid Tomcat
05-07-2010, 21:36
درود

دوست عزيز بنده قبلا جواب شمارو داده بودم

امكان قبولي شما با يك دندان كشيده وجود ندارد چون در ارتفاعات بالا باعث ايجاد حالت تهوع ميشود

شما ميتوانيد امتحان بدهيد اما در پزشكي قطعا رد خواهيد شد

روشن
06-07-2010, 01:41
به نکته بسیار جالبی اشاره کردید!
یادم از بچگی این مسئله را می شنیدم! ولی تا بحال در اینباره فکر نکرده بودم!!
حالا چرا بدون وجود یک دندان در ارتفاعات بالا باعث حالت تهوع می شود؟
متشکرم

roberty
06-07-2010, 08:55
درود

دوست عزيز بنده قبلا جواب شمارو داده بودم

امكان قبولي شما با يك دندان كشيده وجود ندارد چون در ارتفاعات بالا باعث ايجاد حالت تهوع ميشود

شما ميتوانيد امتحان بدهيد اما در پزشكي قطعا رد خواهيد شد

ارتفاع بالا یعنی چقدر...؟؟

چون برای مثال هواپیماهای مسافری هم تا 30 هزار پایی اوج میگیرند و از اونهمه مسافر پیرمرد و پیرزن که دندان مصنوعی هم دارند کسی دچار تهوع نمیشه... اما جنگنده ای مثل
f-5 که در 33 هزار پایی پرواز میکنه خلبانش باید دندانهای سالم داشته باشه... چرا ؟؟

Navid Tomcat
06-07-2010, 09:16
ببينيد :

ارتش وقتي ميخواهد چندين ميليون دلار صرف اموزش يك خلبان كند و هواپيمايي دست اون بدهد كه امكان خريدش وجود ندارد بايد هم سختگيري هاي زياد انجام بدهد

هواپيماي مسافر بري كه مانورهايي با 6G فشار ( 6برابر شتاب گرانش زمين ) انجام نميدهد كه مسافرانش دچار حالت تهوع شوند !!!

اصولا براي نيروي هوايي بايد يك شخص فوق العاده كامل بود

اما در مورد ارتفاع بايد عرض كنم تايگرها تا 33 هزار پا اما فانتومها تا 48 هزار الي 50 هزار پايي هم ميروند

يكي از دوستان خلبان از پرواز FCF در بوشهر تعريف ميكرد ميگفت رسيديم به ارتفاع 48هزار پايي ديگر كابين هواپيما pressurize نبود و حسابي بهمون فشار وارد ميشد

حالا اگر يك شخصي كه يك دندان كمتر دارد در اين پرواز ميبود مطمئنا براش مشكل ايجاد ميشد

اما در مورد اينكه چرا نبود يك دندان باعث ايجاد چنين مشكلي مشود بايد رجوع كرد به كتابي ( واحدي از دروس هوانوردي ) به نام فيزيولوژي هوانوردي به طور كامل در مورداثرات جو و ارتفاع و كمبود اكسيژن بر بدن خلبان را توضيح داده است

لينك زير توضيحات جالبي در مورد اين اثرات داده است

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D9%81%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C+%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%AF%DB%8C&SSOReturnPage=Check&Rand=0

maverick100
06-07-2010, 09:37
با تشکر از همه ی دوستان فاضل و عزیزم جناب نوید تامکت دوست عزیزم فکر کنم کشیدن هر دندانی باعث این کار نشود و داوطلب اگر دندانهای جلویی را نداشته باشد دچار این حالت می شود نه یکی از دندانهای آسیا . حالا اگر بنده اشتباه میکنم کسی بنده را از گمراهی در آورد !!!!!!!!!

RF-4 Pilot
06-07-2010, 10:18
دوستان خوبم , من در مورد قوانين استخدام اطلاعى ندارم ولى فكر مى كنم كمبود دندان تنها يك قانون قديمى هست كه طبيعى هم هست كه زمان استخدام خلبان هرچى سالم تر باشه بهتره ولى دليل نمى شه كه اگه دندان نداشته باشى براى پرواز مناسب نيستى چون ممكن بعد از استخدام بدليل كهولت سن يا هر دليلى خلبان مجبور بشه يكى از دندان هاشو بكشه و به اين راحتى خلبانى كه كلى براش خرج شده رو كنار نمى ذارن.
در مورد دندان هاى پر شده هم شما حتما" بارها شنيده ايد كه مانع پرواز مى شه ولى اصلا" اينجورى نيست چون يه خلبان در طول 30سال خدمت به حتم دندون پر شده يا كشيده داره و پرواز هم مى كنه.
البته اين روز ها اين مشكل حل شده و هر كسى مشكل كمبود دندان داره مى تونه با صرف هزينه اى نچندان زياد يه دندون بكاره و راهى خلبانى بشه و از نظر گزينشى مشكلى پيش نمياد.

maverick100
06-07-2010, 18:37
ببینید به نظر من ارتش کسی را برای دانشگاه افسری کلا هر رشته ای انتخاب میکند که آدم سالمی باشد نه اینکه بخواهد در بدو ورود هزینه های سنگینی را برای درمانش بپردازد دندان پر کرده هم اگر یکی یا دو تا باشد مشکلی ندارد البته به شرط اینکه خوب پر شده باشد من با صحبت دوست عزیزم RF-4 pilot کاملا موافقم و به آن ایمان دارم چون بالاخره خلبان هم یک انسان است و ممکن است هر اتفاقی برایش بیفتد

PHANTOMII
06-07-2010, 18:53
سلام به همه ي خلبانان عضوشده در اين انجمن و همه ي دانشجويان خلباني*من يه دندون كم دارم و ميخوام خلبان ارتش بشم*آيا تو آزمون قبولم و آيا براي پزشكها هيچ فرقي نميكنه كه چه دندوني كشيده شده و اين دندون كشيده شده تو پرواز مشكل درست ميكنه يا نه؟

با يك دندان كشيده هم مي شود پرواز كرد . در ارتفاعات هم هيچ اتفاقي نمي افتد . حالت تهوع هم دست نمي دهد .در جي مثبت و منفي هم هيچ اتفاقي نمي افتد . در اول استخدام سختگيري هاي سلامت بيشتر است . اما يك دندان مشكلي ندارد .

Bravo
06-07-2010, 19:55
یک بار دیگر هم عرض کردم. . .
ببینید در بدو استخدام باید دندانهای شما کامل باشد،پر شدگی دندانها بشرطی که زیاد تر از حد متعارف نباشد و خوب انجام شده باشد مشکلی ندارد.چنانچه دندانی را کشیده اید میتوانید با استفاده از روش ایمپلنت آنرا بکارید.
بیشترین میزان رد شدگی در بخش دندان بدلیل عدم انطباق فک بالا و پایین است.به این دلیل که در هنگام جی کشیدن دندانها روی هم فشرده میشوند و هرچه میزان جی بیشتر باشد فشار روی دندانها بیشتر است.حال چنانچه فک بالا و پایین دقیقا روی هم نباشدفشار بر روی تعداد کمتری از دندانها تقسیم شده و دندان در دهان خرد میگردد.
بحث حالت تهوع در پرواز و مانورهابه فیزیولوژی بدن بستگی دارد و بدن بعضیها در پروازهای خاصی جواب نمیدهد و بر همین اساس چنانچه در پروازهای شکاری جواب ندهند وا خورده و به گردانهای ترابری و ... منتقل میشوند.

STISTO
07-07-2010, 00:02
چند نکته به نظرم رسید که باید بگم:شما برای خلبانی چون رشته خاص هست در دو مرحله باید تست شوید.
تمام کسانی که در ارتش ثبت نام می کنند(بعد از قبولی در آزمون) ابتدا باید مجموعه ای از پزشکان متخصص شما رو تست کنند که بتونید به مراحل بعدی برید(ورزش عقیدتی سیاسی).
اما رشته های مثل خلبانی(بالگرد و جنگنده)،مراقبت پرواز،حفاظت اطلاعات و چندین مورد دیگه(رشته های خاص) بعد از تست ورزش و عقیدتی سیاسی شما باید دوره های تخصصی پزشکی رو عبور کنید.

در مرحله اول پزشکی چیزی در حدود 12 تست هست.ولی تخصصی 20 مورد هست(البته یکی از دوستان که قبول شد امسال گفت ولی تست اصلی اینجاست)

نکته ای که دوست عزیزم Bravo فرمودندباید بگم اگه فک شما منطبق برهم نشه در همون تست اولیه و ساده دندان پزشکی رد خواهید شد.

sokho72
08-07-2010, 20:36
سلام*نمره چشم من 10/75/4 است و ميخواهم براي آزمون خلباني آنها را ليزر كنم*البته چشمانم آستيكمات هم هست*با اين وجود آيا شانسي براي قبولي در آزمون پزشكي دارم*ضمنا دندان اسياي من كشيده شده و بين دندان ها بالا در جلو مقدار كمي فاصله هست*آقا مشكلات كم جسماني من هميناس*به طور كلي تو آزمون پزشكي قبولم يا نه؟

Navid Tomcat
08-07-2010, 21:11
دوست عزيز شما لطفا تمامي سوالات خودتان را به جاي ايجاد تاپيك هاي مختلف براي سوالهاي مختلف در يك تاپيك مطرح بفرماييد

خير دوست عزيز حتي يك صدم استيگماتيسم هم شمارا رد ميكنند درضمن اولين صحبت هايي كه در بدو ورود به معاينه ي چشم با شما در ميان ميگذارند اين است كه اگر چشمتان را ليزيك كرديد از همان راهي كه امديد تشريف ببريد

در مورد دندان هم قبلا در تاپيكي كه خودتان ايجاد كرده بوديد كامل توضيح داده شده است

sokho72
10-07-2010, 21:08
چرا مااز وبلاگ ها و سايت هاي ديگه اي كه اطلاع گرفتيم گفته بودند 25/0 آستيكماتيسم مشكل نداره و ضمنا مگه ليزيك چشم نمره ي چشما رو به 10/10 نميرسونه؟چرا من هميشه هر سوالي كه ميپرسم يك جواب واحد نميشنوم؟

Shahrokh
10-07-2010, 22:19
چرا مااز وبلاگ ها و سايت هاي ديگه اي كه اطلاع گرفتيم گفته بودند 25/0 آستيكماتيسم مشكل نداره و ضمنا مگه ليزيك چشم نمره ي چشما رو به 10/10 نميرسونه؟چرا من هميشه هر سوالي كه ميپرسم يك جواب واحد نميشنوم؟

دوست عزيز

در اين باره در تاپيكهاي موجود در انجمن مفصل توضيح داده شده. اين سومين تاپيكي است كه شما براي اين مورد شروع كرده ايد. اگر از گزينه Search استفاده كنيد حتما پاسخ خود رو ميگيريد

در آمريكا ليزيك، لازك و PRK هيچكدام منعي براي خلباني غير نظامي ندارند. براي خلباني جنگنده ليزيك قابل قبول نيست و بجاي آن لازك و PRK انجام ميشه
اما درايران هيچ قاعده و قانوني ندارد پزشك هوايي بدون هيچ علتي كاملا سليقه اي تصميم ميگيرد. البته الان دكترها به ندرت ليزيك انجام ميدهند و 99 % عملها لازك است

sokho72
25-07-2010, 21:18
خيلي ببخشيد*خيلي خيلي ببخشيد*خيلي خيلي خيلي بخشيد*ولي من آدميم كه تا براي پاسخ سوالهام قانع نشوم دست بردار نيستم*ميخواستم بدونم چرا عمل ليزيك چشم مشكلسازه(براي خلباني)*از اعضاي اين انجمن كسي هس كه بخاطر عمل ليزيك چشم تو آزمون پزشكي رد شده باشه؟كسي از شرايط جديد خبر نداره؟آخه رفته بودم تو پرتال ارتش اون تبصره هاي قديمي استخدامي نيروي هوايي كه مثلا گفته نمره ي چشم براي خلباني 10/10 باشه ديگه وجود نداشت؟يعني اين شرط حذف شده؟بازم ميپرسم اگه عمل ليزيك نمره ي چشم رو به 10/10 برسونه بازم تو آزمون پزشكي نيروي هوايي مشكل درست ميشه؟بازم ببخشيد از اينكه چند تاپيك رو باموضوعات يكسان درست كردم.:01 (6):

sokho72
28-07-2010, 20:54
در آزمون پزشكي و بخش دندان پزشكي خلباني گفته بوديد كمتر از 4 دندون پر كرده و كم نداشتن حتي يه دندون شرط قبوليه*دندون خراب چطور؟اصلا روي دندون خراب پزشكا حساسيتي دارن؟

maverick100
07-08-2010, 21:32
دوست عزیز دندانها باید سالم باشند یعنی چی به دندان خراب حساسیت دارند ؟ خب معلومه که دارند اما مشکل دندان شما چیست ؟ اگر مشکل خود را مطرح کنید شاید بهتر بشود پاسخ شما را داد پیروز باشید

AWZ
07-08-2010, 23:37
به عنوان آخرين سوال من از اين انجمن:در آزمون پزشكي و بخش دندان پزشكي خلباني گفته بوديد كمتر از 4 دندون پر كرده و كم نداشتن حتي يه دندون شرط قبوليه*دندون خراب چطور؟اصلا روي دندون خراب پزشكا حساسيتي دارن؟به هموني كه ميپرستيدجواب مارو بدين قول شرف ميدم ديگه سوالي نكنم.:-SS

دوست عزیز؛

بر اساس تجربه بنده، در حال حاضر در آزمون پزشکی خلبانی غیر نظامی اهمیت چندانی به دندان نمیدن. (ایران)

بنده 10 دندان ترمیم شده داشتم + 1 دندان کاملا" خراب و 2 بار دهان رو معاینه کردن و هیچ ایرادی نگرفتن.

البته برای کلاس 2.

یک نکته بسیار بسیار مهم در آزمون پزشکی ایران وجود داره اون هم شانس هست !

sokho72
08-08-2010, 20:47
دوست عزیز دندانها باید سالم باشند یعنی چی به دندان خراب حساسیت دارند ؟ خب معلومه که دارند اما مشکل دندان شما چیست ؟ اگر مشکل خود را مطرح کنید شاید بهتر بشود پاسخ شما را داد پیروز باشید

منظور خلباني نظامي است*مشكلدندان هاي من چي ميتونه باشه؟ خوب خرابه ديگه.3 تا دندان خراب*آن چيزي كه ما در سايت و وبلاگهاي ديگه ديديم فقط براي دندان پر كرده و كشيده شده محدود ميكردند*

Diamond
08-08-2010, 21:13
منظور خلباني نظامي است*مشكلدندان هاي من چي ميتونه باشه؟ خوب خرابه ديگه.3 تا دندان خراب*آن چيزي كه ما در سايت و وبلاگهاي ديگه ديديم فقط براي دندان پر كرده و كشيده شده محدود ميكردند*
دوست عزیز اولا دندان خراب در هر صورت یه روزی باید پر بشه...

به هموني كه ميپرستيدجواب مارو بدين قول شرف ميدم ديگه سوالي نكنم.:-SS
یکی از اهداف این سایت اینه که به من و شمایی که در این موارد اطلاعاتی نداریم کمک کنه...کسی با سوال پرسیدن شما مشکلی نداره عزیزم!

یک مورد دیگه،اونم اینکه تاپیکتون رو توی مکان مناسبی ایجاد نکردید
موفق و پیروز باشید

maverick100
08-08-2010, 23:07
دوست عزیز آخه من میدونم دندان شما خرابه اما پزشک به شما چی گفته ؟ اگر به دندانپزشک مراجعه کنی و مشکلتو با ایشون در میون بذاری مشکلت حله در ضمن دندانهای پر کرده و کشیده باید محدود باشند والسلام

sokho72
10-08-2010, 20:59
و اما در مورد ليزيك ما از هيچ جا جواب درستي نميشنويم و نه ميبينيم*يكي ميگه مشكلسازه يكي ميگه نه بايد لازك بشه*يكي ميگه اصلا نبايد عمل بشه* اين آخرين سوالاتي هستن كه من براي پذيرش خلباني از شما ميپرسم.همه موارد فوق را براي خلباني هواپيماهاي جنگي در نظر بگيريد*

sokho72
13-08-2010, 21:04
گفته بودم كه آخرين سوالم از اين انجمنه پس چرا همه نامهربوني ميكنن و جواب نميدند؟در تاپيكي كه قبلا ايجاد كرده بودم يكي دوستان گفته بود پزشكا در مورد ليزيك چشم سليقه اي عمل ميكنن.حالا يعني حد اقل 40% هم امكان قبولي هست* نه؟

AWZ
13-08-2010, 23:20
گفته بودم كه آخرين سوالم از اين انجمنه پس چرا همه نامهربوني ميكنن و جواب نميدند؟در تاپيكي كه قبلا ايجاد كرده بودم يكي دوستان گفته بود پزشكا در مورد ليزيك چشم سليقه اي عمل ميكنن.حالا يعني حد اقل 40% هم امكان قبولي هست* نه؟

دوست عزیز بنده 1 بار در روز شورای پزشکی شنیدم که به طرف گفتن میتونی بری لیزیک کنی 6 ماه که از عملت گذشت مجددا" مراجعه کنی برای تست.
البته همونطور که قبلا" هم عرض کردم برای غیر نظامی.

sokho72
28-08-2010, 20:45
یک بار دیگر هم عرض کردم. . .
ببینید در بدو استخدام باید دندانهای شما کامل باشد،پر شدگی دندانها بشرطی که زیاد تر از حد متعارف نباشد و خوب انجام شده باشد مشکلی ندارد.چنانچه دندانی را کشیده اید میتوانید با استفاده از روش ایمپلنت آنرا بکارید.

حالا اگر بيش 4 دندان خراب داشته باشيم ولي آنها راپر نكنيم باز هم مشكلي پيش مي آيد؟و سول ديگر اينكه دانشگاه ستاري همه ساله چند نفر در رشته ي خلباني فارغ التحصيل مينمايد؟

roberty
28-08-2010, 21:58
بابا جان...
اگر عشق پرواز دارید باور کنید هواپیمای مسافری لذت بیشتری داره....

تو جنگنده یه عده آدم زیر پای شما هستند که آرزوی تکه تکه کردن شما رو دارن... به بیان دیگه برای خلبانی جنگنده همزمان هم باید به پرواز علاقه مند بود و هم به جنگ.....

آنهم چه جنگی...!!

بجز هیجان و علاقه به نبرد و خدمت به میهن میشه گفت خلبانی جنگنده هیچ امتیاز دیگری بر خلبانی مسافری نداره...

در حالیکه خلبانی مسافری سراسر امتیاز هست...

نه نیازی به سالم بودن صد درصد دندانها هست... نه بگیر و ببند عقیدتی و ورزشی ....

شغلی بسیار بسیار با کلاس و پر ابهت .... با در آمدی فوق العاده عالی ...
میشه گفت مثل همون خلبانی نهاجا خدمت به ملت هم هست...
نیازی هم نیست مثل پرسنل مظلوم نهاجا تو خانه های سازمانی کلنگی زندگی کنید....

بدون کمترین تهدید و عصبیت و جنگ و آزار و اذیت... پرواز در بی نهایت آسمان... در کمال آرامش...

maverick100
29-08-2010, 02:10
دوست عزیز اگر شما به طور مثال دندانهای جلو را نداشته باشید در ارتفاع بالا دچار حالت تهوع می شوید دندانهای خراب و یا کج که درست روی هم قرار نمیگیرند باعث میشوند که شما به درستی صحبت نکنید و حتی در غذاد خوردن ایجاد مشکل میکنند در ضمن شمار دندانهای ترمیم شده باید اندک باشد

A & P man
29-08-2010, 05:59
برادر sokho72. چرا می خواهی از گاو نر بدوشی عزیزم؟ میگه آینه چون عیب تو بنمود راست /خود بشکن آینه شکستن خطاست..
ببین من هم در جایی می خواستم اوکی بگیرم برای استخدام اما به دلیل شاخص بدنی زیاد نتوانسنم لذا با ممارست فراوان به کاهش وزن رو آوردم و با این کار بجای سفسطه و راه در رو دکتر و سایر عوامل را متعجب کردم..
هر چند که داستان جذب نیرو منتفی شد ولی حد اقل از خود راضی بودم که اراده ای بر انجام کاری داشتم و آنرا انجام دادم..
پس برادر اراده ی خود را مبنی بر ترمیم دندانها بگذار اگر به راهی که پا گذاشته ای مطمئنی.. نه اینکه آیا دکتر محترم شما را زیر سبیلی رد خواهد کرد یا نه... در موارد جنگی برادر نه در ایران که در دنیا نیرو های سالم در اولویت می باشند مخصوصا در اون فشار جی که بدنی نا آماده خورد و خمیر خواهد شد!!. باز هم خود دانی عزیز جان.

Dani
10-11-2010, 20:50
بنام خدا

آيتالله خامنهاي خطاب به دانشجويان دانشگاههاي افسري توصيه كردند: درس، تحقيق و پژوهش را در چارچوب اتكاء بر تواناييهاي خود و استفاده از تجربيات پيشكسوتان، جهت دهيد و به هيچ حدي از پيشرفت نيز قانع نشويد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاعرساني دفتر مقام معظم رهبري، چهارمين مراسم مشترك دانش آموختگي و تحليف دانشجويان دانشگاههاي افسري ارتش جمهوري اسلامي ايران امروز با حضور حضرت آيتالله خامنهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي در دانشگاه هوايي شهيد ستاري برگزار شد.

فرمانده كل قوا در ابتداي اين مراسم، پس از ورود به ميدان در محل يادمان شهدا حضور يافتند و ضمن قرائت فاتحه، علو درجات شهداي گرانقدر را از خداوند متعال مسئلت كردند. سپس حضرت آيتالله خامنهاي از يگانهاي حاضر در ميدان سان ديدند.

رهبر انقلاب اسلامي در اين مراسم، الگوي اقتدار در نظام اسلامي را متكي بر ايمان، اعتماد به خدا و تلاش مخلصانه در راه آرمانهاي والا دانستند و تأكيد كردند: نيروهاي مسلح از جمله ارتش جمهوري اسلامي ايران با اتكاء بر ايمان توانستهاند در توليد تجهيزات نظامي نيز به پيشرفتهاي قابل توجهي دست پيدا كنند كه در اين راه، نيروي هوايي پيشقدم بوده است.

فرمانده كل قوا، هدف الهي و انساني و پيوند قلبي با مردم را دو ويژگي ارتش جمهوري اسلامي برشمردند و افزودند: در الگوي اقتدار نظام اسلامي، نظم، تجهيزات نظامي و آموزش از جايگاه مهمي برخوردارند اما روح همه اين ابزارها، احساس تكليف الهي و اتكال به خداوند متعال است.

حضرت آيتالله خامنهاي با تأكيد بر اينكه قدرتهاي مادي كه الگوي اقتدار آنها، صرفاً تجهيزات نظامي و محاسبات مادي است، قادر به شكست ملتي با الگوي اقتدار اسلامي نيستند، خاطرنشان كردند: نمونه عيني غلبه قدرت معنوي بر قدرت مادي، پيروزي انقلاب اسلامي بود كه ملت ايران توانست با دست خالي ولي با اتكاء به ايمان بر رژيم طاغوتي شاه غلبه كند.

ايشان پيروزي ملت ايران در جنگ تحميلي را نمونه ديگري از اين موضوع برشمردند و افزودند: ملت ايران در دوران دفاع مقدس، در ميان تحريم همه جانبه، با اتكاء به ايمان و شجاعت جوانان و نيروهاي مسلح خود توانست بر رژيم فاسد بعثي كه مورد حمايت كامل شرق و غرب بود، پيروز شود.

فرمانده كل قوا يكي از ويژگيهاي اقتدار اسلامي را تقويت نيروي خود اتكايي و شكوفا شدن استعدادها دانستند و تأكيد كردند: در الگوي اقتدار اسلامي، ميتوان از مستكبران عالم مستغني بود و نيروهاي مسلحي مجهز به فرآورده ها و محصولات فكر و ذهن ايراني بوجود آورد.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه پيشرفتهاي نيروهاي مسلح كشور در ساخت تجهيزات نظامي پيچيده و پيشرفته، نتيجه اين تفكر است، خاطرنشان كردند: اولين مؤسسه جهاد خودكفايي در نيروي هوايي بوجود آمد و شهداي عاليقدري همچون ستاري، بابايي، خضرايي و "دوران " در اين مسير پيشگام بودند.

حضرت آيتالله خامنهاي دانشجويان دانشگاههاي افسري را به ادامه مسير اين شهداي گرانقدر و حركت در چارچوب الگوي اقتدار اسلامي توصيه كردند و افزودند: درس، تحقيق و پژوهش را در چارچوب اتكاء بر تواناييهاي خود و استفاده از تجربيات پيشكسوتان، جهت دهيد و به هيچ حدي از پيشرفت نيز قانع نشويد.

ايشان با تأكيد بر اينكه مسير كمال و سعادت بيپايان است، خاطرنشان كردند: دانشگاههاي نيروهاي مسلح جزو اميدبخشترين كانونهاي علمي كشور هستند كه بايد با نگاه به آينده و ترسيم چشماندازي روشن، حركت رو به جلوي خود را پوياتر و سريعتر ادامه دهند.

در مراسم دانش آموختگي و تحليف دانشجويان دانشگاههاي افسري ارتش جمهوري اسلامي ايران، از تعدادي از خانوادههاي شهدا و همچنين اساتيد، فرماندهان، دانش آموختگان و دانشجويان نمونه تقدير شد و نمايندگان دانشجويان جديد نيز از دست رهبر انقلاب اسلامي، سردوشي گرفتند.

در ابتداي اين مراسم امير سرتيپ شاهصفي فرمانده نيروي هوايي در سخناني تأكيد كرد: دانشجويان دانشگاههاي افسري ارتش با تكيه بر ايمان، انضباط و دانشهاي نوين در عرصه جهاد و جنگ نرم حضوري فعال دارند و همواره آماده اقدام بهنگام هستند.

امير سرتيپ شيخ حسني فرمانده دانشگاه هوايي شهيد ستاري نيز در گزارشي از وضعيت تحصيلي دانشگاههاي افسري، به ايجاد تغييرات اساسي در شيوههاي جذب دانشجو و سرفصلهاي دروس اشاره كرد و گفت: مأموريتهاي پژوهشي با رويكرد تحقيقات براي خودكفايي از جمله فعاليتهاي دانشگاههاي افسري ارتش است.

در اين مراسم دانشجويان دانشگاههاي افسري ارتش، رزمايش ميداني را نيز اجرا كردند.
در پايان مراسم يگانهاي حاضر در ميدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند.
بن پایه:
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8908191278 (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8908191278)

پیوند فرتورها از بن پایه:
http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=8908191268 (http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=8908191268)
http://www.irna.ir/Show.aspx?SD=1&NID=30068237&PID=668080 (http://www.irna.ir/Show.aspx?SD=1&NID=30068237&PID=668080)
http://www.mehrnews.ir/NewsPrint.aspx?NewsID=1189408 (http://www.mehrnews.ir/NewsPrint.aspx?NewsID=1189408)
http://www.mehrnews.ir/NewsPrint.aspx?NewsID=1189391 (http://www.mehrnews.ir/NewsPrint.aspx?NewsID=1189391)
http://www.mehrnews.ir/NewsPrint.aspx?NewsID=1189384 (http://www.mehrnews.ir/NewsPrint.aspx?NewsID=1189384)

sokho72
18-11-2010, 22:04
میدانیم که آن دسته از اعمال جراحی که با بخیه همراه است مورد تایید پزشک نیروی هوایی نیست.این در حالی است که عمل لیزیک چشم بدون هیچگونه تیغ جراحی و بخیه همراه است.ضمن اینکه برای چشم هایی بکار میرود که نمره های کمی مانند چشم من دارد(75/4 از10).با این حال آقای نوید تامکت جواب ما را نا امید کننده دادند.در تاپیک بعدی که ایجاد کردیم آقای شاهرخ پذیرش چشم لیزری را توسط پزشک نیروی هوایی ایران امری سلیقه ای برشمردند.حال ما میخواهیم بدانیم چه دلیل علمی و منطقی باعث رد داوطلبان چشم لیزری میشود که آقای نوید تامکت با این اطمینان فرمودند(كه اگر چشمتان را ليزيك كرديد از همان راهي كه امديد تشريف ببريد)

Navid Tomcat
18-11-2010, 22:18
دوست عزيزم چون يكي از دوستان بنده كه براي تست خلباني رفته بود ميگفت چشم پزشك ميگفت اگر چشمتونو ليزيك كردين همين اول كار بگين چون اگر نگين در هين مراحل مشخص ميشه
لازم به ذكراست مرحله ي چشم پزشكي دقيقترين مرحله ي گزينش پزشكي خلباني است و بيشترين سختگيري هم در همين بخش است ( البته در كل پزشكان بسيار بسيار سختگير هستند )

Shafaghairplane
18-11-2010, 23:17
( البته در كل پزشكان بسيار بسيار سختگير هستند )

سلام به همه.
معمولا دلیل اینکه پزشکان خیلی سختگیری میکنند اینه که در یه روز باید کلی آدم رو معاینه کنند و به خاطر خستگی و کم حوصلگی سختگیریهای زیادی میکنند.
شنیدم که اگر شانس بیارید و جزء نفرات اولی باشید که برای معاینه میره از شانس قبولی بالاتری نسبت به دیگران برخوردار هستید.

javadfakoori
19-11-2010, 09:07
نه اصلا مهم نیست که نفر اول باشید یا نفر آخر اتفاقا توی پزشک های بیمارستان بعثت با حوصله ترین پزشک همون چشم پزشک مرحله 2 هست که 95% ردی های خلبانی و مراقبت پرواز از این مرحله هستند, برای خلبانی شکاری چیزی که من از تعدا زیادی از پزشک ها پرسیدم اینکه نمره ی چشم شما بجای 10/10 بای چیزی حدود 11/10 باشه و هر دو چشم البته... و 10/10 یک چشم عادی و نرمال هست که در صورت راهیابی به مراحل بعد ممکنه مشکل ساز بشه و این چیزیه که برای من پیش اومد من چشم راستم 11 بود و چشم چپم حدودا10 یا 9/75 بود که همون چشم پزشک مرحله 2 گفت با یک چشمت میتونی خلبان بشی...! البته باید تحریم رو هم در نظر بگیریم چون اگه تحریم نبودیم و برای خرید هواپیما مشکل نداشتیم مثل پیش از انقلاب سالی 20 نفر خلبان میشد سالی 200 نفر خلبان و یکی از دلایل اصلی این سخت گیری ها به جز حساسیت شغل خلبانی تحریم هست
( در مورد لیزیک هم من پرس و جو کردم: کسانی رو لیزیک میکنند که چشم اونا مثلا7/10 یا 5/10 باشه نه 9/5 و البته هزینه بالایی هم داره)
و مشکل ترین مرحله ی خلبانی هم همین چشم 2 هست که واقعا اشک آدمو از سختی در میاره...!

Shahrokh
19-11-2010, 23:21
میدانیم که آن دسته از اعمال جراحی که با بخیه همراه است مورد تایید پزشک نیروی هوایی نیست.این در حالی است که عمل لیزیک چشم بدون هیچگونه تیغ جراحی و بخیه همراه است.ضمن اینکه برای چشم هایی بکار میرود که نمره های کمی مانند چشم من دارد(75/4 از10).با این حال آقای نوید تامکت جواب ما را نا امید کننده دادند.در تاپیک بعدی که ایجاد کردیم آقای شاهرخ پذیرش چشم لیزری را توسط پزشک نیروی هوایی ایران امری سلیقه ای برشمردند.حال ما میخواهیم بدانیم چه دلیل علمی و منطقی باعث رد داوطلبان چشم لیزری میشود که آقای نوید تامکت با این اطمینان فرمودند(كه اگر چشمتان را ليزيك كرديد از همان راهي كه امديد تشريف ببريد)

من درباره نيرو هوايي چنين سخني نگفته ام !!!!

فكر كنم جايي گفتم كه نيروي هوايي آمريكا مشكلي با عمل PRK يا لازك ندارد. اما ليزيك در هنگام وارد آمدن شتاب بالا در هواپيماهاي نظامي مشكل ساز هست.
در ميان خلبانان غير نظامي در خارج از كشور موارد متعددي بوده كه خلبان مورد عمل ليزيك قرار گرفته و به كارش ادامه داده. در ايران هيچ مبناي علمي و عقلاني در اين خصوص وجود ندارد و عدم پذيرش چشمهاي جراحي شده و يا افراد عينكي كاملا سليقه اي است.

Homa50
20-11-2010, 14:59
عزیز دلم.. من جنگنده رو نمیدونم.. اما اگه واسه commercial میخوای اقدام کنی :
1. روزی که میری توی مدیکال هواپیمایی کشوری ، ازت میپرسن چشمات که ضعیف نیست؟ شما هم میگید خیر (البته وقتی که 4 یا 5 ماه از عملت گذشته برو)
2. برگه ای میدن که باید پر کنی.. تو اون یکی از سوالاش اینه که عمل چشم یا هر عمل دیگه ای داشته اید یا خیر؟ شما هم بزن خیر!! هــــیــــچ احدالناسی نخواهد فهمید که تو عمل چشم کردی (بهتر هم هست که لازک بشی تا لیزیک.. چون میزان بازگشتش تقریبا صفره)

Bravo
20-11-2010, 15:23
دوست عزيز
در عمل هاي عدسي چشم بوسيله ليزر، تحدب يا تقعر عدسي چشم بوسيله ليزر اصلاح ميگردد به گونه اي كه ديد چشم شما را تا حد ممكن اصلاح و به وضعيت 10/10 برگرداند.عملا بجاي تركيب عدسي عينك با عدسي معيوب چشم شما ، تنظيم فاصله كانوني ديد با تراش عدسي چشم صورت ميگيرد.البته بسته به قطر عدسي چشم اين گونه عمل ها در برخي جواب نميدهد.
در چكاپ چشم نيرو هوايي 3 مرحله وجود دارد كه مرحله نخست آن بررسي اوليه ديد چشم است كه بر اساس 20/20 بررسي ميگردد كه زير 20/20 مردود اعلام ميشود.آخرين قدرت ديد كه در جدول آنها وجود دارد 17/20 است.
مرحله دوم كه سختترين مرحله است مربوط به عمق ميدان ديد، كوررنگي و آستيگماتيسم است.مهمترين قسمت چكاپ چشم براي خلباني عمق ميدان است كه با نگاه كردن به داخل دوربين دوچشمي مانند ميكروسكوپ شما تعداد زيادي دايره رنگي را ميبينيد كه مانند صفحه شطرنج ستون عمودي و افقي دارند. شما بايد بتوانيد دايره اي را كه از بقيه بلندتر است(در راستاي Z) پيدا كنيد كه مرحله به مرحله سختتر ميشود.بيشترين ديد عمق انسان 75/3 است(اگر درست يادم مونده باشه)
در مرحله آخر با ريختن قطره اي به داخل چشم قرنيه را باز ميكنند و داخل چشم را معاينه ميكنند.البته بعد از ريختن قطره بعد از 24 ساعت براي معاينه بر ميگرديد.تا يك هفته هم بايد در روز و شب عينك آفتابي بزنيد !

از آنجا كه عمل ليزري عدسي چشم به راحتي در معاينات قابل تشخيص نيست براي اين موضوع رد نميشويد ولي قطعا آن عمل برروي عمق ميدان ديد شما اثر گذاشته و شما ممكن است در آن مرحله رد شويد.ضمنا حتي اگر خلبان هم شويد چشم شما به نور بسيار حساس است و تو كابين در اثر نور شديد آفتاب دائما كلافه ميشويد حتي با استفاده از وايزر.

كافيه برادر يا بازم بگيم؟

Shahrokh
20-11-2010, 19:10
نه براوو جان. حساسيت به نور پس از اين عملها گذرا هست و در ليزيك بعد از يك ماه و در لازك بعد از دو الي سه ماه حساسيت به نور كاملا از بين ميره.

tak setare
10-02-2012, 22:32
سلام نوشته ي جالب و كاملي بود ولي يه سوالي برام پيش اومده كه نميدونم كجا اين سوالو مطرح كنم تو اين نوشته گفته شد درصورت متعادل نبودن قد داوطلب مردود ميشه يك جايي هم خوندم گفتن قد بايد 180 به بالا باشه حالا كه من قدم 156 يعني نميتونم خلبان بشم؟

Dani
10-02-2012, 22:50
نخیر نمی توانید قد باید 165 به بالا باشه.

tak setare
10-02-2012, 22:53
اصلا برا چي قد بايد بلند باشه فايدش چيه مرسي اگه اين سوالو هم جواب بديد

Navid Tomcat
10-02-2012, 23:35
دليلش تسلط داشتن بر فرامين هواپيما و ديد مناسب به بيرون است ، اگر چه صندلي هاي جنگنده ها و ترابري ها قابليت تغيير موقعيت دارند اما اگر شخص قدش كمتر از اين مقدار باشد مطمئنا نميتواند هم برروي فرامين تسلط داشته باشد و هم بتوانيد ديد خوبي نسبت به بيرون داشته باشد

tak setare
11-02-2012, 10:26
من دقیقا علاقه ی شدید به جنگنده ها دارم ببخشید یک خانم میتونه خلبان جنگنده ها بشه . فکر نکنم دیگه مشکل قد وجود داشته باشه

phoenix12
11-02-2012, 10:38
من دقیقا علاقه ی شدید به جنگنده ها دارم ببخشید یک خانم میتونه خلبان جنگنده ها بشه . فکر نکنم دیگه مشکل قد وجود داشته باشه

خوب شما اول باید سوال کنید که خانم ها میتونند تو ایران خلبان جنگنده بشند بعد درباره قد سوال کنید که پاسخ شما میشه خیر :01 (8):
در حال حاضر امکان خلبانی جنگنده برای خانم ها وجود نداره ،شاید در آینده بشه (امکان همه چیز وجود داره!)
در مورد قد هم برای کسانی که "پ" خوبی دارن زیر 180 هم میشه;)

kermanshahy
11-02-2012, 13:21
درود بر ایران وایرانی

در یکی از فرنامها فرتوری از بریده ایی از روزنامه هایی پیش از سال57 را دیدم(نمی دانم کجا...پیری وهزار درد)نوشته بود برای خلبانی جنگنده از 161 سانت به به بالا برای خلبانی جنگنده نیاز است
مورد دیگر اینکه هیچگاه MIG-23وارد ناوگان نیروی هوایی نشده
حتا انهایی که از عراق پناهنده شدند
مگر انکه دوستان اگاه در این زمینه بیشتر بدانند

IRIAF F-14A
11-02-2012, 23:37
سلام

همون 165 درسته

ولي هيچ وقت هيش كي رو متر نميكنن اونجا

همه چي به تشخيص پزشك بستگي داره !

و اين مقدار قد براي كل ارتشه و محدود به رسته يا نيرويه خاصي نيست .

يا علي . . .

Navid Tomcat
12-02-2012, 00:08
خير به اين صورت نيست ، در هنگام ثبت نام در همان ابتداي ورود در صورت اينكه مشخص باشد كه قد شما كمتر از 165 سانتيمتر است از ثبت نام شما جلوگيري به عمل مي آيد

در معاينات پزشكي به دقت قد و وزن و بقيه ي موارد ظاهري و جسمي را چك ميكنند

خلبان پژمان
29-06-2013, 09:50
تقدیم میشود به دوستانی که عاشق پرواز هستن و تبریک به عزیزانی که قبول شدن

http://uploadtak.com/images/s223_65933921052870962824.jpg

خلبان پژمان
29-06-2013, 09:54
این هم آدرس فایل اصلی در سایت آجا:
http://www.aja.ir/portal/Home/Default.aspx?CategoryID=031e8416-d68a-4690-ae9f-8d2f66ab1883

afshinmardani
29-06-2013, 10:56
از اعضای محترم سایت هم کسی بین قبول شدگان هست ؟؟؟؟

F-5
29-08-2013, 16:48
گزارشي از دانشگاه هوايي شهيد ستاري

http://www.aja.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?Width=150&Height=150&ID=be827430-7cf8-49d2-99d1-c7161c9d71f0 (http://www.aja.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=be827430-7cf8-49d2-99d1-c7161c9d71f0)

وقتي از ميدان آزادي به طرف ميدان شمشيري - در جنوب غرب تهران - حركت ميكني، در ميانه راه سر درِ يك دانشگاه، خود را بزرگ و با شكوه به چشم ميكشد؛ دانشگاهي كه يكي ازتفاوتهايش با دانشگاههاي ديگر «نظامي بودن» آن است؛ تفاوت ديگرش شايد آن باشد كه در كشور نميتوان نمونهاي براي آن در نظر آورد؛ از آن جهت كه در اين دانشگاه مباحث علمي در حوزه دانش هوايي هر چه بيشتر تجزيه و واكاوي ميشود كه هر كدام از دانشجويانش در آينده، ركني از نيروي هوايي به شمار ميروند كه امور اين نيرو بايد با تدبير آنان سامان داده شود.
با خود ميانديشيدم كه حضور در دانشگاه هوايي چقدر ميتواند جذاب و در عين حال متفاوت باشد، ولي صداي ترمز خودرويي كه دمِ در دانشگاه توقف كرده بود، مرا از اين افكار بيرون آورد. درست حدس زده بودم: همان ابتدا نمونك (ماكت) يك جنگنده ايراني از نوع «صاعقه» خود را به چشم ميكشد كه گوياي نبوغ و هنر ايراني است؛ با خود زمزمه ميكنم: هنوز اول عشق است؛ اضطراب مكن...
براي ورود به درون بايد «شناخته» شوم، اما اين دست از هماهنگيها از پيش صورت گرفته و من خيلي زود، در دفتر رئيس عقيدتي سياسي دانشگاه، حاجآقا «سيدان»- كه مرد نازنيني است- نشستهام و در حال گفتوگو از گشتاگشت روزگار هستيم. محوطه دانشگاه به طرز تحسين برانگيزي تميز و گلكاري شده است. آفتاب- با آنگه گرماگرم تابستان است- نميتواند از شكنج درختان كه در دوسوي خيابانها قد كشيده و در آسمان به هم پيوستهاند، رخنهاي به درون بگشايد؛ رخنهاي كه تنها نسيم صبحگاهان اين امكان را مييابد كه آنهم لطفي دوچندان ايجاد ميشود. اينگونه است كه چتري سبز و خوش رنگ تمام طول خيابانها را در خود گرفته است. با خود ميانديشم: «خوش بهحال دانشجويي كه خاطرات دوران دانشجويياش با چنين فضايي گره خورده باشد» و زمزمه ميكنم: «تو قامت بلند تماشايي اي درخت؛ زيبايي اي درخت...»
رئيس عقيدتي سياسي نيز براي لحظاتي با سكوت من همراه ميشود؛ سكوتي كه در سرتاسر محوطه دانشگاه هم حاكم است و بيش از هر چيز گوياي اين حقيقت است كه دانشجويان در حال طي دوره «اردوگاه» هستند. اين حدس من با تأييدي كه از رئيس عقيدتي ميگيرد، به يقين تبديل ميشود. حاجآقا سيدان چندي بيش نيست كه بر اين منصب تكيه زده و از اين جهت كه به فضايي «پژوهشمحور» گام نهاده بسيار خوشحال است؛ با شور خاصي از برنامههايش براي آينده ميگويد. عقيدتي سياسي به عنوان يك «پاي ثابت» در غالب برنامههاي دانشجويي دخيل و خود بنيانگذار بسياري از اين برنامههاست، اما من نخست ميخواهم با فرمانده اين دانشگاه هم سخن شوم و حرفهاي او را بشنوم كه گفتهاند:
حال از دهان دوست شنيدن چه خوش بُوَد
يا از دهان آنكه شنيد از دهان دوست...
امير سرتيپ دوم ستاد «محمد بخشنده» كه بيشتر از ده سال است تا از پايان نامهاش در دوره دانشكده فرماندهي و ستاد با موضوع «ايمني در پروازها» دفاع كرده است. او از سلحشوران خطه آذربايجان است. روي بازوي سمت راستش، نشانهاي از تصوير يك جنگنده «اف-5» ديده ميشود كه نشانگر تخصص او در حرفه خلباني است. هم صحبتي با امير بخشنده، شكل آشكاري از وضعيت دانشگاه هوايي را براي ما مجسم ميكند؛ اينكه دانشگاه چه خاستگاهي داشته و امروز در چه شرايطي است؛ او ميگويد: «دانشگاه هوايي شهيد ستاري، يكي از توفيقات انقلاب است كه بهصورت رسمي در سال 1367 براي نخستين بار در مقطع كارشناسي اقدام به پذيرش دانشجو كرد و اين هنر شهيد ستاري بود؛ خوشبختانه امروز در شرايطي قرار گرفته كه در مقطع كارشناسي ارشد هم به تربيت دانشجو ميپردازد و...»
اقدام جسورانهاي به نظر ميرسد. راهاندازي يك دانشگاه در حوزه تربيت خلبان و با محوريت گسترش دانش بومي كشور در زمينه هوا و فضا- آنهم در شرايطي كه آتش جنگ همچنان شعلهور است- انصافاً اقدام جسورانهاي است. به اين ميانديشم كه ساماندهي يك دانشگاه در حوزه سختافزار و نرم افزار تا چه اندازه دشوار و با چه مصائبي ميتواند همراه باشد.
امير بخشنده صحبتهايش را پي ميگيرد: «رفتهرفته، هر چه رشتههاي آموزشي در دانشگاه گستردهتر شد، تعداد دانشجويان هم فزوني گرفت؛ به گونهاي كه امروز حجم انبوهي از دانشجويان را همه ساله تحت تعليم علوم هوايي قرار ميدهد.» امير بخشنده ميگويد: «تا سال گذشته در مقطع كارشناسي ارشد تنها رشته رمز و سوانح تدريس ميشد و از امسال رشتههاي ديگري نظير: آمار، هوافضا و... به مجموعه رشتههاي دانشگاه در اين مقطع افزوده شده است.»
خدايش بيامرزد؛ شهيد ستاري را ميگويم. حضورش در ارتش با اثرات و بركات بسيار همراه بوده و يكي از آن، تأسيس و بناگذاري همين دانشگاه است كه من تا اين موقع آن را نميدانستم. دانشگاهي با اهداف بسيار والا كه آن اهداف را در قالب تربيت دانشجوياني متخصص و متعهد دنبال ميكند. اين محصول همان ارادهاي است كه شهيد ستاري با تلاش شبانهروزي در پي نهادينه كردن چنان فرهنگي بود كه امروز اينگونه به بار نشسته است. چنانكه فرمانده دانشگاه ميگويد عنقريب است كه با برخي پيگيريها دانشگاه در مقطع دكتري نيز به تربيت دانشجو بپردازد. اين در شرايطي است كه كوچكترين دورههاي آموزشي از آن پيش، نيازمند اعزام به خارج بوده است.
در دانشگاه شهيد ستاري، هر دانشجو براي آنكه بتواند دوره كارشناسي را با موفقيت سپري كند، بايد از 140 واحد آموزشي با موفقيت عبور كند. رئيس عقيدتي به نكات ديگري هم اشاره ميكرد: «دانشجويان در عين آنكه دروس تخصصي را طي ميكنند، برنامهها و دروس عقيدتي را نيز ميگذرانند؛ برنامههايي كه در تلاش است تا به اعتلا و ارتقاي معنويت و تفكر مذهبي در دانشجويان شكل عميقتري ببخشد.»
دانشگاه، همه روزه با صداي تكبير و يا اشعار حماسي كه از اعماق وجود دانشجويان بر ميخيزد، بيدار ميشود و تا شامگاه ميزبان فعاليتهاي گوناگون و متنوع دانشجويان است. سختيهايي كه يك دانشجو در طي دوران دانشجويي سپري ميكند، از او دانشجويي متفاوت و آبديده ميسازد. فرمانده دانشگاه هوايي با من هم عقيده است: «دانشجوياني كه در مجامع علمي بيرون از ارتش تحت تعليم قرار ميگيرند، بيشترين تمركزشان حول تخصصي است كه در آن رشته داوطلب شدهاند؛ اين خوب است، اما حسْن دانشگاه هوايي آن است كه علاوه بر تخصصي كه در يك فرايند انتقالي دانشجو از آن بهرهمند ميشود، از شرايطي كه در مجموع به او شيوههاي مبارزه با دشواري را ميآموزاند هم برخوردار است؛ در همين دوره ابتدايي كه به سال تهيهگي موسوم است، دانشجو زير يك دوره فشار، شرايطي را تجربه ميكند كه عملاً درمجامع علمي از اين شرايط اثري ديده نميشود.»
اگر اين دوره سال تهيگي را در كنار ديگر دورههايي بگذاريم كه اهدافي از قبيل ورزيدگي دانشجو را دنبال ميكند، به اين واقعيت دست مييابيم كه موضوع ورزيدگي در كنار تخصص كه دانشجو بايد آن را تحصيل كند، دو ركن از سرشاخههاي مهم هستند؛ از اتفاق، زماني كه من سرگرم تهيه همين گزارش بودم، اين رئيس عقيدتي سياسي بود كه از من دعوت ميكرد براي تكميل گزارش در مناطقي حضور پيدا كنم كه دانشجويان دانشگاه سرگرم گذراندن دورههايي نظير: «جنگل»، «كوهستان» و... هستند؛ شك نداشتم كه شور و حال ديگري آنجا حاكم است؛ از گونهاي كه «طراوت» و «شادابي» نخستين ارمغان حضور در آن مناطق است.
محيط آرامي كه در تمام فضاي دانشگاه حاكم است، به دانشجويان اين امكان را ميدهد كه به تحصيل علوم مورد علاقه خود بپردازند؛ اين موضوع را تعداد مقالاتي كه دانشجويان اين دانشگاه - در مقاطع گوناگون - در مجلههاي علمي - پژوهشي و يا بينالمللي منتشر كردهاند، تأييد ميكند و بنا بر روايت فرمانده دانشگاه - دستكم - تنها در سال گذشته، دانشجويان اين دانشگاه بيشتر از 102 مقاله با درجه علمي - پژوهشي به همايشهاي علمي داخلي ارائه كردهاند.
روايت ديگر، دم از ارائه 90 مقاله به مجلههاي داخلي و خارجي ميزند؛ چنانكه دانشگاه از رهگذر همين مقالات و با تكيه بر دانش بومي دانشجويان توانسته است 18 عنوان كتاب در همين زمينهها منتشر كند. همين تعلق خاطر به علم آموزي و دانش اندوزي به آنان توفيق داد كه در باشگاه دانشجويي نمونههايي از گونههاي مختلف پهپادها را بسازند و يا اينكه پروژههاي صنعتي متعددي را در حوزه «هوافضا» در دستور كارخود قرار دهند. دانشگاه، اساساً خود از دو مجله علمي با درجههاي «علمي- پژوهشي» و «علمي- ترويجي» برخوردار است كه به مقالاتي كه شايستگي انتشار در اين مجلهها را پيدا كنند، درجه «پذيرش» (Accept) ميدهد. اين سير پژوهش گرايانه، اثر تلاشي است كه دو معاونت «آموزش» و «پژوهش» در دانشگاه هوايي شهيد ستاري به موازات يكديگر دنبال ميكنند و ميتوان گفت به مثابه دو بال براي پرواز سيمرغ تحقيق هستند؛ بدان اميد كه به تسخير قله «قاف» دانش منجر شود.
دانشگاه هوايي، از استادان كاركشته و مجربي برخوردار است و اين خود باعث ميشود آنان مدام دانشجويان را به پژوهشهاي دانشجويي ترغيب و مشتاق كنند.
از زبان فرمانده دانشگاه در اين زمينه بيشتر بشنويم: «ما در دانشگاه هوايي از دو گونه استاد استفاده ميكنيم؛ يك دسته آنان هستند كه به شكل مدعو از ايشان استفاده ميشود و گروه دوم، در واقع تربيت شدگان همين دانشگاه هستند كه مراتب و درجات علمي و آموزشي را طي كرده و اين افتخار را يافتهاند كه در شمار هيئت علمي دانشگاه درآمده، دانشجويان را از داشتههاي خود بهرهمند كنند و حرف من بر سرِ همين گروه اخير است: اين هم از الطاف الهي است كه ما به چنان مرتبهاي رسيدهايم كه امروز با افتخار اعلام ميكنيم دانشجويان اين دانشگاه تحت تعليم كساني هستند كه زماني خود در همين دانشگاه كسوت دانشجويي پوشيدهاند و اين افتخار كوچكي نيست؛ از اين پيش مجبور بوديم نيازمنديهاي مان را از طريق بورسيه تأمين كنيم كه هزينههايي ايجاد ميكرد و به لطف خدا امروز در مرتبه ديگري قرار گرفتهايم.»
امير بخشنده، براي تأييد گفتههاي خود به مصداقهايي اشاره ميكند كه نشان ميدهد اين مصاديق چگونه سير و مراتب علمي را از آغاز تا پايان با حمايت دانشگاه به پايان بردهاند و امروز در شمار افتخارات نيروي هوايي به شمار ميآيند؛ درست ميگويد؛ اين را وقتي بيشتر متوجه شدم كه گفتوگوي مختصري با ديگر كاركنان داشتم. مدام نام كساني برده ميشد- و مدام اهميت و نبوغ آن افراد مورد تأكيد بود- كه از افتخارات دانشگاه به حساب ميآيند و مواردي از اين دست.
موضوع براي خودم هم جالب شده بود. دوست داشتم بيشتر از كيفيت شرايط آموزش دانشگاه هوايي بدانم و به همين خاطر سماجت كردم: «چون موضوع تربيت خلباني با دانشگاه هوايي عجين شده و شنيدن نام هر يك آن ديگري را به خاطر ميآورد، دوست دارم در اين زمينه بيشتر بشنوم!»
فرمانده دانشگاه هوايي نفسي تازه ميكند و من فكر ميكنم به من حق ميدهد كه چنين سؤالي از او بپرسم؛ چه بشر از ديرباز دوست داشته رمز و رازهاي آسمان خداوند را بيشتر بداند و هرچه در اين باره بشنود، تو گويي تشنهتر شده است: «در دانشكده خلباني، دانشجوياني كه حائز شرايط پرواز ميشوند، ابتدا تحت تعليم برخي از دروس قرار ميگيرند و زماني كه بايد درسهاي تخصصي را بگذرانند، به دانشكده پرواز منتقل ميشوند؛ آنجا باقي ميمانند تا آن موقع كه زمان پرواز برفرازشان فرا برسد: ابتدا به كوشك نصرت ميروند و با هواپيماي موسوم به «بونانزا» يك دوره از پروازهاي آموزشي را طي ميكنند و پس از طي موفقيتآميز اين دوره به اصفهان ميروند تا هنرنمايي خود را از طريق پرواز با هواپيماي موسوم به «پي.7» شكل متعاليتري ببخشند؛ از آن هنگام است كه به درجه ستواندومي مفتخر ميشوند و در گردانهاي شكاري تقسيم ميشوند.»
اجمالاً ميتوان از اين حقيقت دفاع كرد كه همت دانشگاه هوايي بر بومي سازي دانش در اين حوزه بوده است. نفْس تأسيس دانشگاه - طبيعي است- كه بايد محصولي از اين دست داشته باشد و حال آنكه از آن پيش چنين نبوده است. يك نگاه مختصر به تاريخچه پرواز در كشورمان - پرواز با جنگندهها را ميگويم - ما را به اين واقعيت ميرساند كه در دوران پيش از انقلاب دانشجويان- ضرورتاً- براي طي دوره خلباني و برخي ديگر از رشتهها بايد به كشورهاي ديگري اعزام ميشدند و باز نميگشتند؛ مگر در قامت يك خلبان! مفهومش اين است كه كشور اساساً توانايي و ظرفيتي براي تربيت و قدرتنمايي در اين دست رشتهها نداشت. شايد از اين رو بوده است كه پس از انقلاب وقفهاي يكي، دوساله در موضوع تربيت خلبان ايجاد شده و به اين وقفه زماني پايان داده شد كه ارادهاي از نوع «دانستن و توانستن» شكل گرفته تا در سال 1361 نخستين دوره تربيت خلبان در كشورمان راهاندازي شود. گويا شهيد بابايي طرحي مبني بر «خريد هواپيماهاي پي.7» را مطرح ميكند كه به عنوان پايهاي براي شكلگيري دانشكده خلباني در ايران قلمداد ميشود؛ آفرين بر همت و درايت آن شهيد بزرگوار.
بنيانگذاري دانشكده خلباني همان بود و توسعه و تكامل دانشگاه- در گذار زمان- همان. امير بخشنده ميگويد: «ما- فيذاته- اين توانمندي را داشتيم و به همين خاطر است كه اشارات زيادي در اين زمينه از زبان خلبانان ميشنويم كه استادان خارجي همواره به هوش و درايت خلبانان ايراني آفرين گفته و آن را ستودهاند».
فرمانده دانشگاه هوايي درست ميگويد و كارنامه نيروي هوايي در جنگ هشت ساله بهترين مصداق براي اين گفته است. به راستي طرح و اجراي عمليات بزرگي كه به «اچ.3» موسوم است، به چه ميزان از توانمندي و تدبير نيازمند است؛ عملياتي كه بزرگاني نظير: براتپور و... مجريانش بودهاند. دانشگاه هوايي همتش را جزم كرده كه اين توانمنديها را در يك قالب متحد دراختيار پيشبرد اهداف كشور ايران قرار دهد و بايد گفت كه موفق هم بوده است. شهيد دوران، شهيد بابابي، شهيد ستاري و... جزو سرمايههاي معنوي ارتش ما به شمار ميآيند كه بايد از آنان استفاده كرد.
به طور مشخص در هر اتاقي كه پا ميگذاري، به نمادي از «پرواز» بر خواهي خورد. نمادي كه نخستينش را در ورودي دانشگاه مستقر كردهاند؛ براي نشان دادن توانمنديهاي ايراني در عرصه پرواز؛ يعني نمونكي از جنگنده صاعقه. اين نمادها جلوه يكسان و متحدي را به مجموعه دانشگاه هوايي شهيد ستاري بخشيده است. به آن مفهوم كه «عنقريب است كه همه مركبهاي آهنينمان بومي باشد!» اين تعالي را بگذاريد در كنار تلاشهايي كه عقيدتي سياسي كه با برنامههاي فرهنگي و تدريس دروس عقيدتي در دانشگاه، جنبههاي عميق فرهنگي، سياسي و عقيدتي دانشجويان را اعتلا ميبخشد.
تعجبآور است. دانشجويان- در عين تحريمها- از پيشرفتهترين وسايل آموزشي و كمك آموزشي بهرهمند هستند و اين موضوع بسيار شاديآفرين و اميدوار كننده است؛ شادي آفرين از آن جهت كه اين آموزشها- در شكل دراز مدتش- محصول اقتدار اين سرزمين را در پي دارد و اميدوار كننده از آن روي كه ميتوان در هر شرايطي به تكامل پيشرفت انديشيد و به آن دل بست.
دانشجويان در اردوگاه به سر ميبرند. من هم قدم زدن در مسير پر دار و درخت دانشگاه را تا رسيدن به ورودي انتخاب ميكنم. سربازي با من همراه شده است. او را بر مركب سخن مينشانم و از او ميخواهم كه نظرش را راجع به محل خدمتش بگويد؛ لبخندي ميزند؛ از سرِ رضايت و اميدواري و حق دارد. حتي ميگويد كه دوست داشته به اين كسوت درآيد كه اين امكان را نيافته است. آري! او حق دارد؛ روزها و روزها در چهره جواناني نگريستن كه سرمايههاي آينده اين سرزمين به شمار ميآيند،- انصاف بايد داد- نعمت كمي نيست. اين جوانان مشعل پرافتخار ايران و ايراني را در آينده در چشم جهانيان براي همواره روشن و برافروخته نگاه خواهند داشت.

منبع:پورتال ارتش-aja.ir

Behrang
30-06-2014, 14:05
نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای آموزشگاه نظامی، داوطلب دیپلمه جذب میکند.

به گزارش ایسنا نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای افزایش نیروی انسانی مورد نیاز خود از بین دارندگان دیپلم جهت آموزشگاه نظامی بصورت رسمی و پیمانی داوطلب آقا میپذیرد.

شرایط اختصاصی استخدام بدین شرح است:
1 داشتن مدرک تحصیلی قبولی دیپلم متوسطه در رشتههای ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و فنی حرفه ای (الکتروتکنیک) با حداقل معدل کل 14 و حداقل معدل کتبی 10.
2 فقط از متولدین بیست تیر ماه سال 72 الی آخر اسفند ماه سال 75 ثبت نام بعمل میآید (داوطلبانی که خدمت دوره ضرورت را انجام داده اند طول مدت دوره ضرورت به حداکثر سن آنان اضافه خواهد شد.)
3 استخدام مشمولین وظیفه عمومی مستلزم ارایه مدرکی دال بر رسیدگی به وضع مشمولیت آنان از اداره وظیفه عمومی است (استخدام مشمولین غایب و دارندگان کارت معافیت پزشکی ممنوع است.)

کلیه قبول شدگان مراحل گزینش بر اساس اولویتهای کمیته نهایی گزینش انتخاب خواهند شد و تعیین نوع استخدام داوطلبان (رسمی/پیمانی) بر اساس نیاز نهاجا صورت میپذیرد.

مدت قرارداد خدمت پیمانی 5 سال است و تمدید و تجدید آن مجاز نمیباشد ولی کارکنان پیمانی میتوانند در صورت نیاز نهاجا و تمایل فردی و دارا بودن شرایط لازم در طول مدت قرارداد برای کادر ثابت استخدام شوند.

مدراک مورد نیاز برای ثبت نام عبارتند از:
1 یک قطعه عکس 4×3 پشت نویسی شده.
2 اصل و روگرفت گواهی موقت دیپلم که به تأیید آموزش و پرورش محل تحصیل رسیده باشد.
3 اصل و روگرفت ریز نمرات دیپلم که به تأیید آموزش و پرورش محل تحصیل رسیده باشد.
4 اصل شناسنامه و یک سری روگرفت از تمامی صفحات.
5 اصل و روگرفت کارت ملی یا ابلاغیه ملی.
6 اصل و روگرفت کارت پایان خدمت یا گواهی اشتغال به خدمت یا برگه اعزام به خدمت.
7 خانواده درجه 1 شهداء ، جانبازان ، آزادگان ، فرزندان کارکنان نیروهای مسلح همچنین بسیجیان فعال بایستی هنگام ثبت نام اصل و روگرفت نامه معتبر از مراجع ذیصلاح دال بر مشمولیت آنان را ارائه کنند.

داوطلبان لازم است با همراه داشتن اصل و روگرفت مدارک خواسته شده از تاریخ 21 تیر لغایت 16 مردادماه در ساعات اداری (8:00 تا 13:00) یکی از روزهای هفته حضوراً به یکی از حوزههای ثبت نام مراجعه و ضمن تحویل مدارک نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. به مدارکی که بصورت پستی ارسال شده باشد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

نشانی محلهای ثبت نام:
1- تهران: خیابان پیروزی- روبروی تالار بهمن نهاجا-دفتر استخدام ستاد نهاجا- تلفن:
39965309-021
39964785-021.
2- تهران : میدان امام حسین- خیابان دماوند – خیابان حجت – فرماندهی آموزشهای هوایی شهید خضرائی – دایره گزینش و استخدام – تلفن:
39963413-021
39963284-021
39963275-021
3- شیراز: بلوار مدرس – درب دوم پایگاه هوایی شهید دوران –دفتر استخدام– تلفن :7209357-0711
4- اصفهان: خانه اصفهان – خیابان گلخانه – چهار راه نیروی هوایی- منازل سازمانی– دفتر استخدام نیروی هوایی – تلفن : 34439767- 031
5- تبریز: میدان آذربایجان – خیابان فرودگاه –پایگاه هوایی شهید فکوری – دفتر استخدام– تلفن: 2642400-0411
6- همدان :شهرستان کبودر آهنگ – پایگاه هوایی شهید نوژه – ساختمان هتل H – جنب دفتر سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح – دفتر استخدام – تلفن: 35552724-081
7- دزفول: پایگاه شکاری وحدتی – بین دزفول و اندیمشک – دفتر استخدام– تلفن : 6268741 -0641
8 – بوشهر: پایگاه هوایی شهید یاسینی – میدان حر(بهمنی) – درب جنوبی پایگاه – دفتر استخدام– تلفن: 4563300-0771
9- بندر عباس: بلوار علی ابن ابیطالب – روبروی شهرک توحید – دفتر استخدام– تلفن : 3701515-0761
10- محمودآباد: کیلومتر 6 جاده محمودآباد به فریدونکنار – روبروی روستای دریاسر – مجتمع آموزشی نجات خدمه – دفتر استخدام نیروی هوایی – تلفن: 39964441-021
11-کرمان: انتهای بلوار جمهوری- پایگاه مقدم ترابری شهید سرلشگر خلبان حجت الله کاربر – دفتر استخدام – تلفن : 2822373-0341
12- مشهد: انتهای خیابان فداییان اسلام (نخ ریسی) – دفتر استخدام منطقه پدافند هوایی شمال شرق – جنب بانک سپه – تلفن : 3442828 -0511
13- کرمانشاه: کیلومتر 12 جاده بیستون – نرسیده به کارخانه سیمان – جنب شهرک صنعتی فرامان- دفتر استخدام پدافند هوایی کرمانشاه – تلفن: 2333444-0831
14- چابهار: شهرستان کنارک – روبروی دادگستری- درب ورودی پایگاه شهید برادران دل حامد- دفتر استخدام – تلفن: 4314734-0545
15- امیدیه: جاده امیدیه رامشیر – قبل از شهرستان رامشیر –پایگاه مقدم شهید اردستانی-منازل سازمانی-هتل ستاره-دفتر استخدام- تلفن: 2629129-0692

زمان برگزاری آزمون ساعت 30: 07 صبح روز 21/5/93 و محل برگزاری آزمون در موعد ثبت نام به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

مواد امتحانی: زبان انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی، دین و زندگی، ریاضی، رایانه و آزمون هوش و اطلاعات عمومی در سطح مقطع متوسطه.

hamen
01-07-2014, 01:53
نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای آموزشگاه نظامی، داوطلب دیپلمه جذب میکند.
به گزارش مشرق، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای افزایش نیروی انسانی مورد نیاز خود از بین دارندگان دیپلم جهت آموزشگاه نظامی بصورت رسمی و پیمانی داوطلب آقا میپذیرد.

شرایط اختصاصی استخدام بدین شرح است:

1 داشتن مدرک تحصیلی قبولی دیپلم متوسطه در رشتههای ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و فنی حرفه ای (الکتروتکنیک) با حداقل معدل کل 14 و حداقل معدل کتبی 10.

2 فقط از متولدین بیست تیر ماه سال 72 الی آخر اسفند ماه سال 75 ثبت نام بعمل میآید (داوطلبانی که خدمت دوره ضرورت را انجام داده اند طول مدت دوره ضرورت به حداکثر سن آنان اضافه خواهد شد.)

3 استخدام مشمولین وظیفه عمومی مستلزم ارایه مدرکی دال بر رسیدگی به وضع مشمولیت آنان از اداره وظیفه عمومی است (استخدام مشمولین غایب و دارندگان کارت معافیت پزشکی ممنوع است.)

کلیه قبول شدگان مراحل گزینش بر اساس اولویتهای کمیته نهایی گزینش انتخاب خواهند شد و تعیین نوع استخدام داوطلبان (رسمی/پیمانی) بر اساس نیاز نهاجا صورت میپذیرد.

مدت قرارداد خدمت پیمانی 5 سال است و تمدید و تجدید آن مجاز نمیباشد ولی کارکنان پیمانی میتوانند در صورت نیاز نهاجا و تمایل فردی و دارا بودن شرایط لازم در طول مدت قرارداد برای کادر ثابت استخدام شوند.

مدراک مورد نیاز برای ثبت نام عبارتند از:

1 یک قطعه عکس 4×3 پشت نویسی شده.

2 اصل و روگرفت گواهی موقت دیپلم که به تأیید آموزش و پرورش محل تحصیل رسیده باشد.

3 اصل و روگرفت ریز نمرات دیپلم که به تأیید آموزش و پرورش محل تحصیل رسیده باشد.

4 اصل شناسنامه و یک سری روگرفت از تمامی صفحات.

5 اصل و روگرفت کارت ملی یا ابلاغیه ملی.

6 اصل و روگرفت کارت پایان خدمت یا گواهی اشتغال به خدمت یا برگه اعزام به خدمت.

7 خانواده درجه 1 شهداء ، جانبازان ، آزادگان ، فرزندان کارکنان نیروهای مسلح همچنین بسیجیان فعال بایستی هنگام ثبت نام اصل و روگرفت نامه معتبر از مراجع ذیصلاح دال بر مشمولیت آنان را ارائه کنند.

داوطلبان لازم است با همراه داشتن اصل و روگرفت مدارک خواسته شده از تاریخ 21 تیر لغایت 16 مردادماه در ساعات اداری (8:00 تا 13:00) یکی از روزهای هفته حضوراً به یکی از حوزههای ثبت نام مراجعه و ضمن تحویل مدارک نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. به مدارکی که بصورت پستی ارسال شده باشد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

نشانی محلهای ثبت نام:

1- تهران: خیابان پیروزی- روبروی تالار بهمن نهاجا-دفتر استخدام ستاد نهاجا- تلفن:

39965309-021

39964785-021.

2- تهران : میدان امام حسین- خیابان دماوند – خیابان حجت – فرماندهی آموزشهای هوایی شهید خضرائی – دایره گزینش و استخدام – تلفن:

39963413-021

39963284-021

39963275-021

3- شیراز: بلوار مدرس – درب دوم پایگاه هوایی شهید دوران –دفتر استخدام– تلفن :7209357-0711

4- اصفهان: خانه اصفهان – خیابان گلخانه – چهار راه نیروی هوایی- منازل سازمانی– دفتر استخدام نیروی هوایی – تلفن : 34439767- 031

5- تبریز: میدان آذربایجان – خیابان فرودگاه –پایگاه هوایی شهید فکوری – دفتر استخدام– تلفن: 2642400-0411

6- همدان :شهرستان کبودر آهنگ – پایگاه هوایی شهید نوژه – ساختمان هتل H – جنب دفتر سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح – دفتر استخدام – تلفن: 35552724-081

7- دزفول: پایگاه شکاری وحدتی – بین دزفول و اندیمشک – دفتر استخدام– تلفن : 6268741 -0641

8 – بوشهر: پایگاه هوایی شهید یاسینی – میدان حر(بهمنی) – درب جنوبی پایگاه – دفتر استخدام– تلفن: 4563300-0771

9- بندر عباس: بلوار علی ابن ابیطالب – روبروی شهرک توحید – دفتر استخدام– تلفن : 3701515-0761

10- محمودآباد: کیلومتر 6 جاده محمودآباد به فریدونکنار – روبروی روستای دریاسر – مجتمع آموزشی نجات خدمه – دفتر استخدام نیروی هوایی – تلفن: 39964441-021

11-کرمان: انتهای بلوار جمهوری- پایگاه مقدم ترابری شهید سرلشگر خلبان حجت الله کاربر – دفتر استخدام – تلفن : 2822373-0341

12- مشهد: انتهای خیابان فداییان اسلام (نخ ریسی) – دفتر استخدام منطقه پدافند هوایی شمال شرق – جنب بانک سپه – تلفن : 3442828 -0511

13- کرمانشاه: کیلومتر 12 جاده بیستون – نرسیده به کارخانه سیمان – جنب شهرک صنعتی فرامان- دفتر استخدام پدافند هوایی کرمانشاه – تلفن: 2333444-0831

14- چابهار: شهرستان کنارک – روبروی دادگستری- درب ورودی پایگاه شهید برادران دل حامد- دفتر استخدام – تلفن: 4314734-0545

15- امیدیه: جاده امیدیه رامشیر – قبل از شهرستان رامشیر –پایگاه مقدم شهید اردستانی-منازل سازمانی-هتل ستاره-دفتر استخدام- تلفن: 2629129-0692

زمان برگزاری آزمون ساعت 30: 07 صبح روز 21/5/93 و محل برگزاری آزمون در موعد ثبت نام به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

مواد امتحانی: زبان انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی، دین و زندگی، ریاضی، رایانه و آزمون هوش و اطلاعات عمومی در سطح مقطع متوسطه.

hamid_he
18-11-2014, 14:21
دوستان اگه کور رنگی داشته باشم نمی تونم خلبان بشم ؟؟ بعد مثلا یه خلبان باید رنگ های خاصی رو ببینه ؟ چه طوری تست کور رنگی میگیرن ؟ با دستگاه یا شیوه های دیگه ؟

ممنون مشم اگه به من جواب بدین

C-130_Pilot
19-11-2014, 08:16
دوستان اگه کور رنگی داشته باشم نمی تونم خلبان بشم ؟؟ بعد مثلا یه خلبان باید رنگ های خاصی رو ببینه ؟ چه طوری تست کور رنگی میگیرن ؟ با دستگاه یا شیوه های دیگه ؟

ممنون مشم اگه به من جواب بدین

سلام و درود بر شما دوست عزیز
تست کوررنگی یکی از تستهای معمول در تشخیص چشم پزشکی برای معاینات خلبانی در نیرو هوایی ارتش محسوب میشود.حتی در بخش هواپیما کشوری هم این تست از داوطلبین هر ساله گرفته میشود.و عدم توانایی شما در تشخیص رنگها باعث رد شدن شما در ازمون میشود.

کوررنگی در سال ۱۷۹۴ توسط شیمیدانی بنام جان دالتون، که خود به آن مبتلا بود کشف شد، با این حال علت آن تنها با پیشرفت علم ژنتیک در قرن بیستم مشخص شد. این اختلال به افتخار کاشف آن دالتونیسم نیز نامیده میشود.
کوررنگی انواع مختلفی دارد که رایج ترین آن عدم توانایی در تشخیص رنگ قرمز و سبز از یکدیگر است. عدم تشخیص هیچ یک از رنگها یکی از گونههای بسیار نادر کوررنگی است که در آن فرد اشیاء را سیاه و سفید میبیند. کوررنگی در بین مردان بسیار رایج تر از زنان میباشد تقریباً از هر صد نفر مرد هشت نفر و از هر دویست نفر زن یکی به آن مبتلا است.

برای تست به این تارنما سری بزنید:

http://lensolens.ir/colorblindnesstest.htm

hamid_he
19-11-2014, 15:41
بله مثل اینکه من کور رنگی دارم !!!! :-4

پس من باید به خلبانی بای بای کنم ....

Tomcattter
30-05-2016, 12:55
استخدام در آموزشگاه نظامی نیروی هوایی ارتش
نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جهت تأمین نیروی انسانی خود از بین دارندگان دیپلم جهت آموزشگاه نظامی بصورت پیمانی داوطلب پسر می پذیرد.

(الف) شرایط عمومی:
۱ـ تابعیت جمهوری اسلامی ایران ۲ـ متدین به دین مبین اسلام و اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و احکام اسلامی ۳ـ داشتن سلامت روانی و جسمانی برابر گواهی اداره بهداشت و درمان نهاجا (حداقل قد ۱۶۰ سانتی متر ) ۴ـ نداشتن سوء پیشینه کیفری ، سیاسی ،اخلاقی ۵ـ نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و محرومیت از خدمات دولتی ۶ـ موفقیت در مراحل گزینش ( آزمون علمی و عقیدتی ، مصاحبه حضوری و تست ورزش) ۷ـ با توجه به شبانه روزی بودن دوره آموزشی لازم است داوطلبان مجرد بوده و تا اتمام دوره آموزشی مجرد باقی بمانند.

(ب)شرایط اختصاصی:
(۱) داشتن مدرک تحصیلی قبولی دیپلم متوسطه در رشته های ریاضی فیزیک ، علوم تجربی و علوم انسانی با حداقل معدل کل ۱۴ و حداقل معدل کتبی ۱۰.

تبصره: دارندگان معدل بالاتر دارای اولویت بوده و فرزندان شهدا ، آزادگان و جانبازان از کار افتاده کلی با ارئه مدرک معتبر از ( بنیاد شهید و امور ایثارگران ) از اعمال شرط معدل معاف میباشند.

(۲) فقط از متولدین اول خرداد ماه سال ۷۴ ( ۱/۳/۷۴ ) الی آخر اسفند ماه سال ۷۷ ( ۲۹/۱۲/۷۷ ) ثبت نام بعمل می آید (داوطلبانی که خدمت دوره ضرورت را انجام داده اند طول مدت دوره ضرورت به حداکثر سن آنان اضافه خواهد شد.)

تبصره: مدت ۵ سال به حداکثر سن فرزندان شهدا ، آزادگان و جانبازان از کار افتاده کلی با ارئه مدرک معتبر ( از بنیاد شهید و امور ایثارگران ) اضافه خواهد شد.

(۳) استخدام مشمولین وظیفه عمومی مستلزم ارایه مدرکی دال بر رسیدگی به وضع مشمولیت آنان از اداره وظیفه عمومی می باشد (استخدام مشمولین غایب و دارندگان کارت معافیت پزشکی ممنوع است.)

یاد آوری مهم

(۴) کلیه قبول شدگان مراحل گزینش بر اساس اولویت های کمیته نهایی گزینش انتخاب خواهند شد.

(۵) تعیین نوع استخدام داوطلبان (رسمی / پیمانی) بر اساس نیاز نهاجا صورت می پذیرد.

(۶) در هر مرحله از گزینش که مشخص گردد داوطلب فاقد شرایط اعلام شده می باشد از ادامه مراحل گزینش وی جلوگیری بعمل خواهد آمد.

(۷) مدت قرارداد خدمت پیمانی ۵ سال است لیکن کارکنان پیمانی میتوانند قبل از اتمام خدمت مقرر ، در صورت نیاز نهاجا ، تمایل فردی و دارا بودن شرایط لازم نسبت به تمدید مدت قرارداد پیمانی خود اقدام نمایند.

(۸) خدمت پرسنل پیمانی به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی گردیده و در صورتی که قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت مستعفی یا برکنار گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.

(پ) امتیازها

۱ـ دانش آموزان در طول مدت آموزش که حداقل یک سال و پایان آن براساس تخصص استخدامیان متغیر می باشد ، شبانه روزی بوده وکلیه هزینه ها از قبیل: وسایل کمک آموزشی ، خوراک ،پوشاک ، بهداشت و درمان ، مسکن و وسایل زیست به عهده نیروی هوایی خواهد بود و ماهیانه مبلغی به عنوان حقوق ، برابر قوانین و مقررات به آنان پرداخت خواهد شد.

۲ـ دانش آموزان پس از پایان دوره آموزشی به درجات مصوب نایل و از حقوق و دیگر امتیازهای مربوط برابر مقررات جاری برخوردار می گردند.

۳ـ فرزندان معظم شهدا ، جانبازان ، آزادگان ، کارکنان نیروهای مسلح و بسیجیان فعال از امتیازات مصوب برخوردار بوده و در شرایط مساوی دارای اولویت می باشند.

۴- افراد تحت تکفل دانش آموزان منظور و از تسهیلات بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر برابر ضوابط برخوردار خواهند شد.

(ت)مدراک مورد نیاز برای ثبت نام:

۱ـ یک قطعه عکس ۴×۳ پشت نویسی شده.

۲ـ اصل و روگرفت گواهی موقت دیپلم که به تأیید آموزش و پرورش محل تحصیل رسیده باشد.

۳ـ اصل و روگرفت ریز نمرات دیپلم که به تأیید آموزش و پرورش محل تحصیل رسیده باشد.

۴ـاصل شناسنامه و یک سری روگرفت از تمامی صفحات.

۵ـ اصل و روگرفت کارت ملی یا ابلاغیه شماره ملی .

۶ـ اصل و روگرفت کارت پایان خدمت یا گواهی اشتغال به خدمت یا برگه اعزام به خدمت.
۷-واریز مبلغ ۰۰۰/۴۰۰ ریال (چهارصد هزار ریال) به حساب ۵۱۵۱۵۷۹۱۰۰۰۰۵ بانک سپه (به نام تمرکز وجوه درآمد جذب) و ارائه اصل برگه واریزی در زمان ثبت نام.
۸ـ خانواده درجه یک شهداء ، جانبازان ، آزادگان ، فرزندان کارکنان نیروهای مسلح ، داوطلبان عضو بسیج فعال بایستی هنگام ثبت نام اصل و روگرفت نامه معتبر از مراجع ذیصلاح دال بر مشمولیت خود را ارائه نمایند.
۹-ارائه تصاویر اسکن شده مدرک تحصیلی و نامه مربوط به امتیازات مصوب(فرزند جانباز، فرزند آزاده، فرزند شهید، فرزند نظامی، بسیج فعال)در قالب لوح فشرده به مسئول دفتر استخدام(اسکن شده با پسوند JPG.* و حداکثر ظرفیت ۲۰۰کیلو بایت)

(ث) نحوه ثبت نام:
۱ـ داوطلبان لازم است با همراه داشتن اصل و روگرفت مدارک خواسته شده از تاریخ ۰۳/۱۷/ ۹۵ در ساعات اداری (۸:۰۰ الی ۱۳:۰۰ ) یکی از روزهای هفته حضوراً به یکی از حوزههای ثبت نام مراجعه و ضمن تحویل مدارک نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
تبصره: پایان مهلت ثبت نام برای داوطلبان تهران و شهرستان ۰۴/۱۴/ ۹۵می باشد.
۲ـ ثبت نام بصورت حضوری است ، لذا به مدارکی که بصورت پستی ارسال شده باشد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

(ج) نشانی محل های ثبت نام:

۱- تهران: میدان امام حسین – خیابان دماوند – خیابان حجت – فرماندهی آموزشهای هوایی شهید خضرائی- دایره گزینش و استخدام – تلفن: ۳۵۷۴۳۴۱۳ ۰۲۱ و ۳۵۷۴۳۲۸۴ ۰۲۱ و ۳۵۷۴۳۲۷۵ ۰۲۱ .
۲- شیراز : بلوار مدرس – درب دوم پایگاه هوایی شهید دوران – دفتر استخدام– تلفن :۰۷۱۳۷۲۰۹۳۵۷
۳- اصفهان : خانه اصفهان – خیابان گلخانه – چهار راه نیروی هوایی- منازل سازمانی– دفتر استخدام نیروی هوایی– تلفن :۰۳۱۳۴۴۳۹۷۶۷
۴- تبریز : میدان آذربایجان – خیابان فرودگاه – پایگاه هوایی شهید فکوری – دفتر استخدام– تلفن :۰۴۱۳۲۶۴۲۴۰۰-۰۴۱۳۱۴۲۲۵۲۴
۵- همدان :شهرستان کبودر آهنگ – پایگاه هوایی شهید نوژه – ساختمان هتل H – جنب دفتر سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح – دفتر استخدام – تلفن:۰۸۱۳۵۵۵۲۷۲۴
۶- دزفول : پایگاه شکاری وحدتی – بین دزفول و اندیمشک – دفتر استخدام– تلفن : ۰۶۱۴۲۴۲۰۳۲۲-۰۶۱۴۲۴۲۸۷۴۱
۷ – بوشهر: پایگاه هوایی شهید یاسینی – میدان شهدای پایگاه – درب جنوبی پایگاه – دفتر استخدام– تلفن ۳۱۵۶۳۳۰۰ ۰۷۷
۸- بندر عباس : بلوار علی ابن ابیطالب – روبروی شهرک توحید – دفتر استخدام– تلفن :۰۷۶۱۳۷۰۱۵۱۵
۹- محمودآباد: کیلومتر۶ جـاده محمودآبـاد به فریدونکنـار – روبروی روسـتای دریاسر – مجتمع آموزشی نجـات خدمه – دفتر استخدام نیروی هوایی – تلفن: ۰۲۱۳۵۷۴۴۴۴۱
۱۰-کرمان – انتهای بلوار جمهوری- پایگاه مقدم خلبان شهید کاربر – دفتر استخدام – تلفن :۰۳۴۳۲۸۲۲۳۷۳
۱۱- مشهد: انتهای خیابان فداییان اسلام (نخریسی)– روبروی دفتر مرکزی مترو -دفتر استخدام منطقه پدافند هوایی شمال شرق – جنب بانک سپه – تلفن : ۰۵۱۳۳۴۴۲۸۲۸
۱۲-کرمانشاه: بلوار شهید کشوری – بعد از ترمینال کاویانی – نرسیده به میدان امام خمینی- دفتر استخدام- تلفن: ۰۸۳۱۴۲۳۴۸۳۸
۱۳- چابهار: شهرستان کنارک – روبروی دادگستری- درب ورودی پایگاه شهید برادران دل حامد- دفتر استخدام – تلفن:۰۵۴۳۱۲۶۴۷۳۴
۱۴- امیدیه: جاده امیدیه رامشیر – قبل از شهرستان رامشیر – پایگاه مقدم شهید اردستانی- منازل سازمانی- هتل ستاره- دفتر استخدام- تلفن: ۰۶۹۲۲۶۲۹۱۲۹

منبع:aja.ir (http://www.aja.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&CategoryID=9f97e27d-c766-4ff0-910f-a09ccf1fb745&WebPartID=2ff91fd1-9cd2-490e-b796-22084d736d6a&ID=bb2a43ba-cd1a-481b-be55-7bca79c7c33a)

SKY320
30-05-2016, 13:25
سلام این استخدام نیروی فنی است یا خلبان

hajiamini
30-05-2016, 13:59
سلام این استخدام نیروی فنی است یا خلبان

جهت استخدام پيماني پرسنل غير عملياتي
استخدام در قالب خلبان و فني شامل حال اين اطلاعيه نميشه

saleh331
09-08-2016, 11:38
دوستان من سوالی داشتم درباره شرایط سنی ورود به دانشگاه شهید ستاری اگر کسی منو راهنمایی کنه ممنون میشم

من متولد آذر 75 هستم میخواستم بدونم برای آزمون ورودی 95 دانشگاه های افسری (که بهمن ماه آینده برگزار میشه) میتونم رشته ی خلبانی شکاری شرکت کنم یا خیر ؟
تماس هم گرفتم با دانشگاه اما پاسخگو نبودند:vsad:

mahdinasresf
10-09-2017, 10:26
سلام یه سوال دوستان
آزمون آجا که در اولین مرحله میگیرند معمولا چه شامل چه سوالاتی هست
منابعش از کجاست؟