PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشگاه خلبانی بوتیا // ماهان

Flightmyst
18-10-2009, 15:26
با سلام

میخواستم اطلاعات کلی در مورد این شرکت بدونم اگه کسی فعالیت یا اطلاعاتی از این شرکت داره ممنون میشم که منو راهنمایی کنه :o
اطلاعاتی از محل اموزش - خوابگاه - هواپیماها - دوره ها ( که زود تمام میشه یا باید 5 سال صبر کنیم ) - بررسی ورود ( ایا فقط افراد داخلی را برای اموزش قبول میکنند یا .... )
کلا شانسی هست بتونم تو امتحان ورودیش قبول بشم ؟:confused:
و در اخر هم شما بوتیا ماهان رو پیشنهاد میکنید یا ارتا کیش رو ؟

با تشکر .

Diamond
18-10-2009, 20:03
سلام دوست عزیز.بیس این آموزشگاه شهر کرمان هست و کلاس های زمینی و هوایی تماما توی شهر کرمان و فرودگاه کرمان هستند.آموزشگاه هم داخل فرودگاه کرمان قرار داره(تو تهران هم کلاس گراند دارن)
10 تا دایموند دارن
6تا تک موتوره...4تا هم دو موتوره
توی کرمان خوابگاه دارن
نسبتا دوره هاش زود تموم میشن(همین چند وقتا تمام 10 فروندشون رو اکتیو میکنن)
چرا نتونی تو امتحان ورودیش قبول بشی؟خواستن توانستن است.
از لحاظ پیدا کردن شغل به نظر من بوتیا موقعیت بهتری داره....

ATD
18-10-2009, 20:21
شماره تماس ماهان بوتیا رو برای دوستان گذاشته بودم و باز هم میذارم دوستان سوالی دارند مستقیم با خود برج ماهان طبقه 2- ماهان بوتیا تماس بگیرند
شماره تماس : 48041663

amin_7
19-10-2009, 01:40
از سال 83 شروع به فعالیت کرد و ابتدا با مرکز آموزش فنون هوایی مشهد قرار داد داشتن برای آموزش خلبانها(البته کلاس های زمینی در تهران بود)

Diamond
19-10-2009, 16:35
با سلام دوستان. آقای شهاب باحال میشه اطلاعات بیشتری از این آموزشگاه برای ما بگی مثلا اگه من بیام کرمان رفتم آموزشگاه باید چی بگم مراحل کار چه جوری است اونجا باید خونه بگیرم و ... آموزشگاه بوتیا واقعا چرا اینقدر ناشناخته بوده بر عکس همه از معراج آرتا و حتی 110 میگن اسمی از بوتیا نمیبرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اول باید برین خیابان حجاج-ساختمان ماهان.اونجا تو نگهبانی یک کارت شناسایی ارائه میدین و میگین که چیکار دارین.بعد نگهبان هم شما رو به قسمت مربوطه معرفی میکنه و یک کارت به شما میده و اسم طرف مقابل رو مینویسه،که ایشون باید آخر کار این کارت رو امضا کنند و شما تحویل نگهبانی بدین.باید برای ثبت نام باید برین طبقه دوم روبروی اتاق بریف.اونجا ثبت نام(تلفنی هم میتونین ثبت نام کنین)برای ثبت نام اولیه هیچ مدرکی از شما نمیخوان.
اگر تعداد قبولی ها توی تهران بیشتر باشه کلاسهای گراند تهران تشکیل میشن...و اگر کرمان تعداد قبولی های بیشتری داشته باشه کلاسها توی کرمان تشکیل میشن.....
برای کلاسهای گراند ppl خوابگاه نمیدن(تو شهر خونه دانشجویی زیاده غصه نخور;))
ولی برای کلاسهی هوایی خوبگاه میدن...اونم چه خوابگاهی.....:D
هر روز 25 هزار تومان،صبحانه،نهار،شام،سرویس رفت و برگشت و بلیت رفت و برگشت هوایی برای رفتن به خونه!!!!
نظر شخصی من اینه که چون اونا توی پایتخت هستند...ولی بوتیا تو کرمان.از لحاظ امکانات و خدمات و کیفیت تحصیلی بنده شخصا 100% بوتیا رو ترجیح میدم..
انتخاب با خودتونه...
در ضمن امروز آقای رحیمی مسئول آموزش به من گفتن حتما برای امتحان ورودی باید حداقل مدرک زبان سطح 8 موسسه زبان ایران یا هم تراز اون رو داشته باید!!!!:(
ولی فکر نکنم زیاد به این گیر بدن...
در هر صورت برای شما آرزوی موفقیت میکنم...

Flightmyst
19-10-2009, 17:12
کلا زبان برای خلبانی Level 4 ICAO از کتاب Aviation English میخوان.

Flightmyst
19-10-2009, 17:23
تست هوششون شامل چه چیزایی میشه ؟

Diamond
20-10-2009, 14:38
تست هوششون شامل چه چیزایی میشه ؟
تست هوش شامل تست هوش میاشد!!!....:D
یک سری عکس هست که باید عکس بعدی رو حدس زد...ویا یک سری سوالات که نکات انحرافی توش هست و ...

khaleban
26-10-2009, 16:38
سلام میتونین به من بگین هزینه کامل ppl.cpl.ir تو بوتیا چقدر هست وبرای اونایی که عضو خانواده شاهد وایثارگرهستن ایا تخفیفی وجود داره:rolleyes:

Capt. Razmpishe
12-11-2009, 20:58
سلام آموزشگاه بوتیا 18 ماه دوره داره که در سه دوره ی ppl cpl ir تدریس میکنه کلان از بقیه جا ها هم ارزون تره هم کوتاه تر تازه از همه مهمتر اینه که مستقیم زیر نظر ماهان ولی معراج ارتا و . . . مستقل هستند در ضمن دانشجوهاش ماهی یک برواز رایگان دارن

zamani707
17-11-2009, 02:38
با سلام

طی تماسی که با بوتیا داشتم و جویای هزینه های آموزش شدم به من گفتند که کل هزینه 40 میلیون تومان است. دوستان بر چه اساسی می گویند که هزینه آموزش نسبت به بقیه آموزشگاهها کمتر است. این کمتر که نشد هیچ تازه گرونتر هم است. از کسانی که در آموزشگاه بوتیا آموزش می بینند یا آشنا دارند درخواست کمک دارم.

ATD
17-11-2009, 06:12
جناب زمانی عزیز , هزینه ها با گذشت زمان تغییر میکنند , برای مثال شما در بوتیا ابتدا هزینه کلاس های زمینی را پرداخت میکنید و برای مدرسه پروازی که در کرمان هست شما اگر بخواهید در میهمان سرای خود ماهان مستقر شوید باید شبی 25 هزار تومان اضافه بر پرواز و حمل و نقل پرداخت کنید و هزینه زندگی در کرمان هم اضافه بر آن... قیمت بنزین زیاد میشود ساعت پروازی هم گران میشود! ممکنه الان به شما بگن برای CPL باید 22 میلیون پرداخت کنید اما یک سال دیگه که به CPL رسیدید قیمت به 30 میلیون تغییر کند,همانند قانون جدیدی که آمد و مثل اینکه 50 ساعت به CPL اضافه کرد ,اگر ساعتی 150 تومان حساب کنیم 7 میلیون و پانصد هزار تومان به قیمت اضافه شده است! و اینکه اینجا ایران است و همه چیز ممکن است! همانند ایران ایر که در یک چشم به هم زدن از 35 میلیون به 52 میلیون افزایش یافت... هزینه های آموزش خلبانی متغیر است و نمیتوان دقیق حساب کرد.

Diamond
17-11-2009, 13:46
خوابگاه فقط به دانشجویانی که در کلاسهای هوایی شرکت میکنند داده میشه.
شبی 25 هزار تومان(صبحانه-نهار-شام-سرویس رفت و برگشت به فرودگاه-بلیت پرواز رفت و برگشب به شهرتون).شما اگه بخواین همه اینها رو پرداخت کنین آخر ماه خیلی بیشتر از اینا براتون از کار درمیاد....
در حالی که خوابگاه خودش اینا رو روی سرویسش ارائه میکنه....
قیمت 40 میلیون رو هم حدودی بهتون گفتن.چون با اضافه شدن 50 ساعت،این قیمت به 43 میلیون رسیده(قبلا 37-38 میلیون بود)

Diamond
25-11-2009, 07:59
دانشجویان بوتیا مسیر های پروازی متنوعی رو دارند......
کرمان-بندرعباس
کرمان-قشم
کرمان-کیش
کرمان-شیراز
کرمان-اصفهان
کرمان-رفسنجان
کرمان-یزد
کرمان-تبریز!!!!!!
کرمان-شهرکرد!!!!!
کرمان-ارمنستان:D
و.....
نحوه انتخاب مسیر نمیدونم چجوریه!

amin_7
29-11-2009, 22:37
سلام دوستان یه سوال داشتم استاد خلبان تایب a300 و a300-600 در ماهان (بوتیا ) کدوم خلبان هستند؟؟؟؟ ممنون
تایپ BAE146 استاد خلبان نیک بین
تایپ A300-600 وA310 کاپیتان صالح نژاد هستند البته تا سال گذشته که استاد خلبان ابراهیم رمقی خلبان ارشد بویینگ 744 ماهان بر روی 310 پرواز می کردند ایشان نیز یکی دیگر از اساتید این تایپ بودند.

HAJI JEYMZ
01-12-2009, 03:33
تایپ BAE146 استاد خلبان نیک بین
تایپ A300-600 وA310 کاپیتان صالح نژاد هستند البته تا سال گذشته که استاد خلبان ابراهیم رمقی خلبان ارشد بویینگ 744 ماهان بر روی 310 پرواز می کردند ایشان نیز یکی دیگر از اساتید این تایپ بودند.

مدتی هست که کاپتان صالح نژاد روی ایرباس 300 پرواز میکنند و فکر کنم الان کاپتان ولی میرزا ارشد باشن توی 310...

Capt. Razmpishe
08-12-2009, 20:46
سلام دوستان با عرض خسته نباشید خدمت عزیزان استارت کلاس های آموزشگاه خلبانی بوتیا در مقطع ppl ground در مورخ 16/9/1388 در برج ماهان (تهران) زده شده این جلسه که با حضور جناب بیروزی مدیر آموزشگاه بوتیا به همراه کابتان مهدی بور معاون ایشان و 20 نفر دانشجوی بذیرش شده از بین 43 متاقضی در تهران انجام شد . اما هنوز خبری از 50 ساعت برواز اضافه شده نمی باشد و همچنان طبق روال گذشته است و همینطور در مورد یونیفرم ها همچنان مشکی و سفید با ریت طلایی باقی مانده اما تغیراتی که در این آموزشگاه صورت گرفته به شرح ذیل می باشد:
1. تغییر هزینه مهمان سرا در کرمان از شبی 25000تومان به شبی 15000تومان جهت رفاه حال دانشجویان

2.تغییر قیمت ساعت بروازی با دایموند single engin قیمت 185000تومان برای هر ساعت (که در این قسمت افزایش 20000 تومان رو شاهد هستیم که تازه بعد از افزایش قیمت هم نرخ معراج (cessna) و آرتا کیش هستیم

فقط امیدوارم 50 ساعت همینجوری بمونه و اضافه نشه چون واقعا سنگین تر میشه هزینه و برای کسانی که سخت بود بعد از اضافه شدن کاملا غیر ممکن خواهد شد درود بر شما عزیزان

MRN.A380
22-12-2009, 17:58
آقاي mohammadATR ([Only registered and activated users can see links]) ضمن تشكر از شما ، خوشحال ميشم نظر ديگر دوستان هم درباره سوالاتم (37#) جويا بشم.

با سپاس

Capt. Razmpishe
30-12-2009, 19:00
دوست عزیز هر دو کلاس از هم جدا هستند.و به صورت موازی با هم پیش میرن.مثلا من دارم تو کرمان تحصیل میکنم...ولی آقای رزمپیشه در تهران.آقای رزمپیشه فقط برای پرواز میان کرمان.
توی هر کلاس هم 20 نفر دانشجو وجود داره.
کلاس کرمان برای بومی های استان هست و کلاس تهران برای سایر هموطنان.ولی توی کلاس کرمان العان دوستانی از یزد هم هستند!
در کل بستگی به موقعیت خودتون داره که بخواین کرمان امتحان بدین یا تهران.
سلام خدمت دوستان و شهاب گل من چند وقتی با لب تاب onمیشدم و url سابورت نمی کرد که در خدمت باشم بهتره یه مروری داشته باشیم روی بوتیا ماهان بوتیا ماهان از سال 1383 استارت کاریش رو زده با مدیریت بسیار عالی مهندس بیروزی که از نخبگان aviation ابران هستندند و با معاونت captain مهدی بور خلبان تایب 747-400 ماهان که در حال حار هم با حفظ سمت معاون عملیاتی ماهان هم هستند دورهی جدید ppl در اردیبهشت1389 زده خواهد شد (قابل توجه متقاضیان بوتیا ) تفاوت عزیم بوتیا ماهان با آموزشگاه های دیگر این است که با سابورت شدید ماهان ایر همراه است و توجه ی ویزه جناب عرب نزاد انگیزه ی را برای دانشجویان 2 برابر کرده است در خصوص قیمتها در ground کاهش قیمت را نسبت به دورهی بیش شاهد هستیو از 2500000 به 1700000 اما در برواز افزایش قیمت 20000 تومان که از 165000 به 185000 تغییر یافت اما خوابگاه برای دانشجویان بروازی که خارج از کرمان باشند روزی 15000 با صبحانه و ناهار و شام با pick up ماهان و از همه مهمتر اولویت 100% استخدام ماهان با بچه های بوتیا این گفته رو به شخصه از بیانات جناب عرب نزاد شنیدم که در کلاس ppl حضور بیدا کردند ممنون از دوستان و diamond (شهاب ) عزیز اگه سوالی هست در خدمتم

AMIRG
30-12-2009, 20:23
در مورد تست پزشکی بوتیا ، حداکثر نمره عینک چه قدر باید باشه؟
در مورد ایرلاین ماهان چه طور؟

Capt. Razmpishe
30-12-2009, 20:52
سلام دوست عزیز ببنید تست بزشکی به ماهان و بوتیا مربوط نمی شه و شما باید به اداره بزشکی در مهر آباد مراجعه کنید ولی میدونم که جمع 2چشم تا نمره 2 مجازه وقتی شما مدیکال داشته باشید دیگه ربطی به شرکت نداره که مشکل چیه جون مدیکال نشان دهنده ی صلاحیت شماست

Morpheus
30-12-2009, 20:59
جناب رزم پيشه يه سئوال

و اون اينكه اين 35 ساعت پروازرو تو ماهان برا ppl چجوري پر مي كنين ؟

مثلا با هواپيما ميرين يه 10 ساعت مي پرين بعد مياين دوباره ميرين 10 ساعت ديگه مي پرين؟
اصولا پروازا برا ppl رو تو چند وقت ميشه پر كرد ؟

ميشه مثلا بگيد تو هر دفعه كرمان رفتن چند ساعت پرواز پر مي كنين؟ و طي چند روز اين كارو انجام مي دين؟

دوستان مطلع ديگه هم اگه راهنمايي كنن ممنون ميشم.

AMIRG
30-12-2009, 22:04
سلام دوست عزیز ببنید تست بزشکی به ماهان و بوتیا مربوط نمی شه و شما باید به اداره بزشکی در مهر آباد مراجعه کنید ولی میدونم که جمع 2چشم تا نمره 2 مجازه وقتی شما مدیکال داشته باشید دیگه ربطی به شرکت نداره که مشکل چیه جون مدیکال نشان دهنده ی صلاحیت شماست

فرمایش شما صحیح هست ولی موقع استخدام تو ایرلاین ها ، اونها قوانین خاص خودشون رو دارن مثلا ایران ایر اصلا تو استخدام کمک خلبان افراد عینکی رو قبول نمی کنه و دید باید 10 باشه از این لحاظ در مورد ایرلاین ماهان سوال کردم.

Shahrokh
30-12-2009, 22:10
فرمایش شما صحیح هست ولی موقع استخدام تو ایرلاین ها ، اونها قوانین خاص خودشون رو دارن مثلا ایران ایر اصلا تو استخدام کمک خلبان افراد عینکی رو قبول نمی کنه و دید باید 10 باشه از این لحاظ در مورد ایرلاین ماهان سوال کردم.

البته اگه شهردار باشن مشكلي نيست !

Diamond
30-12-2009, 22:35
[Only registered and activated users can see links]

ساختمون پشت ارباس،آموزشگاه خلبانی بوتیا ماهان هستش.تاکسی وی هم مال رمپ بوتیا میباشد.
با تشکر از آقای رفیعی و عکاس محترم(فرزاد فرجپور عزیز)
این عکس قبلا در تاپیک گالري تصاویر هواپیمایی ماهان گذاشته شده بود.

MRN.A380
31-12-2009, 17:33
با عرض سلام به همه دوستان
از دوستاني كه در خصوص سوالات زير اطلاعات كاملتري دارند خواهش مي كنم پاسخ بدن
1-سطح زبان در هنگام ورود چه ميزان است؟:-12
2-حداكثر سني كه بوتيا جذب Copilot را دارد چندسال است؟:-S
3-سالانه چه تعداد فارق التحصيل دارد؟:-16
4-ماهان سالانه چه تعداد Copilot جذب مي كند و چه تعداد رو از بوتيا مي گيره؟

Capt. Razmpishe
31-12-2009, 20:10
با عرض سلام به همه دوستان
از دوستاني كه در خصوص سوالات زير اطلاعات كاملتري دارند خواهش مي كنم پاسخ بدن
1-سطح زبان در هنگام ورود چه ميزان است؟:-12
2-حداكثر سني كه بوتيا جذب Copilot را دارد چندسال است؟:-S
3-سالانه چه تعداد فارق التحصيل دارد؟:-16
4-ماهان سالانه چه تعداد Copilot جذب مي كند و چه تعداد رو از بوتيا مي گيره؟

سلام دوست عزیز در خصوص سوال 1. شما باید حداقل INTERMADIATE باشید2. حد اکثر سن هم که ماهان جذب میکنه در حدود 27 سال است3.ببنید بستگی دارد تعداد مشخصی نیست که من بخوام از سال 1383 میانگین بگیرم وسالیانه به شما بگم 4.ماهان مثل بقیه جاها مشخص نیست یکسال 20 FIRST OFFICER جذب میکنه شاید سال دیگه جذب نکنه در مورد استخدام هم بارها اعلام کردم که اولیت 100% استخدام نیز با دانشجویان بوتیاست بسته به نیاز ماهان است
در ضمن به جای کلمه ی COPILOT از کلمه ی FIRST OFFICER استفاده کنید هم در AVIATION جا افتاده است هم اینکه به اون صندلی می گویند صندلی COPILOT ولی سمت آن شخص FIRST OFFICER میباشد . سوالی بود در خدمتم . WE CAN FEEL THE FLIGHT

MRN.A380
01-01-2010, 01:33
از جناب Capt.A.Razmpishe و ديگر دوستان ممنونم كه اطلاعاتشونو به اشتراك ميذارن

يكي بود يكي نبود ... !
درسهاي من خيلي بد نبود ولي سال سوم بدليل مشكلاتي كه برام بوجود اومد فقط واحد ها رو برميداشتم و معمولا سر جلسه امتحان هم نمي رفتم تا سرباز نشم ;;) و به كار آزاد خودم برسم [Only registered and activated users can see links] تا زماني كه به روياي كودكيم برگشتم و خواستم خلبان بشم [Only registered and activated users can see links] ، براي همين بلافاصله درسهايي رو كه 2.5 سال كاملا ول كرده بودم رو امتحان دادم و ناپلئوني[Only registered and activated users can see links] قبول شدم (رشته رياضي معدل كل 13.60 و كتبي ...[Only registered and activated users can see links]) و بدون تاخير رفتم سربازي :-6 (كه 89/1/18 تموم ميشه)
زبانم هم در حد "GreenInterchange" هست و دارم ادامه ميدم[Only registered and activated users can see links]

-به نظر شما دوستان ، بوتيا منو قبول مي كنه يا :-17؟
(چون تا اونجايي كه شنيدم Min.Avrage 14 هستش)

-و اينكه در صورت پذيرش ، اين سابقه[Only registered and activated users can see links] تأثير گذاره يا خير ؟
( بطور مثال معدل و سابقه تحصيلي خوب امتياز محسوب ميشه؟ )

ATD
01-01-2010, 14:34
يه سئوال ديگه از دوستان مطلع و اون اينكه گرفتن مدرك تو 18 ماه مسئله ي معموليه منظورم تو بوتيا ست يا حالا هر جاي ديگه ؟يا اين شرايطي رو كه دوستان ميگن به اين راحتيا به دست نمي آد منظورم اينه كه دوستان كسايي رو مي شناسن كه تو 18 ماه تمووم كرده باشن؟ ختم كلام همچين اتفاق غير منتطره اي نيست و دور از دسترس؟
مي دونيد آخه اينجا از زبون هر يك اساتيد كه مي شنوي حرف از 2 -3 سال مي زنن

بازهم تشكر، رضا

اگه ملاک شما زود تمام کردن هستش آرتا کیش و معراج بهترین گزینه ها هستند!
آرتا کیش حتی دوره های زیادی رو 11 ماهه ( PPL CPL IR ) تربیت کرد ! حتی معراج هم همینطور! چون این 2 آموزشگاه تنها کارشون تربیت خلبان هستش و معراج هم که کلاس های کم جمعیتی دارد سریع تر تمام میکنند!

Morpheus
01-01-2010, 16:58
اگه ملاک شما زود تمام کردن هستش آرتا کیش و معراج بهترین گزینه ها هستند!
آرتا کیش حتی دوره های زیادی رو 11 ماهه ( PPL CPL IR ) تربیت کرد ! حتی معراج هم همینطور! چون این 2 آموزشگاه تنها کارشون تربیت خلبان هستش و معراج هم که کلاس های کم جمعیتی دارد سریع تر تمام میکنند!

والله قطعا اين يكي از بزرگترين ملاك هاي شخص بنده است

ولي از اونجاييكه قكر مي كنم آرتا ، معراج و ماهان بوتيا از نظر سطح آموزشي شايد زياد با هم تفاوتي نداشته باشه و اين خود دانشجو كه برتري رو با تلاش بدست مي آره اين مورد نسبت به مورد اول زياد برام مهم نيست ولي

از اونجاييكه به ماهان و كاركردن تو ماهان شخصا خيلي علاقه دارم ، برا همين اينجا نقش بوتيا به اين دليل كه دوستان در مورد نظر آقايون روساي ايرلان ماهان نسبت به آموزشگاه و جذب اونا رو از دوستان شنيدم كمي دو دل هستم ، با وجود اينكه محل پروازاش تو كرمانه

مي دونيد اگه آماري از استخدام شدن بچه هاي آرتا و معراج تو ماهان يا حالا هر جاي ديگه داشته باشم باز شايد بهتر بتونم تصميم بگيرم.

حالا تا ببينيم خدا چي مي خواد...

راستي اين مورد رو بچه هاي بوتيا تاييد ميكنن كه تو آرتا و معراج ميشه زودتر تموم كرد؟ منظورم نسبت به بوتياست

Capt. Razmpishe
22-02-2010, 19:12
سلام دوستان با عرضه سالمه مجدد خبری دارم در مورد بوتیا مهان که هنوز نمیدونیم وضعیت بوتیا بهتر خواهد شد یا بدتر ولی امید به خدا خوب خواهد شد
مدیر عمل بوتیا عوض شد و بجای جناب مهندس پیروز جناب کپتین قیاسی مدیر عمل بوتیا خواهد شد ، کپتین قیاسی از کپتینهای خوش نامه ایرانی و ماهان است اگر با ماهان سفر کرده باشید در تیزر تبلیغاتی که فیلمی از کپتین و فرست آفیسر تهیه شده اون کپتین کپتین قیاسی هستند که در ل سی دی پخش میشه قبل از تیک آف. درود بر شما خدا نگاه در

amin_7
22-02-2010, 19:24
با تشکر از کاپیتان رزم پیشه عزیز
امیدواریم که باعث بهتر شدن باشد مخصوصا در زمینه استخدام.
ضمن اینکه کاپیتان قیاسی از اساتید خلبان قدیمی ماهان هستند و در فیلم دیگر که به مناسبت 12 تیر تهیه شد ایشون و کاپیتان حاجی بنده نیز در این فیلم در مورد این حادثه صحبت کردند.

Diamond
02-03-2010, 16:34
دوستان عزیز...مژده...

پرواز های شبانه آموزشگاه خلبانی بوتیا ماهان برای اولین بار در ایران راه اندازی شد...

viva Bootia Mahan

Blanik
02-03-2010, 22:56
حالا یک مقداری درباره کیفیت این پروازها هم توضیح بدین, چه جوریاست؟ استاندارد گیر نداده احیانا؟

Diamond
02-03-2010, 23:12
پرواز های شبانه با دایموند 42 انجام میشه...
والا از کیفیت پروازها و یا گیر سازمان خبری ندارم...باید تحقیق کنم ممد آقا!

ATD
03-03-2010, 08:11
پرواز های شبانه با دایموند 42 انجام میشه...
والا از کیفیت پروازها و یا گیر سازمان خبری ندارم...باید تحقیق کنم ممد آقا!

فکر نکنم سازمان گیر بده!؟ آخه دایموند 42 میشه گفت فول گلس هست و همه جور امکانات ناوبری رو داره... شاید حتی بیشتر از برخی از هواپیماهای لاین برای همین وقتی این امکان رو داره که پرواز کنه فکر نکنم بخوان سخت بگیرن؟!

safae
08-03-2010, 14:47
سلاممممم خدمت عاشقان پرواز..............:fly2:................ در حال حاضر سرباز هستم و به مرکز آموزش هوایی هما رفتم ایا می توانم در حال سربازی به آموزشگاه هم بروم؟ کدوم آموزشگاه از لحاظ سطح آموزش بالاست تو تهران؟
سلام
بله شما با داشتن برگه سبز خدمت که بعد از پست دفترچه برات میاد میتونی ثبت نام کنی
من هما رو پیش نهاد نمیکنم ولی از بین آرتا معراج و بوتیا یکیو که با شرایطت میخونه انتخاب کن

borhan_borii
17-04-2010, 13:50
امسال سال 89 امتحان ورودی کی برگزار میشه ؟
به کجا برای ثبت نام باید مراجعه کنم ؟

ATD
02-06-2010, 21:34
تمامی قیمت ها در تمامی آموزشگاه ها تعریف شده

که در هر آموزشگاه به 2 دسته تقسیم میشه
1 : گراند
2 : پرواز

در آموزشگاه بوتیا ماهان گراند برای PPL حدود یک میلیون و هفتصد هزار تومان و
CPL و IR هم حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان
پرواز سینگل ساعتی 185 هزار تومان و مالتی 300 هزار تومان

ضمن این که جناب زرقام مسؤل بوتیا ماهان در تهران نیز به زودی به سایت ما خواهند پیوست و انشاالله پاسخگوی سوالات تمامی عزیزان خواهند بود

ATD
06-06-2010, 16:29
آزمون بعدی بوتیا به احتمال زیاد در مهر و آبان همانند سال گذشته انجام خواهد شد

اگر میخواهید بدون مشکل قبول شید باید در سطح بالایی از زبان قرار داشته باشید! در غیر اینصورت باید در کلاس های زبان خود ماهان شرکت کنید( همراه با دوره)
و پرواز ها هم بله بلیت رفت و برگشت به کرمان رایگان هست! کلا یک بار میرین کرمان میمونین تا پروازا تموم شه و بر میگردید!

amin_7
09-08-2010, 22:42
شهاب جان زمان ثبت نام مشخص شده؟

AZARAKHSH-F22
09-08-2010, 22:47
درود
این قیمتهاییرو که گفتین با خوابگاهه یا خوابگاه جداست؟
من امسال تو کنکور رتبه ایرو که میخواستم نیوردم میخوام بشینم برای سال دیگه بخونم به نظر شما ارزش داره کنکورو ول کنم واسه خلبانی اقدام کنم؟
برای تست پزشکی خیلی سخت گیری می کنن؟(من جداره ی قلبم کمی ضخیمه ولی دکتر رفتم گفت از حد طبیعی تجاوز نکرده و نیاز به درمان نداره در ضمن تپش قلب یا درد هم ندارم)نگرانیم از اینه که اگه قبول شدم تو این مرحله قبولم میکنن یا نه.
ببخشید اگه دوباره سوال پرسیدم.
پیروز باشید

Diamond
09-08-2010, 22:50
آخرین باری که جویای زمان ثبت نام شدم گفتند آذر...البته حسابی نیست...یهو دیدی گفتند آخر شهریور،شایدم بهمن!!!!
تو همین هفته از خود مهندس پیروزی آمار دقیق رو خواهم گرفت

Diamond
09-08-2010, 23:10
درود
این قیمتهاییرو که گفتین با خوابگاهه یا خوابگاه جداست؟
من امسال تو کنکور رتبه ایرو که میخواستم نیوردم میخوام بشینم برای سال دیگه بخونم به نظر شما ارزش داره کنکورو ول کنم واسه خلبانی اقدام کنم؟
برای تست پزشکی خیلی سخت گیری می کنن؟(من جداره ی قلبم کمی ضخیمه ولی دکتر رفتم گفت از حد طبیعی تجاوز نکرده و نیاز به درمان نداره در ضمن تپش قلب یا درد هم ندارم)نگرانیم از اینه که اگه قبول شدم تو این مرحله قبولم میکنن یا نه.
ببخشید اگه دوباره سوال پرسیدم.
پیروز باشید
خوابگاه جداست.مهمانسرای ماهان شبی 20 هزار تومان به علاوه صبحانه،نهار،شام، پیکاپ و بلیت رفت و برگشت به مسیر هایی که ماهان در آن پرواز دارد(به تعداد محدود)
شما مگه کارت پایان خدمت دارید؟
بستگی به دکتر اون روز داره!

Ali 747 sp
03-09-2010, 20:32
ببخشيد از عزيزان بوتيا سوال داشتم يكي از كساني كه تازگي به برج ماهان در تهران رفته بود ميگفت كه احتمال داره كلاس ها فقط در كرمان برگزار بشه حتي گراند هايي كه در تهران برگزار ميشد منتقل به كرمان بشه بدليل استقبال كم در تهران!
البته بنده شك دارم كه استقبال كم باشه ميخواستم ببينم اين شايعه تا چه حد صحت دارد؟
باتشكر*

capt.mrj
03-09-2010, 22:36
ببخشيد از عزيزان بوتيا سوال داشتم يكي از كساني كه تازگي به برج ماهان در تهران رفته بود ميگفت كه احتمال داره كلاس ها فقط در كرمان برگزار بشه حتي گراند هايي كه در تهران برگزار ميشد منتقل به كرمان بشه بدليل استقبال كم در تهران!
البته بنده شك دارم كه استقبال كم باشه ميخواستم ببينم اين شايعه تا چه حد صحت دارد؟
باتشكر*

سلام وقت بخیر
بله بنده از یکی از معتبر ترین منابع بوتیا شنیدم که احتمالش هست که بیس آموزش بوتیا به طور کامل به کرمان بره البته با توجه به استقبال دوستان دانشجو در تهران احتمال انجام این طرح 50 درصد...
فعلا که دوره جدید ppl از اوایل سال اینده در بوتیا شروع می شه
ولی کم کم دارن ثبت نام می کنند . . .

سپاسگزارم ...

Morpheus
26-10-2010, 19:37
ماهان برای اقلا ترم جدید کلاسی تو تهران نداره ، حداقل برا ppl که اینطوره

Diamond
26-10-2010, 20:55
ماهان برای اقلا ترم جدید کلاسی تو تهران نداره ، حداقل برا ppl که اینطوره
دوست عزیز...حتی کلاس های CPL هم در کرمان تشکیل شده(کلاسهای کرمان و تهران با هم ادغام شده اند)
احتمالا کلاسهای تهران کلا دیگه تشکیل نشه...
همه ما همزمان با کلاسهای گراند CPL پرواز هم میکنیم(4 فروند D40 سر خطه)
کلاس های گراند IR هم از هفته آینده در کرمان شروع میشه
سوال دیگه ای بود در خدمتم

Ali 747 sp
07-01-2011, 22:55
با سلام
فكر ميكنم در اين چند پست آخر خيلي به بوتيا و بوتيايي ها ظلم شد.
تقديم: (فكر كنم Diamond DA-42 قبل از EP شدنشان باشد.)

hamid.soltani92
27-01-2011, 13:09
متشکرم از پاسختون
خب نفرمودید.در مورد کیفیت آموزشگاه ها چطور؟به طور کلی،شما این آموزشگاه رو پیشنهاد میکنید؟

Diamond
29-01-2011, 01:17
متشکرم از پاسختون
خب نفرمودید.در مورد کیفیت آموزشگاه ها چطور؟به طور کلی،شما این آموزشگاه رو پیشنهاد میکنید؟
ببینید من کیفیت معراج رو نمیدونم در چه حدی هست!
ولی من بوتیا رو دیدم...لمسش کردم...بدی هاش رو دیدم...خوبی هاش رو دیدم...بوتیا کیفیت بسیار خوبی داره از لحاظ کلاس های زمینی،از لحاظ اساتید پروازی، اکثرا اساتید خوبی هستند...
هواپیماهای بسیار عالی...امکانات عالی...مهمانسرای مجهز،کلاسهای مجهز و...
برای تحصیل در ایران،بله.من این آموزشگاه رو پیشنهاد میکنم!!چون مزايا اين آموزشگاه رو به عينه ديدم!

Diamond
16-04-2011, 14:26
احتمالا در روزهای آینده شاهد تغییر مدیریت بوتیا هستیم
گزینه قریب به یقین آقای نقوی هستند
برای جناب مهندس پیروزی آرزوی سلامت و تندرستی میکنیم...انشاالله هرجا که هستند سایه شون بالا سر ما باشه

Diamond
04-06-2011, 11:59
اموزشگاه خلبانی بوتیا ماهان در تاریخ 90/03/20 آزمون ورودی برگذار میکند
از واجدین شرایط ثبت نام به عمل می آید
تلفن تماس:03412613244
آدرس:کرمان-انتهای بلوار حجاج-ساختمان مرکزی ماهان-آموزشگاه خلبانی بوتیا ماهان

Iran javid
22-08-2011, 17:38
سلام دوستان
اجازه میخواستم چند تا سوال راجع به بوتیا بپرسم:
1- در طول هفته چند روز کلاس برگزار میشه و چه روزهایی؟
2-هزینه آموزش ها تغییری کرده یا نه و الان حدودی چقدر است؟
3-مدت زمان آموزش کاهش یافته است یا همان 3 سال است؟(اگه یکی خوب بخونه چقدر طول میکشه؟)

Mahan Flyboy
28-08-2011, 16:55
سلام.میخواستم بپرسم از اون جا که تمام آموزش بوتیا (زمینی و هوایی)تو کرمانه..منی که در تهران مشغول به تحصیل هستم باید چیکار کنم؟میتونم گراند اسکول تو هما بگذرونم و پرواز رو برم بوتیا؟

echo
28-08-2011, 21:55
سلام.میخواستم بپرسم از اون جا که تمام آموزش بوتیا (زمینی و هوایی)تو کرمانه..منی که در تهران مشغول به تحصیل هستم باید چیکار کنم؟میتونم گراند اسکول تو هما بگذرونم و پرواز رو برم بوتیا؟
بله شما هرجا دلتون بخوا ميتونين گراند بخونين و پروازا هم دست خودتونه...ولي به نظر من از اول يه آموزشگاه بريدو و همون جا كارو تموم كنيد...اينو كسي داره بهتون ميگه كه تا الان 3 تا آموزشگاه عوض كرده...به خدا پدرم دراومد!!!

Hamid_suzuki100
04-09-2011, 23:44
سلام آقایان خلبان
مثل این که فراموش کردید به اصلی ترین سوال پاسخ بدید!
هزینه ها در آموزشگاه چقرده؟

meymeyfly
05-09-2011, 23:59
خدمت شما دوست عزیز.روی پنجاه ملیون حساب کن شما...البته اگه واسه دوره جدید گرونتر نشه!

fo100
01-10-2011, 11:02
بالاخره بعد سالها آرزو من هم به جمع دانشجویان خلبانی پیوستم اونهم در بوتیا بعد از گذراندن انواع آزمونها..خدا رو شکر
خواستم از این طریق از همه دوستان که در مباحث مختلف به نوعی راهنمایی کردند. بخصوص (آقا شهاب) diamond عزیز که خیلی مزاحمش شدم همچنین مدیریت محترم سایت و سایر دوستان تشکر کنم..
راهه طولانییه توکل بر خدا
:01 (15):

Blanik
01-10-2011, 11:34
بالاخره بعد سالها آرزو من هم به جمع دانشجویان خلبانی پیوستم اونهم در بوتیا بعد از گذراندن انواع آزمونها..خدا رو شکر
خواستم از این طریق از همه دوستان که در مباحث مختلف به نوعی راهنمایی کردند. بخصوص (آقا شهاب) diamond عزیز که خیلی مزاحمش شدم همچنین مدیریت محترم سایت و سایر دوستان تشکر کنم..
راهه طولانییه توکل بر خدا
:01 (15):

مبارکه.... خدا به شما و خانواده در پیمودن این راه صبر جزیل عطا فرماید.

fo100
01-10-2011, 12:17
درست میفرمایید برای کلاس زمینی دو میلیون دویست خواستن..فعلا

Mahan Flyboy
06-10-2011, 11:28
بالاخره منم رفتم بوتیا اما مشکل بزرگی دارم...من دانشجوی مراقبت پروازم و از یکشنبه تا چهارشنبه از8تا4بعد از ظهر کلاس دارم فقط 2 روزم خالیه...ازون جایی که درسهای مشترک بین مراقبت و خلبانی زیاده... من این ترم انکس 2و11وناوبری و هواشناسی به طور کامل میخونم(انکس های دیگم میتونم بخونم)..و چند درس مثل نقشه کشی هوانوردی و حقوق هواپیمایی که ربطی به درس های pplنداره..حالا من باید چیکار کنم..برم مدیکال انجام بدم؟قبول میکنن بعضی درس ها رو با بچه های این دوره بعضی با دوره بعدی بگذرونم...خواهشا راهنماییم کنین من چه کنم.؟

alifly1372
05-11-2011, 16:07
سلام میتونین به من بگین هزینه کامل ppl.cpl.ir تو بوتیا چقدر هست وبرای اونایی که عضو خانواده شاهد وایثارگرهستن ایا تخفیفی وجود داره:rolleyes:
سلام:اخرين باري كه من زدم بوتيا حدود10روز پيش گفتندبين40تا45 ميليون تومان كلاس هاي زميني هم توي تهرانه وهم توي كرمان ولي براي پرواز بايد تشريف ببريد كرمان.:01 (17):

alifly1372
05-11-2011, 16:15
سلام دوست عزيز:لطفا بفرماييد جه جوري به بوتيا پيوستيد وچه امتحانهايي ازشما براي ثبت نام گرقتند امتحان زبانش در چه سطحي بود و كلاسهاش تويه تهرانه يا نه ايا امسال هم پذيرش دانشجو دارد .:01 (12):

TakeOff
05-11-2011, 16:33
با سلام خدمت شما اساتید محترم:
آیا بعد از گرفتن مدرک تضمین کار وجود داره؟؟

alifly1372
05-11-2011, 16:36
با سلام :ميخواستم بدونم ايا بوتيا از ارتا ومعراج بهتره - كلاسهاي امسالش كجا شروع ميشه چون وقتي من زنگ زدم گفتند هنوز تايمي رو براي پذيرش دانشجو به ما اعلام نكردند اگه كلاسهاش تو تهران باشه خوابگاه داره يا نه:-?

Diamond
06-11-2011, 10:49
با سلام :ميخواستم بدونم ايا بوتيا از ارتا ومعراج بهتره - كلاسهاي امسالش كجا شروع ميشه چون وقتي من زنگ زدم گفتند هنوز تايمي رو براي پذيرش دانشجو به ما اعلام نكردند اگه كلاسهاش تو تهران باشه خوابگاه داره يا نه:-?
بوتيا از لحاظ هواپيما بدون شك از تمامي آموزشگاه هاي خلباني ايران بهتره...
امسال كلاسهاي PPL به صورت موازي هم در كرمان و هم در تهران برگذار ميشه

امروز ظهر ماهان امتحان براي جذب خلبان داره...طبق ليستي كه من ديدم همگي از دانشجوهاي بوتيا هستند
خبرهاي خوبي براي دانشجوهاي بوتيا دارم كه به زودي از طريق همين تاپيك اعلام خواهم كرد

alifly1372
06-11-2011, 13:23

hamid_bmp
06-11-2011, 14:49
آقا برای ادامه کار خیلی باید حواستون جمع باشه. گفته ها تا عمل خیلی فرق میکنه. نمی خوام کسی را نا امید کنم اما همیشه اول یه کاری که انسان میخواد شروع کنه بایستی آخرش مشخص باشه.

Mahan Flyboy
06-11-2011, 15:33
طبق گفته مسئولین محترم...به احتمال زیاد در دی ماه آزمون برگزار میشه...سوالم بیشتر listening..میباشد و غیره......اما به این مسئله توجه داشته باشین ساعت پرواز ها نسبت به همه جا گرونتره.

Diamond
07-11-2011, 18:26
دوستان عزيز,نام اين تاپيك به روابط عمومي آموزشگاه خلباني بوتيا ماهان تغيير خواهد كرد و از اين به بعد در همين مكان از تمامي اخبار و فعاليت هاي بوتيا ماهان به صورت رسمي با خبر خواهيد شد
با تشكر

alifly1372
08-11-2011, 08:56
طبق گفته مسئولین محترم...به احتمال زیاد در دی ماه آزمون برگزار میشه...سوالم بیشتر listening..میباشد و غیره......اما به این مسئله توجه داشته باشین ساعت پرواز ها نسبت به همه جا گرونتره.

سلام ميشه بگيين دقيقا چندم ديماه چون ارتا كلاساشو 21 ابان شروع ميشه اگه بوتيا واقا دانشجو نميگيره تا دير نشده برم ارتا راستي بوتيا تو تهران خوابگاه داره
زودتر جواب بدين ممنون ميشم:sun:

Diamond
08-11-2011, 09:46
آموزشگاه خلباني بوتيا ماهان در نظر دارد در تاريخهاي 11آذر و 28 بهمن آزمون كتبي جهت پذيرش دانشجوي خلباني در مقطع PPL برگذار نمايد
علاقه مندان به فراگيري علوم هوانوردي ميتوانند جهت ثبت نام به سايت رسمي بوتيا ماهان([Only registered and activated users can see links]) مراجعه و فرم مربوطه را تكميل نمايند

روابط عمومي آموزشگاه خلباني بوتيا ماهان

Mahan Flyboy
09-11-2011, 00:35
سلام ميشه بگيين دقيقا چندم ديماه چون ارتا كلاساشو 21 ابان شروع ميشه اگه بوتيا واقا دانشجو نميگيره تا دير نشده برم ارتا راستي بوتيا تو تهران خوابگاه داره
زودتر جواب بدين ممنون ميشم:sun:
در تهران بعید میدونم علی رغم اینکه در تهرانسر ماهان یک خوابگاه داره اما تو کرمان خوابگاه داره..امتحانشون طبق گفته ی دوست گرامی دایموند در 12آذر و 28 بهمن هست...البته گفتم ساعت پرواز در بوتیا 300 و آرتا 200 هزار تومانه....انتخاب با خودتون...البته الان در این رشته پیش از هر استعدادی نیاز به پول و پارتی...پس فرقی تمیکنه کجا و چه زمانی بخونی؟؟؟؟؟

Diamond
09-11-2011, 09:00
البته گفتم ساعت پرواز در بوتیا 300 و آرتا 200 هزار تومانه....انتخاب با خودتون...البته الان در این رشته پیش از هر استعدادی نیاز به پول و پارتی...پس فرقی تمیکنه کجا و چه زمانی بخونی؟؟؟؟؟
دوست عزيز لطفا اطلاعات تاييد شده و حقيقي رو به كاربران بدين.بر چه اساسي شما ساعت پرواز در بوتيا رو 300 هزار تومان اعلام ميكنيد؟
در اين تاپيك فقط اخبار رسمي و مورد تاييد شده قرار ميگيرد
ساعت پرواز با هواپيماي يك موتوره دايموند(40) 230 هزار تومان ميباشد،و براي هواپيماي 2موتوره دايموند(42) 350 هزار تومان
با تشكر

alifly1372
09-11-2011, 10:15
سلام آموزشگاه بوتیا 18 ماه دوره داره که در سه دوره ی ppl cpl ir تدریس میکنه کلان از بقیه جا ها هم ارزون تره هم کوتاه تر تازه از همه مهمتر اینه که مستقیم زیر نظر ماهان ولی معراج ارتا و . . . مستقل هستند در ضمن دانشجوهاش ماهی یک برواز رایگان دارن
سام كاپيتان خيلي خوشحالم كه شما رو تو سايت پيدا كردم : من تازه ديپلم گرفتم مي خواستم وارد اموزشگاه بوتيا شوم ولي وقتي زنگ زدم گفتند 2 ماه ديگه كلاساش شروع ميشه من تا اون موقع بايد برم دانشگاه خودم لطفا اگه اطلاعتي در مورد پذيرش امسال و اينكه ايا واقا دانشجو ميگيره يا نه داري راهنمايي كنيد خيلي ممنون ميشم :balloons:

alifly1372
09-11-2011, 10:26
سلام آقایان خلبان
مثل این که فراموش کردید به اصلی ترین سوال پاسخ بدید!
هزینه ها در آموزشگاه چقرده؟

ببين عزيزم فرقي نداره توي كدوم اموزشگاهي هر جا كه بخواهي بروي بايد بين40تا45 ميليون هزينه كني

alifly1372
09-11-2011, 13:53
آموزشگاه خلباني بوتيا ماهان در نظر دارد در تاريخهاي 11آذر و 28 بهمن آزمون كتبي جهت پذيرش دانشجوي خلباني در مقطع PPL برگذار نمايد
علاقه مندان به فراگيري علوم هوانوردي ميتوانند جهت ثبت نام به سايت رسمي بوتيا ماهان([Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])) مراجعه و فرم مربوطه را تكميل نمايند

روابط عمومي آموزشگاه خلباني بوتيا ماهان

سلام دايموند جان ميشه بگين از كجا شنيدي كه بوتيا 11و28 دانشجو مي پزيره چون من امروز زنگ زدم گفتند چنين چيزي نيست لطفا اگه اطاعات جديدي بدست اوردي به من خبر بده

Twin Star
09-11-2011, 17:36
سام كاپيتان خيلي خوشحالم كه شما رو تو سايت پيدا كردم : من تازه ديپلم گرفتم مي خواستم وارد اموزشگاه بوتيا شوم ولي وقتي زنگ زدم گفتند 2 ماه ديگه كلاساش شروع ميشه من تا اون موقع بايد برم دانشگاه خودم لطفا اگه اطلاعتي در مورد پذيرش امسال و اينكه ايا واقا دانشجو ميگيره يا نه داري راهنمايي كنيد خيلي ممنون ميشم :balloons:

سلام دوست عزیز
تا اونجایی که من اطلاع دارم آقای رزم پیشه هنوز دانشجو هستن:-B
بوتیا هم امسال در دو تاریخی که دوستان فرمودن آزمون ورودی برگزار میکنه
موفق باشید

mohammadnt
09-11-2011, 17:51
از دوستان خواهش میکنم که یکم از آزمون ورودی توضیح بدن.

سخت هست؟؟؟ آسونه؟؟!!!

امکان قبول شدن هست؟

Mahan Flyboy
10-11-2011, 12:58
دوست عزيز لطفا اطلاعات تاييد شده و حقيقي رو به كاربران بدين.بر چه اساسي شما ساعت پرواز در بوتيا رو 300 هزار تومان اعلام ميكنيد؟
در اين تاپيك فقط اخبار رسمي و مورد تاييد شده قرار ميگيرد
ساعت پرواز با هواپيماي يك موتوره دايموند(40) 230 هزار تومان ميباشد،و براي هواپيماي 2موتوره دايموند(42) 350 هزار تومان
با تشكر
بنده منظورم با هواپیمای دو موتوره بود که 350 هزار تومانه نه تک موتوره....

Diamond
24-11-2011, 16:52
خبرهاي خوبي براي دانشجوهاي بوتيا دارم كه به زودي از طريق همين تاپيك اعلام خواهم كرد
این هم خبر خوبی که خیلی ها رو خوشحال کرد و شایدم...
طبق مصوبه جدید ماهان ایر، از این به بعد تمامی خلبانهای شرکت رو فقط از طریق بوتیا جذب خواهد کرد

Kazac
24-11-2011, 18:36
این هم خبر خوبی که خیلی ها رو خوشحال کرد و شایدم...
طبق مصوبه جدید ماهان ایر، از این به بعد تمامی خلبانهای شرکت رو فقط از طریق بوتیا جذب خواهد کرد

سلام به شما دوست عزیز !
فقط می خواستم بدونم که شما طبق کدوم سند و یا مدرک این حرف رو میزنید ؟
لطفا از شنیده ها صحبت نکنید , من خودم چون شاید در آینده بخوام وارد این آموزشگاه بشم برام واقعا جالبه که با سند بتونم بدونم که آینده شغلی بهتری تو این آموزشگاه خواهم داشت و کاملا مشخص با حرف نمیشه چیزی رو قبول کرد.
واقعا ممنون میشم اگر سند ویا مدرکی هست به من و کاربران سایتی که وضعیت من رو دارند بگید و اگر این خبر شما فقط جنبه نقل قولی داشته باشه به نظر من اصلا نمیشه حساب باز کرد به قول معروف "حرف فقط باد هواست"

Nima1985
25-11-2011, 11:06
سلام خدمت عزیزان

بله متاسفانه ظاهرا ماهان در آخرین آزمون ورودیش فقط از دوستان بوتیایی آزمون گرفته اما دوستان ناراحت نباشن اگر واقعا هم این اتفاق افتاده باشه تا زمانی اجرایی خواهد بود که سالی بخواد 1 دونه 2 تا هواپیما بیاد ولی اگر وضعیت بهتر بشه که داره میشه مگه در سال بوتیا چند نفر IR دار میده بیرون!؟

ولی برای هواپیمایی مثل ماهان واقعا بده که شایسته سالاری رو کنار میگذاره و از همه دوستانی که IR دارن آزمون نمیگیره و بهترین ها رو بر نمیداره!

انشاال... که اینطوری نباشه

موفق باشید

Homa50
25-11-2011, 20:00
سلام خدمت عزیزان

بله متاسفانه ظاهرا ماهان در آخرین آزمون ورودیش فقط از دوستان بوتیایی آزمون گرفته اما دوستان ناراحت نباشن اگر واقعا هم این اتفاق افتاده باشه تا زمانی اجرایی خواهد بود که سالی بخواد 1 دونه 2 تا هواپیما بیاد ولی اگر وضعیت بهتر بشه که داره میشه مگه در سال بوتیا چند نفر IR دار میده بیرون!؟

ولی برای هواپیمایی مثل ماهان واقعا بده که شایسته سالاری رو کنار میگذاره و از همه دوستانی که IR دارن آزمون نمیگیره و بهترین ها رو بر نمیداره!

انشاال... که اینطوری نباشه

موفق باشید

بله!
IR سهله.. "بزرگوارانی" (!) بودند در امتحان که CPL هم نداشتند.
با این وضع نمیفهمیم که داریم کجا میریم..!!
بازم دستشون درد نکنه که آب پاکی رو ریختن رو دست مدرک به دستان و خیالمونو از این ایرلاین سبز راحت کردند.
فقط خدا به خیر بگذرونه...

Yazdan
25-11-2011, 20:15
اگه این خبر صحت داشته باشه، پس بوی الرحمن هواپیما آوردن ماهان هم داره در میاد! چون وقتی هواپیما کم داشته باشن در نتیجه استخدام هم کم میشه، واسه همین میان و یه سری قوانین جدید وضع میکنن مثلا میگن از این به بعد فقط از فارغ التحصیلان بوتیا خلبان بر میداریم یا ... اینکار یه سیاست جالب هم برای جذب علاقه مندان به خلبانی هست که یه سری به این آموشگاه در کرمان هم بزنن!
البته اینا همش حرفه ها ! قبلا هم که این خبرها نبود باز هم تا آشنا نداشتی نمی شد. هر کی هم میگه میشه یا درگیر این قضایا نبوده یا نفسش از جای گرم بلند میشه. موفق باشید.

ppl_cpl_ir
26-11-2011, 13:26
اگه این خبر صحت داشته باشه، پس بوی الرحمن هواپیما آوردن ماهان هم داره در میاد! چون وقتی هواپیما کم داشته باشن در نتیجه استخدام هم کم میشه، واسه همین میان و یه سری قوانین جدید وضع میکنن مثلا میگن از این به بعد فقط از فارغ التحصیلان بوتیا خلبان بر میداریم یا ... اینکار یه سیاست جالب هم برای جذب علاقه مندان به خلبانی هست که یه سری به این آموشگاه در کرمان هم بزنن!
البته اینا همش حرفه ها ! قبلا هم که این خبرها نبود باز هم تا آشنا نداشتی نمی شد. هر کی هم میگه میشه یا درگیر این قضایا نبوده یا نفسش از جای گرم بلند میشه. موفق باشید.
این خبر میتونه یک گزاره یک شرطی باشه
یعنی اینکه شاید در آینده
هرکسی بوتیایی باشه حتما استخدام میشه ولی هرکی استخدام شده حتما بوتیایی نبوده:D

Mahan Flyboy
26-11-2011, 16:43
البته برای این چند فروند هواپیما که ماهان آورده یا خواهد آورد..طبق شنیده ها گفته شده روزی بین عید قربان و غدیر امتحان گرفته شده و تنها کسانی حق حضور در این امتحان داشتند که پارتی در حد بالا و سفارش شده داشته باشند.این حرفی رو دوست خلبانی گفت که میخواست در این آزمون شرکت کنه به اجبار نتونست چون پارتی نداشت.حالا راست و دروغشو نمیدونم..و حتی یکی از خلبانان ماهان شنیدم همه ی خلبان و کمک خلبان و مهماندار کاملا مشخص شدند و این آزمون ها فرمالیته هست...واقعا کسانی آرزوی خلبان شدن دارند باید چیکار کنند؟پول که باید 60 میلیون بدی.که اونم باید بچه پولدار باشی..بعدش باید به اندازه ی 60 میلیون پارتی پیدا کنی؟واقعا جای تاسف داره...پس ربطی به بوتیا بودن نداره

amin_7
27-11-2011, 12:59
امروز از آموزشگاه ماهان با من تماس گرفتند برای شرکت در آزمون 11 آذر...

saeed_2010w
27-11-2011, 14:07
در آزمون های ورودی خلبانی آموزشگاه ها منابع چی هست؟
بخصوص همین ماهان؟

Iran javid
27-11-2011, 14:55
دوستان این بوتیا همچنان سایت اینترنتی نداره؟

saeed_2010w
27-11-2011, 16:22
دوستان منابع آزمون های ورودی خلبانی چی هست؟
به خصوص بوتیا
ممنونم

Mahan Flyboy
27-11-2011, 21:39
منابع آزمون پول+پارتی
البته برای ورود به کلاس ها پول کافیه بعدش که تموم کردی برای استخدام پارتی
پس در مجموع از همین الآن به فکر هر دو منابع باش

mohammadnt
28-11-2011, 01:14
با من هم تماس گرفتند...

گفتند شما هم میتونید تهران امتحان بدبد هم کرمان. در ضمن برای دریافت کارت ورود به جلسه پنجشنبه و جمعه ساعت 8 صبح میتونید اقدام کنید.

آزمون هم روز جمعه 11 آذر ساعت 8:30 برگزار خواهد شد.

Diamond
28-11-2011, 02:18
[QUOTE=Iran javid;343741]دوستان این بوتیا همچنان سایت اینترنتی نداره؟[/
QUOTE]

ثبت نام از طريق سايت زير كه موقتا با قالب معمولي راه اندازي شده امكان بذير است

saeid_se
20-12-2011, 01:02
بچه ها الان وضع بيس پروازي بوتيا چطوره؟
از ١٠ تا هواپيما چندتاشون اكتيون؟
توي يك ماه چند ساعت لاگ ميكنن؟
Cpl توي بوتيا با پروازاش چقدر طول ميكشه؟

Diamond
04-01-2012, 10:43
بچه ها الان وضع بيس پروازي بوتيا چطوره؟
از ١٠ تا هواپيما چندتاشون اكتيون؟
توي يك ماه چند ساعت لاگ ميكنن؟
Cpl توي بوتيا با پروازاش چقدر طول ميكشه؟
دوست عزیز سلام...ببخشید من الان سوال شما رو دیدم...
بیس که الان شلوغه...اما کم کم داره خلوت میشه
۳فروند دایموند ۴۰ اکتوه...و ۲فروند دایموند ۴۲
بقیه هم بک آپ این ۵ فروند هستند...
والا یکی از دوستان ماه گذشته تو ۱ماه ۸۰ ساعت پرواز پر کرده بود...این ماکسیممه
مینیمم هم دیگه بستگی به شرایط آب و هوایی و تعداد هواپیماهای اکتیو داره و دانشجو های سر خط داره
در یک شرایط معمولی تا امتحان استاندارد حدود ۳-۲ ماه میتونید پروازهای مقطع مورد نظر رو پر کنید

Mahan Flyboy
07-01-2012, 23:01
میشه لطف کنین بگین وقتی گراند گذروندیم که فکر میکنم 5ماه طول بکشه بعده چه مدت پرواز میکنیم و شرایطش چطوریه آیا باید یکسره پول 40 ساعت بدیم یا براساس توان ساعت رزرو میکنیم...اگه به فرض به دلایلی کل 40ساعت یک سال طول بکشه مشکلی به وجود میاره؟بعده گراند تا چه مدت زمانی باید حتما پرواز کنی؟و هم اکنون نرخ پرواز بوتیا چنده؟برای ppl

alifly1372
15-01-2012, 10:26
سلام به دوستان بوتيايي بناخره تونستيد به بوتيا بپيونديد يا نه. اگر پيوستيد از نحوه برگزاري كلاسها و خوابگاه وهمچنين درساتون برامون بگين. راستي براي پرواز بايد برين كرمان يانه ايا اونجا خوابگاهي براتون درنظر گرفتند.

Diamond
24-01-2012, 15:07
میشه لطف کنین بگین وقتی گراند گذروندیم که فکر میکنم 5ماه طول بکشه بعده چه مدت پرواز میکنیم این موضوع کاملا بستگی به تعداد هواپیماهای اکتیو و تعداد دانشجو های سر خط پرواز داره...و در ضمن نمره امتحان فاینال خودتونم باید در نظر بگیرید که نوبت شما بین همکلاسیهاتون رابطه مستقیمی با امتحان فاینال داره
و شرایطش چطوریه آیا باید یکسره پول 40 ساعت بدیم یا براساس توان ساعت رزرو میکنیم...اگه به فرض به دلایلی کل 40ساعت یک سال طول بکشه مشکلی به وجود میاره؟ کاملا به اختیار خودتونه...تعدادی از دوستان یکجا 100 ساعت خریدند...و یکی هم که مثل من توان مالی بالایی نداشت 10 ساعت، 10ساعت خریدم!
بعده گراند تا چه مدت زمانی باید حتما پرواز کنی؟و هم اکنون نرخ پرواز بوتیا چنده؟کلاس های گراند فقط 1 سال اعتبار دارند...هر ساعت با هواپیمای 1 موتوره دایموند 40 230 هزار تومان و برای 2موتوره 350 هزار تومان(دقیقا این رقم 2موتوره رو مطمئن نیستم،اما همین حدوداست)

سلام به دوستان بوتيايي بناخره تونستيد به بوتيا بپيونديد يا نه. اگر پيوستيد از نحوه برگزاري كلاسها و خوابگاه وهمچنين درساتون برامون بگين. راستي براي پرواز بايد برين كرمان يانه ايا اونجا خوابگاهي براتون درنظر گرفتند.
کلاسهایی گراند PPL هر روز(به غیر از روزهای تعطیل) از 8 صبح تا 12:30 ظهر برگزار میشه،به دانشجو های کلس زمینی در کرمان خوابگاه تعلق نمیگیره
اما برای دانشجوهای پروازی خوابگاه در نظر گرفته شده...فعلا تنها بیس پروازی بوتیا در کرمانه...اما به زودی خبرهایی در مورد اکتیو شدن بیس های دیگری در کلان شهرهای ایران میشنوید

Diamond
06-02-2012, 11:54
همونطور که قبلا خبرش رو داده بودم هفته آینده بیس پروازی بوتیا در فرودگاه پیام با ۳فروند دایموند اکتیو خواهد شد...

Diamond
03-03-2012, 20:43
هفته پیش هم به سلامتی کلاس تایپ جدید ماهان شروع شد و تمامی ۱۱ خلبان استخدام شده از دانشجویان آموزشگاه بوتیا ماهان هستند...۱۱نفر از دانشجویانی که خدایی اکثرا از بچه های شارپ بوتیا بودند...همه رو از نزدیک میشناسم و به اینکه با تکیه بر سوادشون اومدن بالا تا حدودی شک ندارم!
به امید روزهای بهتر برای ماهان ایر و آموزشگاهش بوتیا ماهان...

imanian
03-03-2012, 21:43
هفته پیش هم به سلامتی کلاس تایپ جدید ماهان شروع شد و تمامی ۱۱ خلبان استخدام شده از دانشجویان آموزشگاه بوتیا ماهان هستند...۱۱نفر از دانشجویانی که خدایی اکثرا از بچه های شارپ بوتیا بودند...همه رو از نزدیک میشناسم و به اینکه با تکیه بر سوادشون اومدن بالا تا حدودی شک ندارم!
به امید روزهای بهتر برای ماهان ایر و آموزشگاهش بوتیا ماهان...
دوست محترم ضمن تشکرمنظورازتایپ جدید ماهان چیست؟

Diamond
03-03-2012, 21:54
دوست عزیزم...منظور هواپیمای جدید نیست....دوره جدید کلاس تایپ برای خلبانان تازه استخدام شده

doublehotel
22-04-2012, 22:57
دوستان بوتیا دوره IP هم داره یا نه؟ و این که الان توی پیام پرواز داره؟

mohammadnt
23-04-2012, 14:47
سلام دوست عزیز.

بله در بوتیا دوره IP هم برگزار میشه. فعلا هم از پرواز در پیام خبری نیست.

Mahan Flyboy
18-05-2012, 16:38
سلام دوستان عزيز....خواستم بگم دوستاني كه براي دوره ي جديد در بوتياي تهران. امسال تابستون ثبت نام كردن كنسل...اين خبر بنده از طرف خانوم شيخ حسيني مسئول آموزش بوتيا شنيدم و گفتند آموزش دوره ي جديد به زمان ديگه اي موكول شده احتمالا شايد تو ٦ ماه دوم سال...جالب اينجاست وقتي به آموزشگاه بوتياي تهران ميزنگيم گفته ميشه به ما اطلاعي ندادن. تكليف خودشون با خودشون هم مشخص نيست!!!ابراي دوره ي تابستون هم تعداد زيادي شركت كردند!!!خواستم اين خبر بگم كه براي امسال تابستون شكم صابون نزنن كلاس تشكيل نميشه...در ضمن خانوم شيخ حسيني گفتند دستور رسيده تا ٦ ماه هيچ دانشجويي جذب نكنن....
دوستان نميشه با همكاري هم درخواستي داد امسال تابستون كلاس برگزار كنن؟؟؟راهي نيست؟

Mahan Flyboy
02-06-2012, 17:14
سلام.از دوستان کسی هست که تو دوره ی اسفند ppl بوتیای تهران باشه؟؟نیاز فوری به کمک این دوستان دارم...اگه هست یه پیام بهم بده....

EP-IBZ
20-06-2012, 14:34
یک ساعت و سی دقیقه پیش اولین دیاموند40 بوتیا با رجیسترEP-BTB رهسپار پیام کرج شد.دوهفته پیش هم اولین دیاموند 42 با رجیسترEP-BTJ به پیام رفت.
به امید موفقیت هرچه بیشتر برای این فلایت اسکول
با تشکر از Diamond عزیز

CoPilot-Naft
24-06-2012, 14:56
هواپیمای EP-BTB وEP-BTJ واقع در فرودگاه پیام
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

CoPilot-Naft
24-06-2012, 15:00
کسی میدونه این هلی کوپترها مال چه شرکتیه ریجسترها EP-HEL EP-HEI

WhiteSwan
24-06-2012, 15:11
2 فروند میل 17 آبی رنگ شرکت خدمات هلیکوپتری نوید که در پیام پارک هستند رو می فرمائید؟ (یکیشون تا پارسال که یادمه روتور اصلیش رو باز کرده بودند)

CoPilot-Naft
24-06-2012, 18:13
خیر متاسفانه پست قبلی من تو صفحه پیش هست که اگه ممکنه به این صفحه انتقال داده بشه درون پست عکسی قرار داده ام که متوجه خواهید شد..

safae
24-06-2012, 21:42
من شنیدم که قرار اموزش خلبانی هلیکوپر با اونها انجام بشه

CoPilot-Naft
24-06-2012, 23:06
بنده هم شنیدم ولی مربط به کجاست نمیدونم ؟فعلا آموزشگاه آوا دنبال هلیکوپتر بود اونم هلیکوپتر رابینسون نه این

alifly1372
08-07-2012, 10:42

به هیج وجح

nassim f/a
22-07-2012, 18:31
می خواستم سوال کنم آیا بوتیا دانشجوی ساعتی پروازی از آموزشگاه های دیگه قبول می کنه؟

Diamond
22-07-2012, 18:55
می خواستم سوال کنم آیا بوتیا دانشجوی ساعتی پروازی از آموزشگاه های دیگه قبول می کنه؟
سوالتون مبهمه...چه مقطعی؟؟؟
دانشجویی که لایسنس PPL داشته باشه برای پروازهای CPL حضورش در بوتیا بلا مانع هستش

C-130_Pilot
11-12-2012, 16:16
سلام و درود....

راه اندازی تارنمای اموزشگاه خلبانی بوتیا ماهان...

جالبترین بخش ان میتواند در مورد تاریخچه ی این اموزشگاه باشد که نوشته شده است:

از اوایل سال ٨٦ با اقدامی که از سوی مدیرعامل محترم هواپیمایی ماهان انجام پذیرفت و بررسیهای همه جانبه ای که بعمل آمد از بین هواپیماهای آموزشی روز دنیا هواپیمای کامپیوتری دایاموند استار را انتخاب و پس از اعزام دو نفر از اساتید آموزش خلبانی به اتریش آموزشگاه موفق شد ده فروند هواپیماهای مذکور (٦ فروند یک موتوره و ٤ فروند دو موتوره) را انتخاب و با مشکلات فراوان علیرغم تحریم آنها را وارد کشور کرده و در کرمان مستقر گردند و نواقص متدرجاً مرتفع و از آنجا که نام قدیم کرمان در کتب تاریخی بوتیا بوده است لذا نام بوتیا جهت آموزشگاه انتخاب گردید .

pouyan
10-01-2013, 01:38
منظور از داشتن حداقل سن 18 سال دقیقا چیه؟ یعنی 18 سالگی تمام شده باشه و شخص وارد 19 سالگی بشه یا ورود به 18 سالگی کافیه؟
مثلا شخصی که متولد آذر ماه 1374 هست از آذر 91 میتونه وارد بوتیا بشه یا آذر 92؟
در مورد چند ماه کمی سن سخت گیری میکنن؟
اینطور که من شنیدم در کشور های دیگه خلبان PPL 15 ساله هم داریم این نشون میده که قانون جهانی هوانوردی چنین چیزی نمیگه.
سپاس

Diamond
11-01-2013, 00:23
فكر كنم كم كم بايد نام تاپيك رو تغيير بديم...
نهايتا بعد از چندين ماه حرف و حديث دانشگاه بوتيا زير نظر وزارت علوم تاسيس شد و به زودي شروع به كار خواهد كرد...
دانشگاه علمي كاربردي بوتيا ماهان در رشته هاي خلباني،مراقبت پرواز،اويونيك و A&P تاسيس شده و از طريق كنكور دانشجو هاي خودش رو جذب ميكنه...
اطلاعات تكميلي و رسمي به زودي خدمت علاقه مندان اعلام خواهد شد

fo100
11-01-2013, 01:37
فكر كنم كم كم بايد نام تاپيك رو تغيير بديم...
نهايتا بعد از چندين ماه حرف و حديث دانشگاه بوتيا زير نظر وزارت علوم تاسيس شد و به زودي شروع به كار خواهد كرد...
دانشگاه علمي كاربردي بوتيا ماهان در رشته هاي خلباني،مراقبت پرواز،اويونيك و A&P تاسيس شده و از طريق كنكور دانشجو هاي خودش رو جذب ميكنه...
اطلاعات تكميلي و رسمي به زودي خدمت علاقه مندان اعلام خواهد شد

گل بود به سبزه نیز آراسته شد....
خیلی همه چیز رو حساب کتابه مونده بود دانشگاه......
والا...با این وضع چهار سال بلال تکلیفی رو شاخشه من نمیدونم خلبانی رو چه به دانشگاه هرچیزی جای خودش..
تا اون جایی که من میدونم هفتاد درصد بچه های بوتیا به خاطر سربازی دانشجو هستن تا از معافیت تحصیلی استفاده کنن حالا با این وضع امکان اشتغال به تحصیل هم زمان هم که در دو تا رشته وجود نداره تکلیف این بندگان خدا چیه معلوم نیست....البته حیفه عزبز کرده هاست که هفت سال خلبانی میخونن بدون مدرک برن بیرون واقعا حیف هستن یه کارشناسی ارشد هوانوردی بهشون بدن.......

Diamond
11-01-2013, 09:48
دوست عزيزم...دانشجو هاي سابق مثل من و شما با همون روال گذشته ادامه كار ميديم...الزامي براي ما وجود نداره كه بريم دانشگاه بوتيا...آموزشگاه خلباني بوتيا هنوز پا برجاست
سيد جان...يك ليوان آب سرد بخور تا حالت بهتر شه ؛)

amin_fm1
11-01-2013, 12:07
با این تفاصیل قیمت خلبانی تغییر می کنه یا نه؟
اگر کسی می دونه لطفا جواب بده ممنون...

سورنا282
11-01-2013, 12:29
این خبر نباید خیلی به واقعیت بپیونده چون زیر مرکز هوایی علم فن موندن اونجا مشکل پروازی دارند حالا بیان یکی دیگرو هم وارد این مقاله های اینجوری بکنند خیلی عجیبه
و دوست عزیز مرکز فن که از طریق کنکور دانشجو میگیره به صورت ازاد هم دانشجو میگیره پس نباید مشکلی برای کسانی که ازاد میرن و مشکل سربازی هم دارند پیش بیاد

ATD
11-01-2013, 14:47
البته برای ورود به بوتیا الزامی به کنکور دادن نیست!
به صورت آزاد هنوز هم میتوان در بوتیا ثبت نام کرد . در کنار اون میشه از راه کنکور هم وارد شد برای درواقع داشتن مدرک آکادمیک

مخلص دایموند

Iran javid
11-01-2013, 15:08
منظور از داشتن حداقل سن 18 سال دقیقا چیه؟ یعنی 18 سالگی تمام شده باشه و شخص وارد 19 سالگی بشه یا ورود به 18 سالگی کافیه؟
اینطور که من شنیدم در کشور های دیگه خلبان PPL 15 ساله هم داریم این نشون میده که قانون جهانی هوانوردی چنین چیزی نمیگه.
سپاس

درود... اگر اشتباه نکنم در ایران هم یک خلبان 15 ساله یزدی داشتیم(الان فکر کنم 20 سالشه) ولی ایشان پدرشون مسئول فرودگاه و ... بودند. راحت بگم پارتی داشته باشید مشکلی نیست وگرنه..

fo100
11-01-2013, 15:48
دوست عزيزم...دانشجو هاي سابق مثل من و شما با همون روال گذشته ادامه كار ميديم...الزامي براي ما وجود نداره كه بريم دانشگاه بوتيا...آموزشگاه خلباني بوتيا هنوز پا برجاست
سيد جان...يك ليوان آب سرد بخور تا حالت بهتر شه ؛)

شهاب جان من تو حسن نیت مهندس عرب نژاد و مهندس نقوی شک ندارم اما این سیستم لاک پشتی برا امثال من که زمان حکم طلا رو داره اذیت کنندست...
ایشالا هرچی خیره پیش بیاد..
چشم آب سردیم میخوریم شهاب خان.....:01 (37):

dorchin
11-01-2013, 15:54
سپاس

سلام دوست عزیز .
من مدتی پیش آرتا بودم گفتن چند ماه مشکلی نداره ولی بوتیا رو نمیدونم ؛ احتمالا این هم باید اینطور باشه .
موفق باشی

pouyan
11-01-2013, 16:33
از دو دوست گرامی Iran Javid و Dorchin سپاسگذاری میکنم که پاسخ من رو دادند، مشکلی که برای من پیش اومده به این ترتیب هست که چند ساله که تمام فکر و تلاشم در راه خلبان شدن بوده و به همین هدف زبان انگلیسی میخوندم و ... ، اما حالا که آماده هستم اگر فقط به خاطر چند ماه کم بودن سن من رو قبول نکنن خیلی برام بد میشه، البته چند ماه صبر کردن خیلی سخت نیست اما مشکل اینجاست که من در یک مرحله از زندگیم هستم که چاره ای ندارم جز این که همین الان تصمیم خودم رو بگیرم و اوضاع از کنترل من عملا خارجه، و اگر قرار به چند ماه معطلی باشه ممکنه مجبور بشم تصمیمی بگیرم که خیلی علاقمند به انجامش نیستم.
در مورد دانشگاه شدن بوتیا، امیدوارم اگر دانشگاهی تاسیس میشه در کنار و موازی با آموزشگاه بوتیا فعالیت داشته باشه نه به این شکل که آموزشگاه تعطیل بشه و تبدیل به دانشگاه بشه، من شخصا ترجیح میدم رشته تحصیلی دانشگاهیم چیزی جز خلبانی باشه، این کار چند حسن داره، یکی اینکه اگر به هر دلیلی به عنوان خلبان استخدام نشم میتونم روی رشته دانشگاهیم و کاری که اونجا میتونم انجام بدم حساب باز بکنم ( همه تخم مرغ هام رو توی یک ظرف نچینم) و حسن دوم هم زمان هست، خوب نیست که آموزش خلبانی (که هیچ تضمینی برای استخدام شدن وجود نداره) چندین سال طول بکشه، فکر کنید که پنج سال (نمیدونم، شاید بیشتر یا کمتر) در دانشگاه خلبانی بخونید و استخدام هم نشید، واقعا ناراحت کننده خواهد بود...
سپاس

Diamond
11-01-2013, 20:01
دوست عزيزم...آموزشگاه و دانشگاه بوتيا به صورت موازي با هم فعاليت ميكنند

echo
11-01-2013, 23:55
درود... اگر اشتباه نکنم در ایران هم یک خلبان 15 ساله یزدی داشتیم(الان فکر کنم 20 سالشه) ولی ایشان پدرشون مسئول فرودگاه و ... بودند. راحت بگم پارتی داشته باشید مشکلی نیست وگرنه..

ایشون در زمینه ی هواپیمای فوق سبک فعالیت کردن نه لایت!!!
دوما ایشون فقط پرواز کردن ولی تا جایی که من میدونم هنوزم لایسنس الترارو نگرفتن....
پس هیچگونه پارتی بازی ای در کار نیست و...در ضمن من فرد که سن تر از ایشونم میشناسم که دارن با الترا میپرن!

pouyan
13-01-2013, 15:43
درود
یه پرسش دیگه دوستان:
کسی که 18 سال سن داشته باشه و هنوز مشمول خدمت سربازی نشده باشه بازهم برای ورود به بوتیا به گواهی معافی تحصیلی نیاز خواهد داشت؟
در صورتی که شخص در ابتدای دوره گواهی معافیت تحصیلی ارائه بده در طول دوره ممکنه مجددا به ارائه گواهی نیازمند بشه؟ مثلا اگر در هنگام شروع دوره PPL در یک دانشگاه دانشجو باشه و از اون دانشگاه گواهی معافیت تحصیلی بگیره برای ثبت نام PPL اما بعد از شروع کلاس های PPL از دانشگاه انصراف بده یا به هر دلیل دانشگاه رو ادامه نده مشکلی پیش میاد؟
سپاس

Diamond
13-01-2013, 16:27
دوست عزيزم،گواهي هاي معافيت تحصيلي محدوديت زماني دارند و تا پايان هر ترم تحصيلي فقط اعتبار دارند،و شما براي هر امتحان در سازمان هواپيمايي كشوري ملزم به ارائه گواهي معافيت تحصيلي هستيد و آموزشگاه هم هر ٦ماه يكبار از شما گواهي معافيت تحصيلي جديد ميخواهد...

pouyan
25-01-2013, 17:22
از طرف آموزشگاه بوتیا یا من تماس گرفتند، فرمودند که امتحان ورودی 20 ام بهمن ماه برگزار میشه، برای دریافت کارت ورود به جلسه هم باید در روز های 15 ام و 16 ام به محل آموزشگاه در خیابان حجاج کرمان مراجعه کنید و حتما کارت شناسایی و یک عکس 4*3 همراه داشته باشید. دوستانی که علاقمند هستند خودشون رو آماده کنند.
این خبر روی سایت بوتیا هم قرار گرفته: [Only registered and activated users can see links]

capitan.ali
25-01-2013, 17:49
از طرف آموزشگاه بوتیا یا من تماس گرفتند، فرمودند که امتحان ورودی 20 ام بهمن ماه برگزار میشه، برای دریافت کارت ورود به جلسه هم باید در روز های 15 ام و 16 ام به محل آموزشگاه در خیابان حجاج کرمان مراجعه کنید و حتما کارت شناسایی و یک عکس 4*3 همراه داشته باشید. دوستانی که علاقمند هستند خودشون رو آماده کنند.
این خبر روی سایت بوتیا هم قرار گرفته : [Only registered and activated users can see links]

بله با من هم تماس گرفتن فقط من ازشون پرسیدم که مواد ازمونی چی هست گفتنند برید تو سایت اما تو سایت چیزی نیست

pouyan
25-01-2013, 18:02
در قسمت آزمون ورودی در سایت بوتیا بند 6 ام نوشته شده : مواد امتحان زبان انگلیسی میباشد.
ظاهرا امسال توجه بر سطح زبان انگلیسی داوطلب ها بیشتر شده چون اینطور که شنیدم بعضی از بچه های ترم های قبل در طول دوره با زبان انگلیسی شدیدا به مشکل خوردن...

capitan.ali
25-01-2013, 18:11
بله ممنون دیدم الان زبان در چه سطحی میخوان؟ ازمون در مرحله کتبی و شفاهی هست؟ ممنون از لطفتون

سورنا282
25-01-2013, 23:32
والا زبان خیلی مهمه برای ما توی مشهد هم کلاس زبان عمومی و تخصصی گذاشتن بس مشکل دارن ظاهرا دانشجوها

pouyan
26-01-2013, 05:37
در مورد سطح زبانی که مد نظر آموزشگاه هست اطلاعی ندارم اما فرض کنید که اصلا بدون امتحان زبان شما رو قبول کنند که وارد آموزشگاه بشید ، اگر سطح زبانتون خوب نباشه در طول دوره به مشکل میخورید و براتون سخت خواهد بود و اگر زبانتون در سطح خوبی باشه نه تنها امتیاز بزرگی هست بلکه در پیشرفت شما هم تاثیر گذار خواهد بود چونکه امتحان ها به زبان انگلیسی گرفته میشه و کتاب های انگلیسی تدریس میشه و ... بنابر این اگر فکر میکنید مشکل زبان دارید حتی اگر شما رو قبول کردن بهتره که وارد آموزشگاه نشید و یک مدت روی زبانتون کار کنید و سال آینده ثبت نام کنید که به مشکل نخورید. حتی کسانی که بر زبان انگلیسی مسلط هستند در طول دوره باید بعضی اصطلاحات و لغات مورد نیاز هوانوردی رو یاد بگیرند .
امیدوارم تمام دوستداران خلبانی به آرزوشون برسن و خلبان 'خوب' بشن، خلبان زیاده اما خلبان خوب کمتر پیدا میشه.

سورنا282
26-01-2013, 08:49
در مورد سطح زبانی که مد نظر آموزشگاه هست اطلاعی ندارم اما فرض کنید که اصلا بدون امتحان زبان شما رو قبول کنند که وارد آموزشگاه بشید ، اگر سطح زبانتون خوب نباشه در طول دوره به مشکل میخورید و براتون سخت خواهد بود و اگر زبانتون در سطح خوبی باشه نه تنها امتیاز بزرگی هست بلکه در پیشرفت شما هم تاثیر گذار خواهد بود چونکه امتحان ها به زبان انگلیسی گرفته میشه و کتاب های انگلیسی تدریس میشه و ... بنابر این اگر فکر میکنید مشکل زبان دارید حتی اگر شما رو قبول کردن بهتره که وارد آموزشگاه نشید و یک مدت روی زبانتون کار کنید و سال آینده ثبت نام کنید که به مشکل نخورید. حتی کسانی که بر زبان انگلیسی مسلط هستند در طول دوره باید بعضی اصطلاحات و لغات مورد نیاز هوانوردی رو یاد بگیرند .
امیدوارم تمام دوستداران خلبانی به آرزوشون برسن و خلبان 'خوب' بشن، خلبان زیاده اما خلبان خوب کمتر پیدا میشه.

در تکمیل فرمایشات دوستمون در موقع استخدام نیز زبان ملاک بسیار مهمیه و سطح زبان در خلبانی بسیار باید بالا باشه

سورنا282
26-01-2013, 08:54
دوستان کسی اطلاع از قیمت سری جدید کلاسهای زمینی ppl در بوتیا داره{ و اینکه شامل چه هزینهایی میشه در طول دوره}؟

pouyan
26-01-2013, 10:23
من چند روز پیش قیمت ها رو پرسیدم، مسئول بخش ثیت نام گفتند کلاس های زمینی PPL حدود 3 میلون تومن هست و تاکید کردند که قیمت ها ثابت نیست.
در ضمن هزینه کل دوره PPL حدود 18 ملیون تومن هست.

Mahan Flyboy
26-01-2013, 11:37
آزمون زبانش در چه سطحیه؟چه کتاب هایی بخونیم بهتره؟بانک سوالاتی چیزی وجود نداره؟

سورنا282
26-01-2013, 12:56
آزمون زبانش در چه سطحیه؟چه کتاب هایی بخونیم بهتره؟بانک سوالاتی چیزی وجود نداره؟
باید در سطح پایه و عمومی بگیرند ولی هیچی حساب کتاب نداره!

Amir Parsian
26-01-2013, 13:55
ببخشید بچه ها یعنی فقط با یه قطعه عکس میشه واسه آزمون ورودی ثبت نام کرد؟! یا پیش زمینه داشته .

Diamond
03-02-2013, 13:58
افزايش قيمت پرواز دامنه اش به بوتيا هم رسيد و ما رو هم شوكه كرد...سينگل انجين هر ساعت ناقابل ٣٨٥٠٠٠ تومان و مالتي انجين ساعتي ناقابلتر ٥٤٠ هزار تومان
جمعه هم امتحان ورودي بوتيا با بيش از ٤٠٠ نفر شركت كننده برگذار خواهد شد...
حرفي براي گفتن ندارم و براي همه دوستان اعم از شركت كننده و عاشق و فارغ التحصيل آرزوي موفقيت دارم!!!!
آها، اينهمه خبر بد دادم اينم بگم يكم روحيمون عوض شه...٢ روز پيش امتحان استخدامي ماهان برگذار شد و ٤٠ نفر نمره قبولي رو كسب كردند و به مرحله بعد(مصاحبه و مديكال) راه پيدا كردند و نهايتا ٢٥ نقر براي تايپ BAE146-RJ100 انتخاب خواهند شد...

tupolev154
03-02-2013, 15:44
شرکت کنندگان در آزمون استخدامی ماهان هم که مشخصه چه کسانی بودن !!!! فکر کنم قبول شده ها هم معلومه کیا هستن !!!
متاسفم

pouyan
03-02-2013, 15:49
Diamond گرامی، آیا شما اطلاع دارید که از بین 400 نفر داوطلب چند نفر قراره انتخاب بشند؟
سپاس

ppl_cpl_ir
03-02-2013, 18:31
شرکت کنندگان در آزمون استخدامی ماهان هم که مشخصه چه کسانی بودن !!!! فکر کنم قبول شده ها هم معلومه کیا هستن !!!
متاسفم

خواهشا بدون اطلاعات کل هرچیزی رو زیر سوال نبرید
86 نفر در امتحان شرکت کردن 40 نفر قبول شدن
از این 40 نفر هم 20 نفر قبول میشن واسه کلاس تایپ
شما همه ی شرکت کننده ها و قبول شده ها رو زیر سوال بردید چرا؟؟

doublehotel
03-02-2013, 18:40
400 نفر داوطلب امتحان دادند؟ 400نفر خیلیه..فکر کنم نفرات کمتر بودند

Diamond
03-02-2013, 21:03
دوست عزيزم،٤٠٠ نفر امتحان ورودي آموزشگاه خلباني ماهان براي PPL-CPL رو جمعه حواهند داد
تعداد افراد شركت كننده در امتحان استخدامي ماهان حدودا همون تعدادي كه دوست عزيز فرمودند بود
و در مورد موردي كه دوست ديگرمون فرمودند كه افرادي كه استخداد خواهند شد از قبل مشخص شده موافقم...اما نه بر اساس پارتي...ماهان ١-٢ ساله در رويه استخدامي خودش تغيير اساسي ايجاد كرده كه فقط كساني كه از نزديك ميبينن متوجه حرف بنده ميشن
و جواب سوال جناب آقاي پويان هم ٢٥-٢٠ نفر در كرمان و همين تعداد هم در تهران موفق به قبول شدن در آزمون ورودي آموزشگاه خلباني بوتيا ماهان خواهند شد
يا علي

amin_fm1
03-02-2013, 21:40
بر اساس پارتی نیست پس بر چه اساسی از قبل نفرات رو انتخاب کردن جناب diamond?

tupolev154
03-02-2013, 23:24
خواهشا بدون اطلاعات کل هرچیزی رو زیر سوال نبرید
86 نفر در امتحان شرکت کردن 40 نفر قبول شدن
از این 40 نفر هم 20 نفر قبول میشن واسه کلاس تایپ
شما همه ی شرکت کننده ها و قبول شده ها رو زیر سوال بردید چرا؟؟

دوست عزیز همه چیز واضح و مشخص هست ،
میشه بفرمایید این به قول شما 86 نفر از روی چه معیاری انتخاب شدن که امتحان بدن ؟ همه خروجی بوتیا بودن ؟!! اصلا بوتیا تا حالا 50 نفر خروجی IR داشته ؟
وقتی از همون اول افراد با رابطه میرن که امتحان بدن فکر میکنید اون امتحان سالمه که قبول شده های نهایی هم از روی حق انتخاب بشن؟؟

دوست عزيزم،٤٠٠ نفر امتحان ورودي آموزشگاه خلباني ماهان براي PPL-CPL رو جمعه حواهند داد
تعداد افراد شركت كننده در امتحان استخدامي ماهان حدودا همون تعدادي كه دوست عزيز فرمودند بود
و در مورد موردي كه دوست ديگرمون فرمودند كه افرادي كه استخداد خواهند شد از قبل مشخص شده موافقم...اما نه بر اساس پارتي...ماهان ١-٢ ساله در رويه استخدامي خودش تغيير اساسي ايجاد كرده كه فقط كساني كه از نزديك ميبينن متوجه حرف بنده ميشن
و جواب سوال جناب آقاي پويان هم ٢٥-٢٠ نفر در كرمان و همين تعداد هم در تهران موفق به قبول شدن در آزمون ورودي آموزشگاه خلباني بوتيا ماهان خواهند شد
يا علي

دوست عزیز شما بقدری شیفته ماهان و بوتیا شدی که هیچ حقیقتی رو نمیبینی یا نمیخوای ببینی
شما فکر کردی که فقط خودت از نزدیک ماهانو میبینی ؟
عده ای از کسایی که بوتیا میرن با رابطه میرن (که بعدا هم اکثرا همین افراد استخدام میشن) ، اون عده کمی هم که با امتحان دادن وارد بوتیا میشن تموم کردن پروازاشون با کرام الکاتبینه ، معلوم نیست که چند سال باید برن تا این 160 ساعتو بپرن
تو امتحانای قبلی ماهان هم همه قبول شده ها بوتیایی نبودن ، الانش هم نیستند ،
به کسی که هیچ چیز از هوانوردی نمیدونه بگی تو ماهان کسی از روی پارتی استخدام نمیشه به شما میخنده ، شما بدونه پارتی حتی ازدرب ماهان هم نمیتونی داخل بشی
چندین سال قبل در کنار افراد پارتی دار افرادی که دانش خوبی داشتند هم میتونستن امتحان بدن ، قبول شن و استخدام بشن ولی دو سه سالی هست که اوضاع عوض شده و شما بدونه رابطه حتی نمیتونی امتحان بدی
این بحثو بهتره ادامه ندیم چون فکر کنم همه چیزو همه میدونن
موفق باشید

ppl_cpl_ir
04-02-2013, 06:44
شاید بحث در این مورد از حوصله ی سایر دوستان خارج باشه ولی من نه میخوام جانبدارانه صحبت کنم نه با تعصب
کاپیتان مغفوری بعد از امتحان برای بچه ها سخنرانی کردن و شرکت کننده ها رو از 4 حالت خارج ندونستن
1.فارغ التحصیلان مدرسه خلبانی بوتیا
2.پرسنل ماهان اعم از مهماندار ، دیسپچ ، فنی و . . .
3.فرزندان کاپیتان های شرکت ماهان
4. فرزندان ایثارگران

Diamond
04-02-2013, 11:42
دوست عزیز همه چیز واضح و مشخص هست ،
میشه بفرمایید این به قول شما 86 نفر از روی چه معیاری انتخاب شدن که امتحان بدن ؟ همه خروجی بوتیا بودن ؟!! اصلا بوتیا تا حالا 50 نفر خروجی IR داشته ؟
دوره قبی از 11 نفری که استخدام شدند 10 نفر از دانشجو های بوتیا بودند...
وقتی از همون اول افراد با رابطه میرن که امتحان بدن فکر میکنید اون امتحان سالمه که قبول شده های نهایی هم از روی حق انتخاب بشن؟؟
هیچ رابطه ای برای دانشجو های بوتیا جهت شرکت در امتحان استخدامی لازم نیست

دوست عزیز شما بقدری شیفته ماهان و بوتیا شدی که هیچ حقیقتی رو نمیبینی یا نمیخوای ببینی
من ماهان و بوتیا رودوست دارم اما حقیقت ها رو نادیده نمیگیرم
شما فکر کردی که فقط خودت از نزدیک ماهانو میبینی ؟
عده ای از کسایی که بوتیا میرن با رابطه میرن (که بعدا هم اکثرا همین افراد استخدام میشن) ، اون عده کمی هم که با امتحان دادن وارد بوتیا میشن تموم کردن پروازاشون با کرام الکاتبینه ، معلوم نیست که چند سال باید برن تا این 160 ساعتو بپرن
جمعه همین هفته شما میتونید بیاید و در امتحان ورودی بوتیا شرکت کنید تا ببینید برای ورود به بوتیا احتیاج به پارتی هست یا نه!!!!
تو امتحانای قبلی ماهان هم همه قبول شده ها بوتیایی نبودن ، الانش هم نیستند ،
از سال گذشته اولویت با بوتیایی ها بوده و باز تکرار میکنم دوره قبل فقط یک نفر غیر بوتیایی استخدام شد!!!
به کسی که هیچ چیز از هوانوردی نمیدونه بگی تو ماهان کسی از روی پارتی استخدام نمیشه به شما میخنده ، شما بدونه پارتی حتی ازدرب ماهان هم نمیتونی داخل بشی
والا من که هر روز بدون پارتی از درب دارم داخل میشم!!!
چندین سال قبل در کنار افراد پارتی دار افرادی که دانش خوبی داشتند هم میتونستن امتحان بدن ، قبول شن و استخدام بشن ولی دو سه سالی هست که اوضاع عوض شده و شما بدونه رابطه حتی نمیتونی امتحان بدی
مشکل فقط اینجاست که این نکته رو در نظر نمیگیرید که اولویت با بوتیایی ها و کارمندان ماهانه! پارتی هست...اما نه به اون شدتی که شما میگید...این رو میتونید از افرادی بپرسید که از انواع وزیر و وزارتخونه نامه آورده بودند که فقط در امتحان شرکت کنند اما با جواب منفی آقای عربنژاد مواجه شدند...
این بحثو بهتره ادامه ندیم چون فکر کنم همه چیزو همه میدونن
موفق باشید
سلامت باشید و موفق
یا علی

tupolev154
04-02-2013, 12:18
دوست من شما تصور میکنی که هیچ کسی هیچ چیزی از ماهان نمیدونه و فقط شما میدونی
شما میگی اولویت با بوتیایی هاست ، در مورد دانشجوهای بوتیا که قبلا هم گفتم ، یه عده که با همین امتحان ورودی وارد میشن (که البته تازگی بوتیا امتحان ورودی گذاشته) که گفتم وضعشون چی میشه اگه پارتی نداشته باشن ، اما افراد دیگه ای هستند که با رابطه وارد میشن که بخشی از اونا از اول ppl با رابطه میان ولی بیشتر اونا ساعات آخر پروازشونو میان بوتیا که دانشجوی بوتیا حساب بشن و بعد برا استخدام حرف و حدیثی نداشته باشن (میدونم هر کسی بخواد میتونه امتحان ورودی بوتیا رو بده)
خیلی از بچه های همین سایت رفتن ماهان که تقاضانامه استخدامی بذارن ولی از درب به داخل راه ندادنشون ، این قضیه مثل روز روشنه که کسی بی پارتی نمیتونه از درب ماهان داخل بشه (شما هم چون دانشجوی بوتیا هستی میتونی داخل بشی)
پرسنل ماهان که حق خوندن خلبانی رو ندارن ، خروجی IR بوتیا هم که از اول تا حالا فکر نکنم به 40 ، 50 نفر رسیده باشه ، فکر میکنید چندتا از بچه های خلبانای ماهان هم cpi/ir گرفته باشن (این هم که میشه پارتی بازی ، مگه بچه های خلبانای ماهان چه مزیتی نسبت به بقیه دارن؟) ، فکر میکنید همه اینها به 86 نفر میرسن ؟ یه ذره فکر کنید متوجه میشید ، حتما نیازی نیست که نزدیک ماهان باشید از دور هم میشه همه چیزو فهمید ( در ضمن از دوستان خود من هم در بوتیا هستن هم در این امتحان هم در امتحانهای قبلی شرکت کردند)
سربلند باشید

pouyan
04-02-2013, 12:35
پرسنل ماهان که حق خوندن خلبانی رو ندارن

به هیچ وجه اینطور نیست، خودم چند نفر از دیسپچر های سابق ماهان رو می شناسم که خلبانی خوندن و الان خلبان ماهان هستن، از همین کسانی که چند روز پیش انتخاب شدند هم چند نفر دیسپچر و یا کارمند یکی از بخش های ماهان بودند، نمونه اش نفر دوم که با نمره عالی 97 قبول شد، ایشون همین الان هم کارمند بخش کنترل عملیات پرواز هستند. کسی که با نمره 97 قبول میشه در جا استخدام میشه و ربطی به پارتی هم نداره.
اینطور که شنیدم کمترین نمره 5 بوده! طبیعتا اون کسی که 5 گرفته با پارتی هم نمیتونه وارد ماهان بشه. پارتی بازی هست شدید هم هست اما دیگه نه در اون حد!

(این هم که میشه پارتی بازی ، مگه بچه های خلبانای ماهان چه مزیتی نسبت به بقیه دارن؟)

ببینید، من خودم علاقه دارم یه روزی در ماهان استخدام بشم، اما توجه کنید که ماهان یک شرکت خصوصی هست و قانونا حق داره هر کسی رو که دلش می خواد استخدام بکنه و نیازی هم نداره که به کسی جواب پس بده، اونها ترجیح میدند که فرزندان خلبان های فعلیشون رو در اولویت قرار بدند و آزادند که این کار رو انجام بدند، البته برای من که پدرم خلبان نیست این موضوع ناراحت کننده و نا امید کننده هست اما حق ندارم اعتراض کنم که چرا فلانی رو انتخاب می کنید و من رو نه، اختیار این کار با اون هاست.
فرض کنید شما مالک یک شرکت تولیدی هستید، اختیار ندارید که هر کسی که دوست دارید استخدام کنید و هر کسی رو که دوست ندارید استخدام نکنید؟

جمعه آزمون ورودی بوتیا انجام میشه، برای همه دوستانی که شرکت می کنند آرزوی موفقیت دارم.

tupolev154
04-02-2013, 15:00
به هیچ وجه اینطور نیست، خودم چند نفر از دیسپچر های سابق ماهان رو می شناسم که خلبانی خوندن و الان خلبان ماهان هستن، از همین کسانی که چند روز پیش انتخاب شدند هم چند نفر دیسپچر و یا کارمند یکی از بخش های ماهان بودند، نمونه اش نفر دوم که با نمره عالی 97 قبول شد، ایشون همین الان هم کارمند بخش کنترل عملیات پرواز هستند. کسی که با نمره 97 قبول میشه در جا استخدام میشه و ربطی به پارتی هم نداره.
اینطور که شنیدم کمترین نمره 5 بوده! طبیعتا اون کسی که 5 گرفته با پارتی هم نمیتونه وارد ماهان بشه. پارتی بازی هست شدید هم هست اما دیگه نه در اون حد!

ببینید، من خودم علاقه دارم یه روزی در ماهان استخدام بشم، اما توجه کنید که ماهان یک شرکت خصوصی هست و قانونا حق داره هر کسی رو که دلش می خواد استخدام بکنه و نیازی هم نداره که به کسی جواب پس بده، اونها ترجیح میدند که فرزندان خلبان های فعلیشون رو در اولویت قرار بدند و آزادند که این کار رو انجام بدند، البته برای من که پدرم خلبان نیست این موضوع ناراحت کننده و نا امید کننده هست اما حق ندارم اعتراض کنم که چرا فلانی رو انتخاب می کنید و من رو نه، اختیار این کار با اون هاست.
فرض کنید شما مالک یک شرکت تولیدی هستید، اختیار ندارید که هر کسی که دوست دارید استخدام کنید و هر کسی رو که دوست ندارید استخدام نکنید؟

جمعه آزمون ورودی بوتیا انجام میشه، برای همه دوستانی که شرکت می کنند آرزوی موفقیت دارم.

قبلا منعی نبوده حتی در ایران ایر هم تغییر موقعیت شغلی امکانپذیر بوده ولی به طور کلی در حال حاضر برای پرسنل فنی ، مهماندار و... خوندن خلبانی ممنوع هست مگر اینکه کسی به طرق دیگه بتونه بخونه!!
پارتی بازی ، پارتی بازی هست دیگه ، دیگه حد و حدود نداره ، تازه شما هم که میگی شدیده
بحث اینه که چرا افراد پارتی دار امتحان بدن که از بین اونا قبول بشن ، ممکنه ده ها نفر بیرون باشن که بتونن نمره بالاتر از 97 بیارن ولی نتونستن امتحان بدن

در مورد بحث دوم هم که شما کلا منکر همه اصول شدی ، بله همه میتونن بگن که هر کسی رو که بخوان استخدام میکنن ولی این صحیح نیست ، ایرلاین هست نه یه شرکت تولیدی ، دلبخواهی نیست که ، هر شرکتی قانونی داره که به تصویب هواپیمایی کشوری میرسه ،

نمیدونم از این 400 نفر شرکت کننده در امتحان بوتیا چند نفر توان پرداخت هزینه های خلبانی رو در حال حاضر داشته باشن ، فعلا که همه امتحان رو میدن
امیدوام شما هم تو امتحان بوتیا قبول بشی

pilot198362
05-02-2013, 08:37
درود بر همه دوستان
بد نيست با اين پرسش جو رو هم كمي دگرگون كنيم:
از ديد شما،يك نفر با ورود به بوتيا و top بودن در همه دوره ها و آزمون ها و فرض داشتن يكي از بندها("پ"،فرزند ايثارگر،فرزند خلبان ماهان و...) ، و سن 29 تا 33 چه اندازه شانس استخدام داره؟
به اين بينوا پيشنهاد مي كنيد كه 70-80 ميليون خرج كنه؟
سپاس

pouyan
05-02-2013, 10:53
درود بر همه دوستان
بد نيست با اين پرسش جو رو هم كمي دگرگون كنيم:
از ديد شما،يك نفر با ورود به بوتيا و top بودن در همه دوره ها و آزمون ها و فرض داشتن يكي از بندها("پ"،فرزند ايثارگر،فرزند خلبان ماهان و...) ، و سن 29 تا 33 چه اندازه شانس استخدام داره؟
به اين بينوا پيشنهاد مي كنيد كه 70-80 ميليون خرج كنه؟
سپاس

به نظر من اگر تاپ باشه پارتی هم داشته باشه که دیگه استخدام شدنش حتمیه.
در مورد هزینه هم شما روی 120-130 ملیون حساب کنید.

pilot198362
05-02-2013, 15:42
به نظر من اگر تاپ باشه پارتی هم داشته باشه که دیگه استخدام شدنش حتمیه.
در مورد هزینه هم شما روی 120-130 ملیون حساب کنید.

130 ميليون؟؟تورم رو هم حساب كردين؟
پس داستان محدوديت سني چي ميشه؟

Twin Star
24-02-2013, 14:14
سلام
اسامی پذیرفته شدگان این دوره امتحان ورودی که قرار بود 15 اسفند اعلام بشه در حال حاضر از طریق وبسایت بوتیا ([Only registered and activated users can see links]) در دسترس هست.
با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان

mehdi00
25-04-2013, 13:05
سلام دوستان.
هزینه گذروندن تا مدرک IR در ماهان رو کسی میدونه الان چقدر میشه؟؟؟

pouyan
26-04-2013, 08:32
دوستانی که در مدیکال برای دوره PPL بوتیا ماهان قبول شدند فقط تا 10 ام اردیبهشت فرصت دارند تا ثبت نام خودشون رو قطعی و قرارداد رو منعقد بکنند. ظاهرا دوستان کمتر سایت بوتیا رو چک می کنند چون این مطلب از دوم اردیبهشت روی سایت بوده و تا جایی که من خبر دارم تا الان تعداد کمی برای ثبت نام مراجعه کرده اند.

Twin Star
26-04-2013, 10:22
سلام
با تشکر از جناب پویان یه نکته دیگه رو هم بگم که در سایت نوشته شده شروع کلاسها از 25 اردیبهشت هست اما ظاهرا اشتباه نوشته شده و از 15 اردیبهشت شروع میشه دوستان به این مورد هم توجه کنن
موفق باشید

Twin Star
27-04-2013, 10:07
سلام
امروز مجددا تماس گرفتن و گفتن که کلاسا ار همون 25 اردیبهشت هست! قبلا گفته بودن که از 15 اردیبهشت شروع میشه! عذر خواهی میکنم اگر واسه دوستان ابهام ایجاد شد
موفق باشید

pouyan
28-04-2013, 09:48
سپاس از شما دوست گرامی
اما انگار این رشته سر دراز دارد ... امروز سایت رو چک کردم ، ظاهرا تاریخ رو عوض کردند و نوشتند 15 ام. عجیبه که اول در سایت نوشتند 25 ام بعد به شما گفتند اشتباه شده و 15 ام هست و دوباره با شما تماس گرفتند و گفتند کلاسها از همون 25 ام شروع میشه و بعد روی سایت نوشتند 15 ام! احتمالا یک نوع تست هوش هست کسایی که بتونن بفهمن کلاس ها از چه روزی شروع میشه احتمالا نظریه نسبیت انشتین رو هم میتونند بفهمند! :-)

Mahan Flyboy
30-04-2013, 20:53
تازه شنبه آزمون تعیین سطح زبانشه...حالا کلاسها 15 اردیبهشت یا 25 اردیبهشت؟

MARARIMA
29-05-2013, 15:14
با سلام
از دوستان كسى ميدونه دقيقا در امتحان ورودى تايپ از چه منابعى سوال مياد؟ كتب درسى جپسن، airway يا بوكلت؟

تشكر

capithossein
02-06-2013, 23:47
باسلام.چندتاسوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید:
اول از همه اینکه الان ماهان اصلن بورسیه داره یانه؟اگرداره شرطشو میشه بگید.به دلیل وضع بد مالی به پیشنهاد یکی از دوستان میخواستم pplروبخونم واگر خدا کمک کرد تاپ شم برم واسه بورسیه.امانمیدونم اصلن همچین چیزی هست یانه؟؟
دوم هم اینکه الان تا اخر irحدودا چقدری میشه دوره ها؟؟؟
یاعلی.

pouyan
03-06-2013, 09:27
دوست گرامی
بوتیا ماهان دانشجوی بورسیه هم داره اما شرایطش اصلا جوری نیست که شما تاپ باشید و شما رو بورسیه بکنند، اینجا این امتیاز فقط به فرزندان شهدا و ... (ممکنه) تعلق بگیره.
در مورد هزینه ها فکر میکنم بهتر باشه خودتون تماس بگیرید و مستقیم از خودشون بپرسید، با این سرعتی که قیمت ها در حال افزایش هست ممکنه هزینه ای که من الان به شما میگم( و مثلا خودم 10 روز پیش ازشون پرسیدم) الان چندین هزار تومان برای هر ساعت پرواز بیشتر شده باشه!
امیدوارم موفق باشید

payam.torabi
03-06-2013, 22:10
یه سئوال دارم ؟ کسی PPL یا CPL از یک آموزشگاه دیگه داشته باشه می تونه برای ادامه تحصیل به بوتیا بیاد ؟ چه شرایطی داره ؟ تو سایت بوتیا که اصلاً شماره تماس نیست

echo
04-06-2013, 10:42
با تشکر سوال من هم دقیقا همینه ولی پارسال که من با ppl به این آموزشگاه مراجعه کردم گفتند که شما درخواستتون رو بدید ما تو شورای آموزشیمون که هر ماه برگزار میشه مطرح میکنیم و نتیجه رو می گیم حالا اگر دوستان مطلع خبری دارن اعلام کنن.

Diamond
05-06-2013, 22:50
بله،موافقت ميشه
و براي استخدام در ماهان هم شرط شركت در امتحان گذراندن حداقل ٢ مقطع در آموزشگاه بوتياست كه مقطع CPL شرط لازم است

payam.torabi
04-08-2013, 12:05
سلام

امروز با کاپینان جاویدپور که صحبت می کردم گفتند که هر کس از آموزشگاه دیگه باشه و معرفی نامه فقط برای پرواز IR بگیره می تونه بیاد ماهان Multi بپره , و اگر کسی تسویه حساب کرده باشه و فقط برای IR بخواد تو ماهان یاشه (دوره کامل IR ) باز هم مشکلی نیست ولی جزء استخدامی ها قرار نمی گیره و باید هر سه مقطع PPL CPL IR رو اینجا بگذرونه , خلاصه که اینجوری

راستی پرواز Multi هم ساعتی 614,800 تومان
همینجوری نمیدونم چرا بدتر گرون می کنند ؛ چند وقت پیش فکر کنم 580,000 تومان بود

747-400
05-08-2013, 11:57
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

dorchin
14-09-2013, 11:57
سلام دوستان

اطلاع دارید الان قیمت تمام دوره ها (ppl.cpl.ir) در بوتیا چند هستش؟

بوتیا در کرج هم شعبه داره درسته؟

Diamond
15-09-2013, 11:38
سلام دوستان

اطلاع دارید الان قیمت تمام دوره ها (ppl.cpl.ir) در بوتیا چند هستش؟

بوتیا در کرج هم شعبه داره درسته؟

براي اطلاع از هزينه ها با آموزش بوتيا به شماره ٠٣٤١٢٦١٣٢٥١ تماس بگيريد
كلاسهاي گراند بوتيا در تهران روبروي برج ماهان و پروازها هم در فرودگاه پيام كرج انجام ميشه

Diamond
15-09-2013, 14:02
مگه پروازاش فقط کرمان نیست ؟

اگر شما بخواهین بدون تعصب یکی از آموزشگاه ها رو انتخاب کنید کدوم رو انتخاب میکنید ؟

بوتیا . پارسیس . آرتا .

با تشکر.
با توجه به منتصب بودن بوتيا،به ماهان اير من خودم بوتيا رو انتخاب ميكردم،
پروازهاي بوتيا هم در فرودگاه كرمان،و هم در فرودگاه پيام كرج انجام ميشوند
دوستان عزيز،به زودي منتظر خبر افزايش ناوگان آموزشي بوتيا باشيد

pouyan
16-09-2013, 07:14
مدتی هست که simulator هواپیمای دیاموند 40 بوتیا در حال راه اندازی هست و پس از آماده شدن این سیستم، دانشجو ها امکان بهره بردن از شبیه ساز رو هم خواهند داشت.
استفاده از شبیه ساز در آموزشگاه، پیش از کمک به یادگیری و سرعت پیشرفت در آموزش مهارت های پرواز ، منجر به کاهش هزینه 'هنرجویان' خلبانی هم خواهد شد.

echo
28-09-2013, 13:46
ـ دوستان اكر لطف كنند هزينه هر ساعت مالتي و سينكل رؤ اعلام كنن؟!

Diamond
28-09-2013, 16:22
سينگل انجين (DA40) هر ساعت ٤٥٠ هزار تومان
مالتي انجين (DA42) هر ساعت ٦١٥ هزار تومان
قيمت ها فوق روند شده هستند

Diamond
09-11-2013, 18:23
قيمتهاي جديدِ هر ساعت پرواز امروز اعلام شد
هواپيماي تك موتوره دياموند ٤٠ :٥٢٥ هزار تومان
هواپيماي دو موتوره دياموند ٤٢ :٨٠٠ هزار تومان
لازم ذكره به قيمت هاي فوق، ماليات بر ارزش افزوده هم اضافه ميگردد.

FERDOWSI
10-11-2013, 18:59
قيمتهاي جديدِ هر ساعت پرواز امروز اعلام شد
هواپيماي تك موتوره دياموند ٤٠ :٥٢٥ هزار تومان
هواپيماي دو موتوره دياموند ٤٢ :٨٠٠ هزار تومان
لازم ذكره به قيمت هاي فوق، ماليات بر ارزش افزوده هم اضافه ميگردد.
عذرخواهی می کنم! این افزایش قیمت 30 درصدی تو همین یک ماه و خورده ای به وجود اومده؟؟
درسته DA-40 تو کلاس لایت هستش ولی هزینه پروازش بیش از دوبرابر اولترالایت هاست!!!
یه سوال دیگه این ساعت پروازی فقط هزینه هواپیماست یا با احتساب استادخلبان در نظر گرفته شده؟

"البته اینها نظر شخصی من هستش! من تجربه ای تو پرواز ندارم، البته تفریحی رفتم ولی برای آموزش خیر"

Diamond
11-11-2013, 11:44
قيمت دايموند ٤٢ رو در پست قبلم اشتباه ذكر كردم
٨٦٠ هزار تومان صحيح ميباشد!!!
با ٦٪ ماليات بر ارزش افزوده حدود ٩١٥ هزار تومان!!!
آرزوي جديد دانشجوها!!پرواز با هواپيماي مالتي انجين!

سورنا282
11-11-2013, 13:48
عذرخواهی می کنم! این افزایش قیمت 30 درصدی تو همین یک ماه و خورده ای به وجود اومده؟؟
درسته DA-40 تو کلاس لایت هستش ولی هزینه پروازش بیش از دوبرابر اولترالایت هاست!!!
یه سوال دیگه این ساعت پروازی فقط هزینه هواپیماست یا با احتساب استادخلبان در نظر گرفته شده؟

"البته اینها نظر شخصی من هستش! من تجربه ای تو پرواز ندارم، البته تفریحی رفتم ولی برای آموزش خیر"

خیلی وقت بود که شنیده میشد ماهان قیمت هارو به این رقم افزایش بده
اما در دو مرحله افزایش قیمت صورت گرفت

Kazac
07-01-2014, 11:07
سلام !
این همه گرون بودن Botia Mahan به چه علته ؟
525000 واسه Single Engine !

Diamond
10-01-2014, 09:44
هر ساعت پرواز با اين هواپيما با احتساب هزينه تعميرات و نگهداري+حقوق استاد خلبان+هزينه سوخت+هزينه هاي فرودگاهي حدود ١٢٥ يورو در مياد

davyjones
10-01-2014, 11:25
این آموزشگاه یدونه هواپیما داره

سورنا282
10-01-2014, 12:24

در این سایت لیست ناوگان مدارس خلبانی هست

Twin Star
10-01-2014, 12:57
در این سایت لیست ناوگان مدارس خلبانی هست

البته به زودی باید نام 4 فروند تکنام رو هم به لیست اضافه کرد.
اگر اشتباه نکنم تکنامها p92js و مدل 2013 هستند که 2 فروندشون وارد کشور شده (2 فروند ذیگشون هم شنیده شده که وارد شده)

pouyan
10-01-2014, 13:00

این آموزشگاه 6 فروند Diamond DA40 و 4 فروند Diamond Da42 داشت که یک فروند از DA40 ها از بین رفته و فعلا 5 فروند DA40 وجود داره که البته در حال حاضر همگی اکتیو نیستند و به دلیل چک های دوره ای یا تعمیر در آشیانه تعمیر و نگهداری به سر می برند.
دیروز 4 فروند هواپیمای تکنام نو به ناوگان آموزشگاه اضافه شد و هواپیما ها در حال حاضر در کرمان هستند و تا مدتی دیگر اکتیو خواهند شد. خوشبختانه این 4 فروند تکنام از نظر تجهیزات هم کم و کسری ندارند.
2 فروند تکنام دیگه هم تا مدتی دیگه به ناوگان اضافه خواهد شد و اینطور که به دانشجویان بوتیا گفته شد برنامه این شرکت این است که 4 فروند تکنام دیگر هم به این 6 فروند اضافه شده و کل ناوگان تکنام بوتیا رو به 10 فروند برسونند.
حال اینکه شما چطور می فرمایید که این آموزشگاه یک فروند هواپیما داره برای من جای تعجب دارد.

davyjones
10-01-2014, 13:39
مرسی از دوست عزیز . قیمت هر ساعت پرواز با تکنام تو آموزشگاه گرون بوتیا چهقدر میشه . پایپر بهتره یا دیاموند ؟ از همه نظر بگید . مرسی.

davyjones
10-01-2014, 17:09
آدرس این آموزشگاه رو در تهران اگر ممکن هست بگید . دوستان جواب ندادن بالاخره سوال بالایی رو . پروازها در تهران هست یا کرمان ؟ این خیلی مهمه . کسی میتونه گراند رو در 110 بگذرونه اما پرواز ها رو در آرتا یا بوتیا؟ این بوتیا چشم منو گرفت .

EP-IAG
10-01-2014, 17:26
آدرس این آموزشگاه رو در تهران اگر ممکن هست بگید . دوستان جواب ندادن بالاخره سوال بالایی رو . پروازها در تهران هست یا کرمان ؟ این خیلی مهمه . کسی میتونه گراند رو در 110 بگذرونه اما پرواز ها رو در آرتا ؟

ساختمان آموزشگاه بوتیا ماهان در تهران روبروی برج ماهان ابتدای اتوبان تهران-کرج می باشد.
پروازهای بوتیا هم در کرمان هست و هم در فرودگاه پیام کرج اما محوریت فرودگاه کرمان است.
در مورد گذراندن کلاس های گراند هم بله می توان های زمینی را در اموزشگاه هایی مثل 110 گذراند و برای پروازها به آموزشگاه هایی که عملیات پرواز دارند مراجعه نمود.

موفق باشید.

davyjones
15-01-2014, 14:26
سلام . دوستانی که در بوتیا هستن مدارکی که این آموزشگاه صادر میکنه از لحاظ اینکه در آینده کانورت بشه با مدارکی که در آمریکا یا اروپا هست به چه صورتی هست منظورم این هست که کانورت میکنن . تایپ هواپیمایی که باهاش پرواز شده به صورت کلی مد نظر هست یا نه ؟

kamy_f
16-01-2014, 06:40
سلام . دوستانی که در بوتیا هستن مدارکی که این آموزشگاه صادر میکنه از لحاظ اینکه در آینده کانورت بشه با مدارکی که در آمریکا یا اروپا هست به چه صورتی هست منظورم این هست که کانورت میکنن . تایپ هواپیمایی که باهاش پرواز شده به صورت کلی مد نظر هست یا نه ؟

مدارک پروازی توسط آموزشگاهها صادر نمی شود و توسط سازمان هواپیمایی کشوری انجام می شود و فرقی ندارد که چه آموزشگاهی دوره دیده اید. تایپ هواپیما اهمیتی ندارد ولی باید در رده سبک باشد ، اگر از هواپیماهای فوق سبک استفاده کنند معمولا بخشی و یا کلیه ساعات پروازی مورد قبول قرار نمی گیرد.( بسته به قوانین کشور مقصد)
برای تبدیل مدرک هم باید مطابق قوانین کشور مقصد عمل کنید که شاید از شما امتحان پرواز، امتحان تئوری ، تجربه بیشتر پرواز و یا همه موارد را بخواهند به عنوان مثال برای تبدیل CPL به مدرک کانادا(TC) باید تست پرواز CPL، امتحان تئوری CPL ، دوره پرواز شب را بگذرونید و تجربه پروازتون رو هم به 200 ساعت واقعی برسونید و ....

davyjones
16-01-2014, 10:43
یعنی از اول شروع کنیم به عبارتی .

kamy_f
17-01-2014, 05:40
یعنی از اول شروع کنیم به عبارتی .

خیر، PPL شما رو راحت تبدیل می کنند، اگر پرواز شما با هواپیمای سبک باشد ساعات پروازی رو هم قبول دارند ولی باید امتحان پرواز بدهید که باید برای آن مدتی آموزش ببینید ( الزامی نیست ولی باتوجه به تفاوت سطح استانداردهای امتحان عملی معمولا باید مدتی آموزش ببینید تا به آن سطح استاندارد برسید) و سایر مواردی که هست.

سورنا282
14-04-2014, 16:30
3 فروند تكنام تا كنون اكتيو شده و گويا 3 فروند ديگه تا روزهاي ديگه اكتيو ميشن و 4 فروند ديگه هم افزوده ميشه به ناوگان تكنام تا 10فروند افزايش پيدا كنه!!!!

Twin Star
14-04-2014, 17:34
3 فروند تكنام تا كنون اكتيو شده و گويا 3 فروند ديگه تا روزهاي ديگه اكتيو ميشن و 4 فروند ديگه هم افزوده ميشه به ناوگان تكنام تا 10فروند افزايش پيدا كنه!!!!

سلام
با تشكر از اطلاع رسانيتون فقط فكر ميكنم تكنامها ٤ فروند هستن كه ٢ تاي اونها اكتيو در بيس كرمان و دو تاي ديگر در انتظار c of a هستن كه بعد از تكميل داكيومنت هاي هواپيما به بيس پيام منتقل خواهند شد مدل تكنامها p92js 2013 هست كه تفاوتش با مدلهاي قديمي تر تا اونجا كه اطلاع دارم داشتن throttle, منتقل شدن brake هواپيما روي پدالها و gns تاچ اسكرين هست
در مورد هواپيماي بيشتر هم اطلاعي ندارم