PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حقوق یک کارمند تعمیر و نگهداری هواپیما ؟

saeed.korn
07-03-2010, 09:57
سلام میخواستم بدونم حقوق یک کارمند تعمیر و نگهداری هواپیما حدودا در ماه چقدر هست؟ بازار کارش الان چطوره ؟ کاردان بهتره یا کارشناس ؟ با کاردانی کار گیر میاد ؟

Tomcattter
07-03-2010, 18:57
شما بستگي داره كه در چه ارلايني مشغول بكار بشي.وضعيت حقوقي ارلاينهاي مختلف با هم فرق داره.
اولين چيزي كه در اين شغل مهم هست داشتن مدرك A&P هستش.
شما هر چه مدرك تحصيلي بالاتري داشته باشي حقوق بالاتري هم دريافت ميكني.
شما هم با مدرك كارداني و هم با مدرك كارشناسي ميتوني در رالاينها مشغول بكار بشي البته بنا بر نياز اون شركت.

rharirian
21-03-2010, 18:08
سلام میخواستم بدونم حقوق یک کارمند تعمیر و نگهداری هواپیما حدودا در ماه چقدر هست؟ بازار کارش الان چطوره ؟ کاردان بهتره یا کارشناس ؟ با کاردانی کار گیر میاد ؟

حقوق از 300 هزار تومان هست برای یک تازه کار تا 1 میلیون
مدرک کاردانی بهتر استخدام میشه! چون پایه حقوق رو میتونن کمتر بزنن! بازار کار هم شرکت ها در حال حاضر بیشتر فراخوان می زنن چون نیرو در حال بازنشسته شدن بیشتر شده! حقوق 1 میلیونی برای شرکت های واقع شده در شهرستان ها جنوبی که سختی کار بهش تعلق می گیره و ارایه مدرک A&P هستش! و حقوق 300 تومنی هم برای شرکت های شهرستانی که سختی کار ندارن و کار در آشیانه هستش و بومی می گیرن و نسبت به مخارج اون شهر حقوق میدن!

saeed.korn
24-03-2010, 13:34
مدرک کاردانی بهتر استخدام میشه!

شما مطمئنید که کاردانی بهتر استخدام میشه؟ پس شرکتها نیازشونو چه طوری تامین میکنن؟ معدل تو استخدام تاثیر داره؟ یا نه؟

rharirian
24-03-2010, 14:01
کاردانی بهتره چون شرکت ها نیروی کار می خوان که ازش کار بکشن! کار فیزیکی! مدرک کارشناسی رو باید بذارن تو بخش مهندسی! اگه کسی زرنگ باشه با مدرک کاردانی میره بعد از یه مدت کارشناسیشو رو میکنه! البته اول قبول نمیکنن بعضی از شرکتا ولی در آخر باید قبول کنن!معدل بالای 18 تاثیر داره ولی معدل متوسط با پایین فرقی نداره!معمولا یه حد نصاب میذارن مثلا بالای 14
اگه منظورت تامین نیرو تو بخش مهندسی هستش باید بگم همین نیروهای کاردانی ارتقا پیدا می کنن! زیاد نیستن کسایی که مستقیما آچار دست نگرفته برن تو اون بخش!

saeed.korn
11-04-2010, 20:58
دوستان ببخشید تو فرودگاهها برای کاردان تعمیرونگهداری کار هست؟ اگه هست حقوقش چطوره؟ و چه شهرهایی الان نیرو میگیرن؟

rharirian
12-04-2010, 11:53
شما کاردان تعمیر و نگهداری هستی؟اگه هستی خوشبختم! اگه نیستی هم هستم ها:01 (54):
خوب در مورد سوالت باید بگم شرکت های هواپیمایی رشته مارو استخدام می کنن و بسته به نیازشون تقسیم میکنن تو فرودگاه یا شاپ تعمیراتی! که الان با مدرک A&P همه جا لازم دارن و استخدام می کنن!

saeed.korn
12-04-2010, 14:17
یه سوال دیگه به کاردان تعمیرونگهداری برای سربازی امریه میدن ؟

rharirian
12-04-2010, 16:11
این دیگه چه سوالی بود!! خوب باید بری از خودشون بپرسی میدن یا نه! امریه دلبخواهی و باند بازیه! اگه توفیق داشته باشی انشالله می گیری! ولی یه راه بهت پیشنهاد می کنم که البته وقتی خودم شرایطشو داشتم نرفتم! میتونی بری صها(صنایع هواپیمایی ایران) کیلومتر 4 جاده مخصوص کرج اونجا استخدام بشی تعهد خدمت بدی بجای خدمت کار کنی!البته تعهد 6 ساله میگیرن! تصمیم با خودته اگه خواستی پیام خصوصی بده راهنماییت کنم.

EP-IAG
12-04-2010, 16:34
در رابطه با امریه متاسفانه از آنجا که این رشته مورد نیاز ایرلاین ها می باشد و در خود شرکت فرودگاه ها و هواپیمائی کشوری جذب آنچنانی ندارد ، این رشته امریه نیز ندارد ولی همون طور که دوستمون rharirian ([Only registered and activated users can see links]) فرمودند صها چنین برنامه ای دارد وهمچنین پنها و شرکت هایی مثل فجرآشیان هم که وابسته به وزارت دفاع هستند نیز به صورت غیر علنی این برنامه رو دارند که اگر کمی نفوذ داشته باشید در اونجا هم می توانید امریه بگیرید.
موفق باشید

*IranAir*
12-04-2010, 22:15
دوست عزیزم اگه تو کار تعمیر و نگهداری به دنبال حقوق باشی کارت زیاد پیش نمیره. همه بچه های این قسمت با عشق کار می کنن. کارشون رو دوست دارن. اگه علاقه ای به این شغل نداری و به خاطر حقوقش میایی بهتره بری دنبال یه کار دیگه!!! حقوق تو هر کاری یکی از فاکتورهای اصلی اون کار است ولی اگه صرفا" شما بخواهی کاری رو فقط بخاطر حقوقش انتخاب کنی ممکنه اولش ارضا بشی ولی بعد از چند سال دلت میزنه و میری دنبال یه کار دیگه. در انتخاب شغل دقت کن و منطقی باش. از اینکه اینجوری تحقیق میکنی خیلی عالیه. امیدوارم موفق باشی...

foxbot
21-04-2010, 16:17
شما مدونید حقوق ارتش برای این رشته چه قدره؟

rharirian
22-04-2010, 12:44
با چه مدرکی؟ باید با فوق دیپلم کمتر از 300 باشه! بودن کسایی که 5 سال سابقه دارن بیشتر از 400 نمیگیرن!

Morpheus
02-06-2010, 23:11
وضعیت حقوق به گفته ی سایت [Only registered and activated users can see links]
6\2\2010
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

remy
10-09-2010, 22:45
سلام دوستان
من دانشجوی رشته a&pهستم .از اونجا که من دخترم و در اینجا متاسفانه به یک خانم در این رشته بهایی نمیدن خواستم از شما دوستان کمک بگیرم
متاسفانه با تمام تلاشی که میکنم برای کسب نمره و اموزش به نحو احسنت در این رشته اما معمولا به در بسته میخورم چرا که هنوز استادان این رشته هم بانوان رو در این کار قبول ندارن که یک چیز معمولیست در ایران .
من در دوراهی موندم که این کاردانی رو بگیرم یا از ابتدا برای دانشگاه سراسری شرکت کنم برای رشته هوا فضا ؟چرا که این رشته در ایران تا کارشناسی بیشتر نداره . لطا کمی همفکری کنید با من
ممنون :-4:-4

A & P man
10-09-2010, 23:22
با سلام به شما گرامی
در مورد صحبت هاتون باید بگم که حق دارید همون طور که راننده ی زن جا نیفتاده هنوز همون طور که مراقبت پرواز هنوز بانوان را قبول ندارند کمک خلبانان نیز به همین منوال و... کور سوی امید شما نیز کم هست اما قطع نمی باشد هیچ وقت.. زمانی که من مصاحبه ی شفاهی امتحان استاندارد را داشتم جمعا 15 نفر بودیم که یک نفر خانم و بقیه آقا بودند یادم هست یکی از مصاحبه کنندگان از روی دنده ی لج بلند شده بود و همه را رد میکرد از قضا تنها نفری که قبول شد از بین آن جمع همان خانم بود با آن مصاحبه کننده ی سخت گیر!.

همین الان دوستانم در دوره ی لیسانس تعمیر به همراه 2 خانم و 23 آقا به ادامه ی این رشته مشغولند..
اگر واقعا به این رشته علاقه مندید و استعداد هم در آن دارید آنرا ادامه دهید -اما در مورد هوافضا نیز وضع بهتر از تعمیر و نگهداری نیست در فیلد های صنایع نظامی ساخت و طراحی هواپیما معمولا سخت گیری های بیشتری در امر جذب نیرو در سازمان ها وجود دارد. این نکته را حتما در نظر داشته بشید که هوافضا برای شما به مراتب سخت تر در جذب خواهد بود تا این رشته. اما آنجا تا دکترا هم می توانید ادامه ی تحصیل بدهید.

و در نهایت صادقانه بگویم. من هیچ کدام از این 2 رشته را به شما پیشنهاد نمیکنم. ..
اما در مورد استادها حداقل تا جایی که یادم هست هیچ کدام از اساتید دانشکده ی صنعت در تعمیر مشکلی با بانوان ندارند مخصوصا در دروس تخصصی که بزرگانی تدریس میکنند چون استاد بیهقی (که هر جا هستند خدا حفظشون کنه) استاد اسد زاده استاد علامه و.. هیچ گاه تبعیضی قائل نبودند بلکه به حق به بانوان به دلیل در اقلیت بودن کمک نیز میکردند..

remy
10-09-2010, 23:32
مرسی دوست گرامی از راهنماییتون
پس اینطور که مسجل شد برای من ادامه رشته در همین رشته کنونیست
متاسفانه در دانشکده ما این تبعیض هست و باز هم متاسفانه استادان ما با تمام استعداد و اطلاعات بالا
همچنان ... .
امیدورام من اشتباه کرده باشم
یک سوال دگه
برای امتحان a&pتستهایی موجود هست که همه اگاهند
من برای تهیه این تستها به استاندارد مراجعه کردم و متاسفانه باز هم با تمسخر بعضی بزرگان مواجه شدم و در نهایت از دادن این تستها به من خودداری کردند
شاید توقع من به عنوان یک بانو و کار در اشیانه زیاد باشه
اما این ارزوی منه و مطمئنا خدا با ما خواهد بود .
اگر بزرگواری کنید و در این مورد هم منو یاری بدید ممنونتون میشم

A & P man
10-09-2010, 23:41
منابع آزمون تا جایی که یادم هست تست های جپسن شامل p و a و تست های جنرال بود.
تست های acmy از دیگر منابع هست که تقریبا شبیه همین جپسن هست اما 4 گزینه ای و اگر واقعا expert هستید و به براو و آلفا در امتحان فکر میکنید مجموعه تست های quastionary را هم می تونید تهیه کنید که 5 گزینه ای هست.
همه ی این منابع را می توانید از انتشارات دانشکده تهیه کنید .
و اینکه این تاپیک با موضوع مورد بحث ما در ارتباط کمی هست. اگر سوالات بیشتری پیش اومد براتون یک تاپیک جدید باز کنید.
موفق باشید.

avking
27-11-2010, 11:23
میتونی تو ساها امریه بشی شمارشم خواستی ایمیلت رو بده تا برات بفرستم.
نیرو هوایی سپاه هم امریه میکنه
شرکت خدمات هوایی پارس هم همینطور.
البته از خیلی قبل ترش باید اقدام کنی
شاید هوا ناجا ( نیرو انتظامی) هم امریه کنه.

Unab Anix
10-12-2010, 00:38
شما مطمئنید که کاردانی بهتر استخدام میشه؟ پس شرکتها نیازشونو چه طوری تامین میکنن؟ معدل تو استخدام تاثیر داره؟ یا نه؟
در هواپیمایی کاردانی با کارشناسی زیاد فرقی نمیکنه در بدو استخدام اکثر شرکتها مایل به جذب دانشجو نیستند.معمولا اختلاف حقوق یک کاردان با کارشناس ماهیانه 40 هزار تومانه.مهمترین چیز برای استخدام داشتن مدارک استاندارد سازمانه هم برای بچه های تعمیر و نگهداری (A & P )هم برای اویونیکیها(E & E).
اما بیشتر بچه ها اول ترجیح میدن سابقه کار پر کنن بعد دنبال کارشناسی برن!
من خودم یک اویونیکی ام اما از دوستام که پرسیدم گفتن پایه حقوقشون از 500 هزار تومان شروع می شه(برای کاردانی ها).مثلا در فجر آشیان.
اما حقوق تو ماهان به مراتب بیشتره ولی خوب این حقوق بالا در ازای کار کشیدن زیاد از بچه های ماهانیه.

chocolater.man
16-01-2011, 11:26
بنده 24 ساله با مدرک کارشناسی هوافضا هستم. مشکل سربازی هم ندارم.معاف غیر پزشکی هستم.
گویا دانشکده صنعت هواپیمایی دوره a & p فشرده 6 ماهه ای را برای مهندسان هوافضا برگزار می کند. طول این دوره 6 ماه و هزینه آن حدود 2 ملیون است. می خواستم بدونم بعد از قبولی در آزمون ها، احتمال استخدام در داخل تهران چقدر است؟ و حقوق معمول چقدر است؟

driver82
16-01-2011, 11:34
شما می توانید بعد از شرکت در کلاس های A&P و گرفتن مدرک بیسیک از هواپیمایی کشوری در شرکت هایی مثل ماهان مشغول به کار شوید. هرچند در اکثر شرکت ها با مدرک مهندسی کار یک تکنیسین را باید انجام دهید. اگر حاضر هستید در خارج از تهران نیز کار کنید هواپیمایی نفت گزینه خوبی است.

chocolater.man
16-01-2011, 11:38
اگر هنوز هم تصمیمی نگرفتید. در مورد هوافضا باید بهتون بگم جذب نیروهای خانم بجز در صنایع غیر پژوهشی نظامی، با هیچ مشکلی مواجه نخواهید بود. و حتی جاهایی مثله پژوهشگاه هوافضا اگثرا خانم هستند. کلا ندیدم تا حالا خانم ها محدودیتی نسبت به مردها در هیچ موردی داشته باشند. البته اگر تصمیم قبولی این رشته را دارید باید خوب درس بخوانید، تمام دانشگاه هایی که هوافضا را در دوره کارشناسی برگزار می کنند در تهران هستند و از رتبه های خوب گزینش میکنند.
یک سوالی هم من درمورد A & P داشتم که مطرح کردم شما هم اگر اطلاعی دارید پاسخ دهید.

chocolater.man
16-01-2011, 11:49
تشکر برای پاسخ سریعتون.
درباره حقوق اطلاعات ضد و نقیضی شنیدم ضمن اینکه گفته میشه استخدام جدید به سختی صورت میگیره.
درباره این دو موضوع هم اطلاعاتی دارید؟
با تشکر

berkut
16-01-2011, 21:54
میتونی تو ساها امریه بشی شمارشم خواستی ایمیلت رو بده تا برات بفرستم.

ساها برای تعمیر نگهداری از بچه های گردان بوئینگ نهاجا استفاده میکنه و خودش هیچ گونه دخل و تصرفی توی قسمت قبول پرسنل نداره .
گردان بوئینگ هم جو خیلی بدی داره که خود اونام شاکی هستن

driver82
17-01-2011, 08:38
وضعیت دریافت حقوق در شرکت های مختلف با هم فرق می کند ولی مینیمم دریافتی ها از 450 تومان در شرکت های پیمانکاری تعمیر و نگهداری مثا هماتک و هاتکو است .

iloveimam-mahdi
13-09-2011, 22:01
ببخشید این امریه که میگید تو این 6 سال حقوقم میده؟...چقدر؟....بعد از 6 سال چی میاندازنت بیرون یا میتونی استخدام بشی :-79:-79:-79