PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هنرستان هوانوردی

Carol
22-04-2010, 20:38
این تاپیک را ایجاد کردیم برای بالا بردن سطح آگاهی دوستانی که هنوز تعیین

رشته در دبیرستان نکرده اند...

قصد من معرفی هنرستان هوانوردی است.. به نظر شخص بنده اگه دوستان خیلی علاقه

به هوانوردی( خلبانی- مهمانداری- مهندس پرواز- دیسپچری) دارند بهتر است از پایه دانش

خود را بالا ببرند..

در هنرستان کاردانش هوانوردی علاوه بر خواندن درسهای تخصصی و عمومی دانش آموزان

از سال دوم هنرستان به مدت دوسال تحصیلی خود تا گرفتن مدرک هوانوردی. پرواز میکنند

البته در مشهد فقط دو عدد هنرستان غیر دولتی هوانوردی داریم...

یک پسرانه و دیگری دخترانه است..

شهریه آنها در سال دوم تقریبا 1.200 و در سال سوم 1 میلیون است... البته پول پروازها هم

از همین شهریه برداشته میشود..

دانش آموزان دارای فرم کامل هستند...

در مشهد آموزشگاه با نام بلند پرواز برای دختران است..

ادامه دارد....

airbus007
22-04-2010, 22:39
در مشهد آموزشگاه با نام بلند پرواز برای دختران است..

همونی که خلبان رزمجو مدیرش هستند؟

Carol
23-04-2010, 11:20
بله دوست گرامی جناب رزمجو در این آموزشگاه هستند اما من دقیقا نمیدونم

ایشون مدیر هستند یا کاپیتان فدوی!!!!

درسهای آیرودینامیک هم آقای رزمجو درس میدهند...

CAPT.AHMADI
23-04-2010, 18:38
ببخشید من در این رابطه چند تا سوال داشتم:
1-آیا بعد از طی دوره خلبانی در این هنرستان ها می توان در ایرلاین های مختلف استخدام شد؟
2-اصلا مدرک این هنرستان های در دنیا مثل مدرک آموزشگاه های خلبانی خصوصی اعتبار برای استخدام دارند؟
3-بهترین هنرستان خلبانی در ایران در کدام شهر واقع شده است؟(از نظر ناوگان یا پرواز ها و کیفیت آموزش)

با تشکر.

airbus007
23-04-2010, 18:44
هنزستانهای هوانوردی مدرک معادل نمیدن. ضمن اینکه اموزش خلبانی هم ندارند.

این اموزشگاه ها جزوی از اموزش و پرورش هستند و صرفا دیپلم میدن.

یعنی باید ادبیات فارسی و ریاضی و... رو مثب بقبه رسته ها بخونند منتها چند واحد تخصصی اضافه هم می خونند.

Carol
23-04-2010, 21:55
همان طور که دوست گرامی عرض کردند مدرک بچه ها دیپلم هوانوردی است

و زیر نظر آموزش و پرورش هستند... اما بعد از گذراندن درسهای تخصصی از سال

دوم پرواز با استاد خلبان دارند...

این طوری که من حدس میزنم از 2 سال یا کمتر برای ورود به دانشگاه های هوانوردی

شرط میگذارند و آن هم دارا بودن دیپلم مرتبط است...مثلا شما تنها با داشتن دیپلم

تجربی حق شرکت در کنکور و انتخاب رشته های (پزشکی -پرستاری و..) را دارید و از

آنجایی که این هنرستان با چنین رشته ای وارد آموزش و پرورش شده...از نظر دور نیست

که برای شرکت در کنکور و انتخاب رشته های هوانوردی(خلبانی- مهمانداری و..) دیپلم مرتبط

را خواستار نباشند!!!

البته این فقط یک حدس از جانب من است...

عقلانی هم به نظر میرسد.. وقتی که ما دانش آموزانی داشته باشیم که درسهای تخصصی

را تا حدودی خوانده باشند و آشنایی با پرواز داشته باشند چرا باید فردی که این آشنایی را ندارد

یکی باشند در انتخاب رشته..

Morpheus
24-04-2010, 08:13
برای ورود به دانشگاه های هوانوردی

شرط میگذارند و آن هم دارا بودن دیپلم مرتبط است

قبلا چنین قانونی برای رشته های نظری بود ولی الآن شما با هر دیپلکم و هر مدرک پیش دانشگاهی می تونین برای هر رشته ای حتی غیرمرتبط کنکور بدین کمااینکه سابقا شما اگه لیسانس عمران داشتی نمی تونستی مثلا بری مدیریت فوق بخونی ولی الآن لینو برداشتن با این توضیح که اگه کسی از نظر علمی این امکان رو داره که تغییر گرایش و حتی تغییر رشته بده ما چرا باید سد راهش بشیم
البته یک سری محدیدت ها برای بعضی رشته ها هست که اینی که شما میگید شاملش نمیشه

ryhane985
24-04-2010, 09:07
با سلام ميخواستم بدونم كه من قبلا ديپلم رياضي داشتم الان مي تونم توي اين هنرستان برم تغيير ديپلم بدم چون بعضي از هنرستان ها اين كار رو مي كنن

Morpheus
24-04-2010, 13:00
با سلام ميخواستم بدونم كه من قبلا ديپلم رياضي داشتم الان مي تونم توي اين هنرستان برم تغيير ديپلم بدم چون بعضي از هنرستان ها اين كار رو مي كنن

جسارتا که چی بشه؟
با فرض اینکه این کار به شما برای آینده کمک می کنه میگم که اگر مشکل سربازی ندارید بله میشه، اشکلش کجا بود قربون؟

Carol
24-04-2010, 13:36
بله دوست عزیز شما میتوانید تغییر رشته بدهید

اما شما که دیپلم دارید چرا دنبال آموزشگاه و دانشگاه نمیروید؟؟الان با هر دیپلمی شما

میتوانید شرکت کنید.....حتی آموزشگاه آزاد مثل کیش ایر در تهران و بلند پرواز در مشهد

میتوانید مدرک مهمانداری بگیرید!!!

من این پیشنهاد را به دوستانی دادم که دیپلم ندارند و در آینده هم دوست دارند رشته های

هوانوردی را بخوانند دادم..

موفق باشید

Carol
25-04-2010, 21:07
لیست دروس تخصصی هنرستان هوانوردی:

1-زبان فنی هواپیما 4واحد

2-آیرودینامیک 2واحد

3-نقشه کشی صنعتی 2واحد

4-مواد هواپیما 2واحد

5-تئوری شعبات 2واحد

6-کارگاه عمومی 1واحد

7-الکتریک هواپیما 1واحد

8-ساختمان هواپیما 1واحد

9-مقررات هوایی 1واحد

10-کارگاه مدل سازی هواپیما 4واحد

11-عملی پرواز با هواپیما 2واحد

12-ورقکاری وکارگاه 3واحد

13-آلات دقیق 3واحد

14-موتور هواپیما 4.5 واحد

15-هواشناسی 2واحد

16-ناوبری 1واحد

17-ریاضی وفیزیک کاربردی 4واحد

ryhane985
26-04-2010, 12:17
با سلام و احترام اولا من دخترم و احتياج به سربازي ندارم ثانيا براي كلاس هاي ديسپچ خواستم بدونم كه مي تونم شركت كنم يا ثانيا من مشهد هستم و برام مقدور نيست كه كلاس هاي تهران رو شركت كنم مهم تر از همه اينكه من سال 81 ديپلم گرفتم

Carol
26-04-2010, 22:13
با سلام و احترام اولا من دخترم و احتياج به سربازي ندارم ثانيا براي كلاس هاي ديسپچ خواستم بدونم كه مي تونم شركت كنم يا ثانيا من مشهد هستم و برام مقدور نيست كه كلاس هاي تهران رو شركت كنم مهم تر از همه اينكه من سال 81 ديپلم گرفتم

دوست گلم شما برای دیسچری نیاز به اینکه دیپلم عوض کنید ندارید

در مشهد آموزشگاه بلند پرواز فقط در حال حاضر مهمانداری دارد به صورت

آزاد (برای کسانی که دیپلم دارند در شیفت عصر).. اما برای دیسپچری شما

باید به مرکز آموزش و فنون هوایی کنار فرودگاه مراجعه نمایید...

اگه توجه کرده باشید بلوار فرودگاه را که رفتید نرسیده به خود فرودگاه سمت چپ

مرکز آموزش است..

اگه به آنجا مراجعه نمایید راهنماییتون میکنند...

البته الان دانشکده علمی کاربردی که در خیابان دانش آموز یا معلم است در حال

گرفتن دانشجو برای تعمیر نگهداری و اویونیک و خلبانی است...

اگه اطلاعات دیگری خواستید من در خدمتم..

Carol
26-04-2010, 22:17
شرایط ثبت نام در هنرستان هوانوردی:

1-دارا بودن سلامت جسمی و روانی طبق نظریه پزشک هوایی.

2-دارا بودن نمره قابل قبول دروس ریاضی و زبان انگلیسی.

ryhane985
27-04-2010, 08:05
خلي ممنون از راهنمايي تون من سال 87 توي كلاس ديسپچري اين مركزي كه گفتيد اسم نوشتم بنا به دلايلي نتونستم توي اولين دوره اون شركت كنم حالا منتظر شروع دوره دومم هستم ولي چون گذشت زمان براي من خيلي با ارزش دنبال راهي مي گشتم كه شايد بشه زودتر اقدام كرد

Carol
27-04-2010, 11:29
دوست گلم من حتما برای شما سوال میپرسم امروز..

ryhane985
27-04-2010, 13:27
ممنون از لطف شما راستش من ديگه روم نميشه زنگ بزنم بپرسم كلاس كي شروع ميشه چون ديگه همه اونجا منو ميشناسن

Carol
28-04-2010, 07:50
خواهش میکنم وظیفه است....دوست عزیزم

تنها مرکزی که دیسپچری اش مدرک قابل اطمینانی دارد به جز فرودگاه دانشگاه علمی

کاربردی در بلوار معلم است..

ryhane985
28-04-2010, 11:28
ممنون از شما براي پيگيري سوالم ولي اونجا كلاس ديسپچ برگزار نميشه من قبلا سوال كردم

Carol
01-05-2010, 19:05
ممنون از شما براي پيگيري سوالم ولي اونجا كلاس ديسپچ برگزار نميشه من قبلا سوال كردم

راستش من این سوالی را خودم شخصا نپرسیم کسی به من گفت...

پس شرمنده دوست گلم!

Carol
01-05-2010, 19:11
درسهای عمومی و تخصصی سال دوم هوانوردی:

1- ادبیات فارسی 2

2-زبان فارسی 2

3-زبان انگلیسی 2

4-عربی1و2

5-دین و زندگی 2

6-جغرافیای ایرن و استان

7-ریاضی 2 (رشته ی ریاضی وفیزیک)

8- فیزیک 2 (رشته ی ریاضی وفیزیک)

9-آمادگی دفاعی

10- کارگاه عمومی

11-آیرودینامیک

12-تئوری شعبات

13-مواد هواپیما

14- زبان تخصصی

15-عملی پرواز با هواپیما

16- فیزیک کاربردی

Carol
19-05-2010, 22:47
هنرستان هوانوردي دخترانه آسمان

در طي مدتها مطالعه و تحقيق مديران ارشد آموزش فنون هوايي سازمان هواپيمايي کشوري

و آموزش و پرورش بر آن شدند تا هنرستاني را تاسيس نمايند که فرهنگ هوانوردي را در کشور

بالا برده و موجب سربلندي و افتخار ميهن اسلامي در عرصه جهاني باشد.لذا با هماهنگي

هايي که با دفتر آموزش و پرورش کار و دانش گرديد،

با توجه به علاقه دختران به هوانوردي، خانم معصومه حيدري فر اولين هنرستان هوانوردي

دختران در كشور رادرسال 1383 درتهران بنا نمود.

Su_35
19-05-2010, 22:54
این هنرستانی که فرمودید توی خیابون مطهری قرار داره درسته؟
شما آشنایی باهاش دارید؟از نظر کیفیت آموزش چه طوره؟

Carol
19-05-2010, 23:37
از نظر کیفیت در سطح قابل قبولی است.. ویکی از بهترین هنرستان های هوانوردی دخترانه

در تهران است البته این فقط شنیده های من از این هنرستان است.

برای کسب اطلاع بیشتر :

نشانی : تهران - تهران - خ. شهیدمطهری - پ. 155

تلفن : ۸۸۷۴۲۴۰۹, ۸۸۷۴۳۱۴۵

Carol
19-05-2010, 23:52
[Only registered and activated users can see links]

هنرستان هوانوردی دانش پرواز در شیراز

همچنین با همین نام نیز هنرستان هوانوردی در مشهد داریم. البته هردوی این هنرستان ها

پسرانه هستند.

IRK7055
20-05-2010, 17:23
من فارغ التحصیل همین هنرستان هستم با معدل 18.50 ولی واقعا وقت و پول حروم کردن هست.چون مثل سایر جاها فقط افکار مالی در این هنرستان گنجونده شده

Su_35
22-05-2010, 23:45
سلام...هزینهی این هنرستان ها سالی چه قدره و کلا" تا دیپلم چه قدر باید هزینه بشه؟ممنون

easy4u
23-05-2010, 11:32
من هم فارغ التحصیل این هنرستان هستم کاملا با IRK مواوفقم .

Carol
23-05-2010, 17:48
سلام...هزینهی این هنرستان ها سالی چه قدره و کلا" تا دیپلم چه قدر باید هزینه بشه؟ممنون

دوست گرامی هزینه کلاس ها در سال اول 1 میلیون تومان .سال دوم 1.5 میلیون تومان

ودر سال سوم 1 تومان..البته هزینه پرواز ها هم از روی همین مبلغ کم میشود.

ryhane985
24-05-2010, 13:46
با سلام براي كلاس هاي ديسپچ كه قبلا گفته شد در مركز آموزش فنون هوايي مشهد،از برج10 تا حالا هي عقب مي اندازن و دو ماه دوماه تاخير مي افته ديگه انگيزه واسه ادم نمونده هيچ جاي ديگه هم نيست كه اين كلاس هارو ارائه بده واقعا فقط بچه هاي تهراني اجازه دارن توي اين رشته ها درس بخونن واقعا چرا؟

Carol
24-05-2010, 13:53
دوست گلم فقط شما نیستید که این مشکل را دارید.. بقیه رشته ها هم همین مشکلات

را دارند یکیش همین مهمانداری که سرکاری است...

اما انگیزه ات رااز دست نده..ان شاالله کارت درست میشود.

easy4u
24-05-2010, 14:45
فکر میکنم دوره های دیسپچ رو مرکز فنون و خمات هوایی بلوار فرودگاه هم داشته باشه .

Carol
24-05-2010, 15:07
فکر میکنم دوره های دیسپچ رو مرکز فنون و خمات هوایی بلوار فرودگاه هم داشته باشه .

این مرکز دوره هایش را خیلی وقته شروع کرده و درحال حاضر دانشجو پذیرش

نمیکند..!

Carol
09-06-2010, 22:52
دوست گرامی

کلاس دیسپچری در مرکز آموزش فنون و علوم هوایی از برج 7 شروع میشود....

IRK7055
06-08-2010, 17:54
با سلام..

من امروز با جناب فدوی مدیر محترم هنرستان هوانوردی دخترانه مشهد صحبت میکردم...گویا تازگی دوره ی پیش دانشگاهی به این رشته اضافه شده تا دوستان بتونن در کنکور سراسری شرکت کنند.........اگر کسی اطلاعاتی داره در اختیار بزاره ممنون میشم.

Habedinpoor
02-06-2011, 12:40
با سلام.از كسي شنيده بودم كه اگر بخواهيم از طريق كنكور هوانوردي بخوانيم بايد رطبه زير بيست و پنج داشته باشيم.درست؟
يك سوال ديگر هم داشتم:اين كه آيا با ليزيك هم ميشود در آزمون پزشكي قبول شد؟
بسيار ممنون ميشم

:motori:.

Habedinpoor
14-06-2011, 19:59
با سلام.از كسي شنيده بودم كه اگر بخواهيم از طريق كنكور هوانوردي بخوانيم بايد رطبه زير بيست و پنج داشته باشيم.درست؟
يك سوال ديگر هم داشتم:اين كه آيا با ليزيك هم ميشود در آزمون پزشكي قبول شد؟
بسيار ممنون ميشم

Behrang
15-06-2011, 22:51
نخستین دبیرستان و هنرستان هوانوردی با ظرفیت جذب دانشآموزان پسر و دختر در قم راهاندازی شد. به گزارش خبرنگار مهر، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت موج کوتاه قرن غروب چهارشنبه در حاشیه برگزاری همایش توجیهی دانشآموزان علاقهمند به این رشته در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون تنها دو دبیرستان و هنرستان هوانوردی در کشور راهاندازی شده که یکی از آنها در تهران واقع شده و اقدام به جذب دانشآموزان پسر و دختر میکند و دیگری در شیراز برای جذب دانشآموزان پسر راهاندازی شده است.

علیرضا برقعی اضافه کرد: دبیرستان و هنرستان هوانوردی قم در دو بخش پسران و دختران از اوایل سال تحصیلی آینده شروع به کار میکند.

مسئول راهاندازی دبیرستان و هنرستان هوانوردی قم در مورد نحوه ثبت نام علاقهمندان به این رشته گفت: ابتدا فرم ثبت نام برای شرکت در آزمون کتبی در بین علاقهمندان توزیع میشود و علاقهمندان در زمانی که متعاقبا اعلام میشود باید در آزمون شرکت کنند.

وی تصریح کرد: افرادی که در این آزمون موفق به کسب حد نصاب نمره شدند باید در مصاحبه سازمان هواپیمایی کشور شرکت کنند و برگزیدگان این آزمونها برای ادامه تحصیل معرفی میشوند.

برقعی افزود: دانشآموزانی که در این دبیرستان مشغول به تحصیل شوند، پس از سه سال تحصیل موفق به کسب دیپلم هوانوردی میشوند.

وی افزود: همچنین این افراد میتوانند به عنوان بورسیههای سازمان هوانوردی کشور در رشتههای مختلف ادامه تحصیل دهند و در صورتی که به بورسیه این سازمان تمایل نداشته باشند میتوانند در دانشگاههای دیگر ادامه تحصیل دهند.

برقعی با بیان اینکه دبیرستان و هنرستان هوانوردی به صورت غیرانتفاعی اداره میشود، ادامه داد: اداره این دبیرستان و هنرستان در سال اول به عهده آموزش و پرورش است و این دبیرستان در سالهای دوم و سوم زیرنظر سازمان هواپیمایی کشور اداره میشود.

لازم به ذکر است همایش توجیهی دبیرستان و هنرستان هوانوردی غروب چهارشنبه در سالن اجتماعات مدرسه عالی امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این همایش که بیش از 300 دانشآموز مقطع سوم راهنمایی به همراه خانوادههایشان حضور داشتند، تعدادی از کارشناسان سازمان هواپیمایی کشور به تشریح چگونگی تحصیل در این دبیرستان و دورنمای کاری فارغ التحصیلان این رشته پرداختند.

WhiteSwan
15-06-2011, 23:00
...دورنمای کاری فارغ التحصیلان این رشته پرداختند.
در این مورد به خصوص کمک خواستند به اندازه کروی زمینی، کابین و کاکپیت یک ناوگان؛ نیروی داوطلب در خدمتیم! :01 (45):

boeing737
12-04-2012, 21:39
سلام دوستان من اهل شیراز هستم و در مورد این هنرستان هوانوردی دانش پرواز شیراز زیاد تحقیق کردم ولی میخواستم از اساتید سوال کنم ایا این هنرستان ها اینده دار هستن یا برای شرکت در شرکت های خصوصی برای خلبانی برای ما که رفتیم اموزش های مقدماتی خلبانیو گذروندیم امتیاز قایل میشن ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین.

boeing737
10-06-2012, 22:10
ای خدا کاش یکی پیدا میشد ما رو راهنمایی کنه:((

WhiteSwan
10-06-2012, 22:19
سلام دوستان من اهل شیراز هستم و در مورد این هنرستان هوانوردی دانش پرواز شیراز زیاد تحقیق کردم ولی میخواستم از اساتید سوال کنم ایا این هنرستان ها اینده دار هستن یا برای شرکت در شرکت های خصوصی برای خلبانی برای ما که رفتیم اموزش های مقدماتی خلبانیو گذروندیم امتیاز قایل میشن ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین.

سلام
اگر به نوشته ها پیشین هم نگاهی داشته باشید می بینید که دوستان تجربه خوبی درباره این هنرستان ندارند
در پاسخ کوتاه به پرسش شما باید بگم که خیر، داشتن دیپلم هوانوردی هیچ امتیازی برای استخدام نخواهد داشت و شما برای استخدام باید گواهینامه خلبانی بازرگانی (CPL) به همراه مجوز پرواز با آلات دقیق (IR) رو به صورت آزاد بگیرید
پیشنهاد من هم به شما اینه که رشته ریاضی - فیزیک رو ادامه بدید...

boeing737
10-06-2012, 22:34
ببخسید من قصدم اینه که مدرکه دیپلومم رو از هنرستان هوانوردی بگیرم اخه چون من شنیدم درس های مخصوص خلبانی از پایه خوب میشه و بعد جدیدا بیشتر خلبان های مسافربری از طریق این هنرستان برای خلبانی اقدام میکنند.

boeing737
23-09-2012, 21:40
سلام بر دوستان عزیزمن دانش اموزسال دوم همرستان هوانوردی هستم واگردوستان دیگر قصدتحقیق درمورد دروس و...هنرستان هوانوردی دانش پرواز سوالی داشته باشن خوشحال میشم پاسخ بدم:01 (2):